ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان

امروز با موضوع ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان با شما خواهیم بود.

بهره‌مندی از کیفیت بالای تحصیل و زندگی در آمریکا رویایی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سر می‌پرورانند، که البته تا قبل از وضع قوانین جدید برای ممنوعیت ورود ایرانیان، این رویا دست یافتنی بود.

مهاجرت تحصیلی به امریکا و ادامه تحصیل در آمریکا با توجه به این که برترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها در آمریکا قرار دارد. کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا در رتبه‌بندی جهانی رتبه اول در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

سیستم آموزش عالی آمریکا علاوه بر کسب رتبه اول در رتبه‌بندی جهانی و تقاضای زیاد دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل به صورت رایگان، سیستم آموزش عالی آمریکا نیز برنامه‌ای را برای دانشجویان که سوابق تحصیلی فوق‌العاده عالی داشته و قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند، فراهم کرده است.

در این مقاله به بررسی شرایط بهره‌مندی از ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان می‌پردازیم.

نکات مهم و توضیحات کامل در خصوص ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

ادامه تحصیل به صورت رایگان در آمریکا چه شرایطی دارد؟

حداقل نمره معدل برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا چند است؟

در صورت عدم دریافت بورسیه هزینه شهریه دانشگاه آمریکا چقدر است؟

آیا با ادامه تحصیل رایگان در آمریکا دانشجو امکان کار کردن حین تحصیل را دارد؟

[/stextbox]

 

شرایط ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان

ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان، شاید در ابتدا کمی غیرممکن به نظر برسد، زیرا کسانی که الویت دارند برای تحصیل رایگان در آمریکا دانشجویانی هستند، که گرین کارت دارند.

باز هم اشخاصی که گرین کارت دارند با شرایط خاصی می‌توانند از تحصیل کاملا رایگان بهره‌مند شوند. هزینه‌های تحصیل در آمریکا با توجه به شهر و دانشگاه انتخابی متغیر است، اما میانگین از سالی 12.000 تا 35.000 متغیر است و برای کمتر شدن این مقدار شهریه می‌توانند تسهیلات دریافت و یا در دانشگاه دولتی ثبت نام کنند، که به علت ارزان‌تر بودن این دانشگاه، محدودیت ظرفیت ورودی وجود دارد.

اما جای نگرانی برای کسانی که گرین کارت ندارند، نیست. این افراد هم می‌توانند از شرایط ادامه تحصیل به صورت رایگان استفاده کنند، اما در صورتیکه رزومه تحصیلی فوق‌العاده قوی مانند: سابقه علمی بسیار عالی، کسب معدل حداقل 16، مدرک زبان آیلتس 6.5، ریزنمرات عالی سال‌های تحصیلی، کسب نمره بسیار مطلوب GMAT، مقالات علمی، کنفرانس‌های بین‌المللی داشته باشند می‌توانند هم از تسهیلات و یا حتی از تحصیل رایگان آمریکا بهره‌مند شوند.

شرایط ویژه کالج‌های آمریکا

با توجه به تقاضای بسیار زیاد تحصیل رایگان آمریکا، برخی از کالج‌های آمریکا این امکان را فراهم کرده‌اند تا دانشجویان در ازای تعداد ساعتی کار در این کالج‌ها هم از تسهیلات پرداخت شهریه و یا حتی از تحصیل کاملا رایگان، حمل و نقل رایگان، اقامتگاه رایگان و … بهره‌مند شوند.

به عنوان مثال:

کالج آزارکس: در ازای 15 ساعت کار در هفته، دانشجو می‌تواند از کمک‌های مالی استفاده کند و رایگان به تحصیل بپردازد.

کالج برا: در ازای 10 تا 15 ساعت کار در هفته، امکان استفاده از کمک‌های مالی را دارند.

کالج آلیس لوید: در ازای 10 تا 15 ساعت کار در هفته، امکان استفاده از کمک‌های مالی را دارند.

آکادمی نیروی هوایی: در ازای 10 تا 15 ساعت کار، امکان استفاده از کمک‌های مالی را دارند.

آکادمی گارد ساحلی: در ازای 10 تا 15 ساعت کار، امکان استفاده از کمک‌های کالی را دارند.

آکادمی نیروی دریایی: در ازای 10 تا 15 ساعت کار، امکان استفاده از کمک‌های مالی را دارند.

دریافت بورسیه درصورت کار در سمت دستیار

یکی دیگر از شرایطی که سیستم آموزش عالی آمریکا برای بهره‌مندی دانشجویان از تحصیل رایگان فراهم کرده است، این است که دانشجو در سمت دستیار استاد و یا دستیار تحقیقات، مشغول به کار باشند که با توجه به مقطع تحصیلشان میزان ساعتی که باید مشغول به کار باشند متغیر است.

برای مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته، برای مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته، برای مقطع دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند، که از حقوق به دست آمده از این طرق تمام هزینه‌های تحصیلشان پوشش داده می‌شود و حتی از کمک‌های مالی نیز می‌توانند استفاده کنند.

سیستم آموزش عالی آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا مانند دیگر کشورها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. هزینه شهریه دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی ارزان‌تر است؛ به همین دلیل تقاضای بیشتری از طرف دانشجوهای بین‌المللی برای ورود به این دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در آمریکا به صورت رایگان وجود دارد، اما به دلیل محدودیت ظرفیت این دانشگاه‌ها، دانشگاه و سفارت با حساسیت و دقت بیشتری پذیرش و ویزا می‌دهد.

در صورت عدم موفقیت دریافت بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی حداقل شهریه‌ای دانشجویان به شرح زیر است:

برای دانشگاه و موسسات دولتی میانگین شهریه از سالی 12.000 تا 25.000 متغیر است.

برای دانشگاه و موسسات خصوصی میانگین شهریه از سالی 18.000 تا سالی 35.000 متغیر است.

وکیل مهاجرت تحصیلی به آمریکا

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت برقراری ارتباط با دفتر وکیل مهاجرت به آمریکا، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به اروپا، کانادا و استرالیا از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت9 الی 19 و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88663628

021-88799562

021-88795408

021-88796143

گروه وکلای مهر- دپارتمان حقوق مهاجرت و بین‌الملل

 

[/stextbox]

 

آمریکاحقوق مهاجرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925