بیژن اصیل وکیل مهاجرت

امروز با موضوع بیژن اصیل وکیل مهاجرت با شما خواهیم بود.

مهم‌تر از پرداختن به معرفی وکلای برجسته مهاجرت به آمریکا، بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا با توجه تغییر و تحول‌ها یا به عبارتی محدودیت‌های اخیر است.

قوانین مهاجرت به آمریکا چیست؟

چه محدودیت‌هایی برای مهاجرت ایرانی‌ها به آمریکا وجود دارد؟ آیا انتخاب کشور آمریکا به عنوان مقصد مهاجرت کاری عقلانی است؟ قوانین مهاجرت به آمریکا در سال 2018 چه تغییراتی داشته است؟ هزینه مهاجرت به آمریکا چقدر است؟ در مقایسه با آمریکا کدام کشور مقصد بهتری برای مهاجرت است؟: سوالاتی که پاسخ بدان‌ها در مسیر مهاجرت شما، کمک‌کننده خواهد بود.

نکات مهم و توضیحات در خصوص مهاجرت به آمریکا

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

در حال حاضر چه نوع ویزایی برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا، صادر می‌گردد؟

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

آدرس دفتر وکیل مهاجرت به آمریکا در تهران، کجاست؟

قوانین اخذ ویزای ازدواج آمریکا، چیست؟

[/stextbox]

انواع ویزای مهاجرت به آمریکا

در سایت وکلایی همچون بیژن اصیل وکیل مهاجرت به آمریکا، از انواع ویزای آمریکا مانند ویزای کار، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای توریستی و ویزای تحصیلی یاد می‌شود.

بعد از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در آمریکا، محدودیت‌هایی نسبت به مهاجرت شهروندان برخی از کشورها، همچون ایران اعمال شد (Travel Ban).

از این محدودیت‌ها می‌توان به محدودیت در نوع ویزای آمریکا اشاره کرد. در حال حاضر تنها ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانی‌ها صادر می‌شود.

از سویی تصویب طرح HR-392 که با اعمال محدودیت و دشواری در اخذ اقامت دایم آمریکا و گرین کارت آمریکا همراه بوده است، از دیگر چالش‌های پیش آمده در دنیای مهاجرت آمریکا محسوب می‌گردد.

ویزای تحصیلی آمریکا

با شروع پرونده ویزاهای تحصیلی آمریکا در سال جدید میلادی 2019، به آمار و ارقام‌ها در سال 2018 می‌پردازیم.

در طی سال 2018 تعداد ویزا صادر شده برای دانشجویان ایرانی، در حدود ۵۴ درصد کاهش داشته است.

در مجموع و با توجه به این آمار، ویزای دانشجویی آمریکا برای ترم پاییز ۲۰۱۸، نسبت به سال 2017 کاهش ۲۴ درصدی داشته است.

از علت کاهش آمار ویزاهای تحصیلی آمریکا که در سایت بیژن اصیل وکیل مهاجرت به نحوه اخذ آن اشاره شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) نوسانات ارز در ایران و در نتیجه افزایش در حدود 5 برابری هزینه‌های درخواست پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا

۲) طولانی‌تر شدن روند صدور ویزا با روی کار آمدن دولت ترامپ

۳) محدودیت‌های مهاجرتی اعمال شده از سوی دولت ترامپ برای برخی از کشورها از جمله ایران

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

در سایت‌ وکلای مهاجرتی همچون بیژن اصیل وکیل مهاجرت به آمریکا، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به آمریکا، ارایه شده است. اما در کمتر سایتی در خصوص قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، اطلاعات حقوقی ارایه شده است.

بدین جهت گروه وکلای مهر پارسیان، اطلاعات زیر در خصوص قوانین و چالش‌های مهاجرت به آمریکا، در متن حاضر بیان کرده‌اند.

زمان: پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و اخذ گرین کارت آمریکا، از 10 ماه تا 36 ماه متغیر است. در صورتی که همسر، شهروند آمریکا باشد در مقایسه با زمانی که صرفا گرین کارت آمریکا داشته باشد، زمان کمتری برای اخذ اقامت آمریکا طی می‌گردد.

مراحل: 1) مراجعه به اداره USCIS جهت تشکیل پرونده با ارایه مدارکی همچون فرم‌های مربوط، گواهی تولد، مدارک اقامتی همسر، سند ازدواج (برای ویزای نامزدی با اعتبار 90 روز نیازی به ارایه سند ازدواج نیست) 2) ارسال مدارک به اداره NVC

نکته1 : در صورتی که متقاضی ویزای ازدواج آمریکا هستید، برای ارسال مدارک از اداره NVC به سفارت، باید مبلغی در حدود 300 دلار پرداخت گردد. پرداخت این مبلغ برای ویزای نامزدی آمریکا نیاز نیست.

نکته 2: یکی از چالش‌هایی که متقاضیان با آن رو به رو هستند، مسئله اثبات سابقه روابط بین زوج و زوجه به ویژه برای ویزای نامزدی آمریکا است.

برای جلوگیری از تخلفات و امکان صوری بودن ازدواج، کشور آمریکا معادل 250 هزار دلار و یا 5 سال حبس را برای اینگونه تخلفات در نظر گرفته است.

البته که با توجه به فرهنگ‌ها و ادیان ممکن است شرایط و پیش‌نیازها برای مراسم نامزدی و ازدواج متفاوت باشد و همین امر می‌تواند استثنایی باشد بر عدم نیاز به ارایه سوابق رابطه میان طرفین.

طلاق اتباع ایرانی در آمریکا

اتباع ایرانی مقیم در آمریکا در صورتی که ازدواج خود را به سبک ایرانی انجام و به ثبت رسانده باشند، می‌توانند برای درخواست طلاق ضمن دریافت مشاوره با کمک گروه وکلای مهر برای احقاق حقوق خود به دادگاه‌های ایران مراجعه نمایند.

دفتر وکیل مهاجرت به آمریکا تهران

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت برقراری ارتباط با دفتر مهاجرت به آمریکا تهران، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به سوئد، پرتغال، آلمان، سایر کشورهای اروپا، کانادا و استرالیا از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت9 الی 19 و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88663628

021-88799562

021-88795408

021-88796143

گروه وکلای مهر- دپارتمان حقوق مهاجرت و بین‌الملل

[/stextbox]

آمریکاحقوق مهاجرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925