تحصیل پزشکی در بلاروس | گروه وکلای مهر پارسیان | 02188663925
تحصیل پزشکی در بلاروس

امروز با موضوع تحصیل پزشکی در بلاروس با شما هستیم.

اشتیاق والدین به تحصیل فرزندان در یکی از رشته های علوم پزشکی و یا رشته‌های فنی و مهندسی، محدودیت تعداد ورودی به رشته‌های علوم پزشکی در ایران و دانشگاههای معتبر بین المللی، گرانی نرخ ارزهای خارجی و همچنین شرایط دشوار در صدور ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی، متقاضیان تحصیل در پزشکی را به قبول شرایط تحصیل پزشکی در بلاروس، تحصیل پزشکی در اوکراین، تحصیل پزشکی در ارمنستان و گرجستان سوق داده است.

با توجه به تب تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور، تعدادی از موسسه های اعزام دانشجو و موسسات حقوقی سودجو، بدون در نظر گرفتن عواقب اعزام دانشجو و بدون توجه به این نکته که چه لطمه‌ای به زندگی وی خواهد زد، اقدام به تبلیغات گسترده درباره تحصیل پزشکی در بلاروس به صورت رایگان با این وعده که با پیدا کردن کار برای دانشجوی شاغل به تحصیل پزشکی در بلاروس، تمامی هزینه‌های وی تامین خواهد شد، اقدام به عقد قرارداد با متقاضی نموده‌اند.

موسسه حقوقی مهر پارسیان که با همکاری وکلای رسمی مهاجرت در بلاروس، اقدام به ارائه خدمات مشاوره حقوقی می‌نماید، در ادامه با مشاوره دکتر محمد رضا مهری برترین مشاور حقوقی مهاجرت در ایران، مزایا و معایب و شرایط تحصیل پزشکی در بلاروس را برای عزیزان تشریح خواهد نمود.

نکات مهم موضوع تحصیل پزشکی در بلاروس

شرایط پذیرش دانشجو جهت تحصیل پزشکی در بلاروس و دندانپزشکی چیست؟

هزینه‌های متعارف تحصیل پزشکی در بلاروس چه میزان است؟

آیا امکان کار همزمان با تحصیل پزشکی در بلاروس وجود دارد؟

چگونه می‌توان ویزای تحصیلی بلاروس را به ویزای اقامت دائم این کشور تبدیل نمود؟

شرایط پذیرش دانشجو جهت تحصیل پزشکی در بلاروس

ورود به رشته پزشکی در بلاروس، مستلزم شرکت در آزمون ورودی و قبولی در این آزمون است که علاوه بر داشتن معدل بالای 16 در مقطع دیپلم و دبیرستان، شرط لازم تحصیل پزشکی در بلاروس است

مردودین در کنکور ورودی و داوطلبانی که معدل دبیرستان آنها کمتر از 16 باشد، و یا کسانی که به زبان روسی تسلط ندارند، می‌توانند ابتدا در دوره پیش پزشکی به نام پاتفک که به مدت 9 ماه برگزار می‌شود شرکت نمایند و پس از گذراندن این دوره مجدا در آزمون ورودی شرکت کنند.

بسیاری از موسسه‌های حقوقی و اعزام دانشجو با دادن وعده پذیرش صد در صد در شته پزشکی در بلاروس و اخذ تضمینی پذیرش پزشکی از دانشگاههای بلاروس، ادقام به فریب متقاضیان و خانواده‌های آنها می‌نمایند.

اما قابل ذکر است که از شرکت کنندگان در آزمون ورودی و دوره‌های پاتفک فقط حدود 40 درصد موفق به تحصیل پزشکی در بلاروس می‌شوند.

طول دوره تحصیل پزشکی در بلاروس

مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاههای بلاروس، شش سال است.

سه سال اول علوم پایه که شامل زیست شناسی، آناتومی و شیمی می‌باشد، موضوع تحصیل پزشکی بلاروس است.

از سال 4 تا 6 آموزش تخصصی دروس پزشکی به همراه حضور در مراکز درمانی و کیلینیک‌ها برای کارآموزی، در دستور کار دانشکده‌های پزشکی بلاروس قرار دارد و در تعطیلات تابستانی سالهای چهارم تا ششم نیز حضور در مراکز درمانی الزامی است.

پس از فارغ اتحصیلی در رشته پزشکی بلاروس، یکسال تحت نظر یکی از پزشکان، به عنوان کارآموز سپری کرده و سپس جواز اشتغال به طبابت دریافت خواهد نمود.

بنابراین با احتساب دوره پاتفک، شش سال تحصیل پزشکی و یکسال کارآموزی، طول دوره تحصیل پزشکی در بلاروس بالغ بر 8 سال خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل پزشکی در بلاروس

برای برگزاری دوره‌های پاتفک در دانشگاههای علوم پزشکی بلاروس، هزینه‌ای بالغ بر 3000 تا 5000 دلار بسته به نوع دانشگاه اعلام شده است که در زمان پذیرش نهایی با توجه به رنک کالج و دانشگاه و انتخاب خدمات، نهایی و به دانشجو اعلام خواهد شد.

تحصیل در دوره‌های شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی از 5000 الی 7000 دلار در سال متغییر است.

تحصیل پزشکی به زبان روسی در بلاروس، بیست درصد شهریه کمتری نسبت به تحصیل به زبان انگلیسی در بر خواهد داشت.

تحصیل پزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی بهتر است یا به زبان روسی؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است، چراکه از سال چهارم به بعد دانشجویان پزشکی بلاروس، با حضور در بیمارستانهای این کشور، کارآموزی عملی خواهند داشت و بدیهی است که مراجعه ککندگان به بیمارستانهای بلاروس، عمدتا به زبان روسی تکلم می‌کنند.

بنابراین تحصیل پزشکی در بلاروس به زبان روسی ترجیح خواهد داشت.

دانشگاههای پزشکی بلاروس مورد تایید وزارت بهداشت ایران

در زمان اخذ پذیرش و شروع به تحصیل در رشته پزشکی بلاروس، می‌توانید لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران را از سایت این وزارتخانه استعلام بفرمایید و سپس نسبت به تصمیم گیری اقدام کنید.

مزایای تحصیل پزشکی در بلاروس

عدم نیاز به مدرک زبان

هزینه‌های مناسب تحصیل پزشکی در بلاروس

امکان دریافت مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی بعد از 7 سال

امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای معتبر دنیا

امکان کار همزمان با تحصی پزشکی در بلاروس

بهترین مشاور مهاجرت تحصلی به بلاروس

دکتر محمد رضا مهری به عنوان برترین مشاور حقوقی تحصیل پزشکی در بلاروس، کلیه مزایا و معایب تحصیل پزشکی در بلاروس را در ویدئوهای ارسالی در سایت موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تشریح نموده است.

جهت دریافت اطلاعات کامل مهاجرت تحصیلی به بلاروس با ما تماس بگیرید.

تلفن های مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا در تهران برای ساعات 6 الی 18 روزهای شنبه تا چهارشنبه و 9 الی 14 برای روزهای پنج شنبه به شرح زیر است.

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88663628

021-88799562

دپارتمان حقوق مهاجرت موسسه حقوقی مهر پارسیان

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *