شکایت از آرایشگاه زنانه | گروه وکلای مهر پارسیان | 02188663925

امروز با موضوع شکایت از آرایشگاه زنانه با شما هستیم.

شاید با مشاهده تبلیغات آرایشگاه های زنانه در فضای مجازی و دخالت آشکار آرایشگاه های زنانه شمال تهران در امور پزشکی، مواجه شده باشید و یا با مراجعه به آرایشگاه زنانه، مشاهده نموده اید که تزریق ژل و بوتاکس، انجام عمل ساکشن، خالکوبی و تتو به بهانه ترمیم ابرو و سایر اعمالی که نیاز به حضور و دخالت پزشک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک دارد، در این گونه آرایشگاه ها،  با ادعای تحت نظر پزشک بودن، انجام می‌شود.

اما آیا آرایشگاه های زنانه، مجاز به دخالت در امور پزشکی و انجام عمل جراحی زیبایی به صورت سرپایی هستند؟ در صورت انجام عمل زیبایی در آرایشگاه های زنانه و بروز خسارت و نقص عضو چه مرجعی صالح به رسیدگی می باشد؟

سوالات درباره شکایت از آرایشگاه زنانه که توسط کاربران شبکه های اجتماعی گروه وکلای مهر تهران، وابسته به موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، به دست وکلای رسمی دادگستری رسیده است، سنگ بنای تهیه مطلبی با عنوان جرایم و تخلفات آراشگاه های زنانه را گذاشت. در ادامه مطلب تخلفات و جرایم صورت گرفته در آرایشگاه های زنانه تهران، نحوه شکایت از آرایشگاه های زنانه شمال تهران، معرفی مرجع رسیدگی به تخلفات و جرایم آرایشگاههای زنانه، نمونه فرم شکایت از آرایشگاه زنانه را مطالعه خواهید فرمود.

سوالات برگزیده کاربران گروه وکلای تهران با موضوع شکایت از آرایشگاه زنانه

 • آیا آرایشگاه زنانه با مجوز، می‌تواند در امور پزشکی مداخله نموده و نسبت به ترمیم ابرو اقدام کند؟
 • دریافت مبالغ بیشتر از قیمت مصوب در آرایشگاه زنانه چه مجازاتی دارد؟
 • مرجع شکایت از آرایشگاه زنانه و مردانه کجاست و چگونه می توانیم به حق خود برسیم؟
 • آیا فالگیری در آرایشگاه زنانه و فروش لباس و لو ازم آرایشی در آرایشگاه زنانه مجاز است؟
 • وکیل متخصص تخلفات آرایشی و بهداشتی و شکایت از آرایشگاه زنانه در تهران کیست؟
 • آیا با شکایت در تعزیرات حکومتی امکان احقاق حق وجود دارد؟

تخلفات مربوط به آرایشگاه‌های زنانه

تخلفات عمده در آرایشگاه های زنانه به دو دسته تخلفات صنفی و تخلفات بهداشتی قابل تقسیم است. گروانفروشی و دریافت مبالغی خارج از تعرفه تعیین شده، عدم درج قیمت خدمات در محل آرایشگاه، ارائه خدمات با کیفیت پایین، از جمله تخلفات صنفی محسوب می‌شود.

واحد بازرسی صنف آرایشگران زنانه و یا اتاق اصناف ایران با بازرسی دوره ای با برخی از این تخلفات برخورد می کند و نسبت به ارائه گزارش به سازمان تعزیرات حکومتی اقدام می‌نماید.

یکی دیگر از تخلفات صنفی در آرایشگاه زنانه، تبلیغ خلاف واقع می‌باشد. انتشار تصاویر مشتریان در فضای مجازی بدون رضایت آن‌ها، طبق قانون جرایم رایانه‌ای و قوانین خاص مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود.

در صورت اعلام رضایت مشتریان، تهیه آلبوم از نمونه کارها و ارائه ان به مشتریان در محیط زنانه آرایشگاه خالی از اشکال به نظر می‌رسد.

تزریق بوتاکس و ژل در آرایشگاه زنانه که به نوعی مداخله غیر مجاز در امر پزشکی محسوب می‌شود از جمله تخلفات بهداشتی انجام شده در آرایشگاه های زنانه است. این مورد علاوه بر تخلف بودن که با شکایت شاکی یا گزارش بازرسان قابل تعقیب انتظامی و پلمپ شدن واحد صنفی می باشد، از طریق دادسرای جرایم پزشکی در تهران و دادسراها در شهرستان قابل تعقیب می‌باشد.

مرجع رسیدگی به جرایم پزشکی آرایشگاه های زنانه شمال تهران و تمامی مناطق تهران، دادسرای ویژه جرایم پزشکی واقع در تهران- سیدخندان- خیابان دبستان- خیابان آریا محمودی می‌باشد.

مجازات آرایشگاه‌ زنانه متخلف

پرداخت جزای نقدی، ابطال پروانه صنفی آرایشگاه، تعطیل موقت آرایشگاه و نصب پارچه تخلف صنفی، و مجازات هایی از این دست، برای تخلفات صنفی آرایشگاه ها در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که در صورت دخالت غیر مجاز آرایشگاه زنانه در امور پزشکی، ممکن است با دستور بازپرس ویژه جرایم پزشکی، نسبت به پلمپ آرایشگاه نیز اقدام شود.

جبران خسارت شاکی توسط آرایشگاه زنانه

توجه داشته باشید که در صورتی که مبالغی اضافه بر تعرفه از شما دریافت شده باشد، با شکایت به سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده امکان دریافت اضافه پرداختی و هسارت را خواهید داشت.

اما اگر در آرایشگاه زنانه مورد عمل جراحی زیبایی و پزشکی قرار گرفتید و بر اثر تقصیر یا قصور و مداخله غیر مجاز در امر پزشکی، متحمل خسارت جسمی یا مالی قرار گرفتید، تنها راه ان مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی و طرح شکایت کیفری می‌باشد.

با ارجاع موضوع به پزشکی قانونی، میزان دیه مشخص شده و پرونده جهت رسیدگی به اتهام دخالت در امر پزشکی و تاسیس مرکز درمانی بدون اخذ مجوز، پس از تحقیقات مقدماتی در دادسرا، با صدور قرار جلب  به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع خواهد شد.

نمونه شکایت از آرایشگاه زنانه

سرپرست محترم دادسرای جرایم پزشکی و بهداشتی تهران

با سلام و احترام، موکل اینجانب سرکار خانم ه با مراجعه به آرایشگاه زنانه چ در شمال تهران، جهت انجام آرایش ابرو، با وسوسه مدیر آرایشگاه به هویت خانم م، اقدام به تراشیدن ابرو و تتوی ابرو، بدون حضور پزشک نموده است. در خلال انجام تتوی ابرو، با نفوذ مواد تتو به داخل چشم موکل، مشارالیها بارها به چشم پزشک مراجعه نموده و عوارض جبران ناپذیری بر روی سیستم بینایی وی حادث شده است. تا جایی که مجبور به انجام عمل جراحی جهت خارج نمودن مواد شیمیایی نفوذ کرده به چشم راست شده است.

با مراجعه به مدیر آرایشگاه زنانه چ، ایشان مدعی شدند که انجام تتوی ابرو و تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه تحت مدیریت وی، با حضور آقای دکتر ق انجام می‌شود و هیچ عمل غیر قانونی در آرایشگاه ایشان رخ نداده است.

لذا با تقدیم شکواییه حاضر و مستندات پیوست از جمله، نتایج تشخیص پزشک متخصص چشم، مدارک بیمارستان  و همچنین تصویر چت های موکل با مدیر آرایشگاه زنانه چ در فضای پیام رسان تلگرام، تحت عنوان مداخله غیر مجاز در امر پزشکی و ایراد صدمه بدنی غیر عمدی به موکل، از مدیر آرایشگاه زنانه چ، شکایت دارم.

پس از اثبات صدق عرایض، ارجاع به پزشکی محترم قانونی، تعقیب کیفری مشتکی عنها و محکومیت وی به پرداخت دیه و خسارات وارده مورد استدعاست.

با احترام مجدد- محمد رضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

وکیل شکایت از آرایشگاه زنانه در تهران

همراهی برترین وکلای دادگستری در ایران با گروه وکلای تهران و همکار گروه وکلای مهر، با تشکیل دپارتمان تخصصی حقوق کیفری، نسبت به مذاکره درباره استرداد خسارت در مواردی که با میانجیگری در امور کیفری جرایم آرایشگاه های زنانه قابل حل و فصل می باشد اقدام خواهد نمود

در صورت نیاز به وکیل متخصص جرایم پزشکی در تهران جهت طرح پرونده جرایم پزشکی و مداخله غیر مجاز در امور پزشکی توسط آرایشگاه های زنانه شمال تهران، با دفتر مرکزی گروه وکلای مهر واقع در میدان ونک تهران تماس حاصل فرمایید.

امکان مشاوره آنلاین نیز با وکیل متخصص جرایم و تخلفات پزشکی، دارویی و آرایشی همکار گروه وکلای مهر تهران فراهم شده است.

021-88799562

021-88795408

021-88796143

09120067665

دپارتمان حقوق کیفری گروه وکلای مهر

6 نظر

 • drmehri

  من میخوام از یه آرایشگری که مجوز نداره و موهای منو به طور کامل آسیب زده چه باید کرد

  • کارشناس طلیعه مهر

   سلام هم از طریق صنف آرایشگاهها و هم دادسرای عمومی میتونین طرح شکایت کنین

 • drmehri

  سلام در خیابان گیشا انتهای خیابان ۱۷ جنب میوه فروشی رویال پلاک ۶۳ ،آرایشگاهی بدون تابلو صاحبکار سیمین مشهدی (ناشنوا)برای کوتاهی مو و براشینگ از ۹۰ تومن تا ۱۵۰ و اصلاح و ابرو ۶۰ تا ۷۵ تومن و رنگ ریشه یک سانتی از ۸۰ تومن به بالا میگیره کلی لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته ،که برای میکاپ استفاده میکنه حوله های غیریکبار مصرف استقاده میکنه و لباسهای دسته دو ترکی با قیمت خیلی بالا میفروشه و تمام ابزار کوتاهیش ضد عفونی نمیکنه با همان قیچی که به سر زخم شده زده به دیگری میزنه مرتب در حال سیگار کشیدنه شبها هم همسرش زن میبره به سالن چندیار گزارش دادیم اما اصلن و اصلن رسیدگی نشده اون نیروهاش هم فقط بلدن ماستمالی کنن و تلکه کردن ؛مش کوتاه کوتاه گوگوشی ۵۰۰ به بالا میگیره ؛؛فرق این آرایشگاه با آرایشگاه تابلو دار چیه ،تازه اونا کوتاهی تا ۷۰ تومن میگیرن اصلاح ابرو ۵۰ میگیرن ؛بهش گفتیم شکایت میکنیم به اتحادیه میگه اتحادیه میدونه !!!خب حتمن یا پول میگیرید میزارید کار کنن یا اینکه کاریشون ندارید ایشون از این ضعف که ناشنواست فقط سواستفاده میکنه چند وقت پیش با یکی از پرسنلش دعواش شد پلیس اومد،شما اصلن رسیدگی نمیکنیدبگید مردم شبانه بریزن خودشون رسیدگی کنن

  • کارشناس طلیعه مهر

   سلام فکر کنم پیامتون رو اشتباه فرستادین.
   این موضوع رو به پلیس امنیت عمومی و یا اتحادیه منعکس بفرمایید.
   اینجا دفتر وکالته

 • drmehri

  از ارایشگاه زنانه ای ک اموزش داده اند اما بصورت خلاصه و غیر. حرفه ای مبلغ بالایی دریافت کرده اند اتحادیه رفتیم ولی جوابی حاصل نشده کجا میشه محکم تر. شکایت و پیگیری کرد

  • کارشناس طلیعه مهر

   سلام سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به این شکایت هستند

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *