اقامت دائم و موقت کشور آلمان | گروه وکلای مهر پارسیان | 02188663925
اقامت دائم و موقت کشور آلمان

امروز با بررسی موضوع اقامت دائم و موقت کشور آلمان با شما خواهیم بود.

تبلیغات بسیاری در شبکه های ماهواره ای مشاهده می کنیم که همگی مدعی دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا از طریق اقامت دائم آلمان برای متقاضیان مهاجرت به آلمان هستند.

دفتر حقوقی محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی مهاجرتی در ایران، به بررسی صحت و سقم ادعای موسسات حقوقی مهاجرتی مدعی اخذ بلوکارت آلمان با پانزده هزار یورو پرداخته است و نتیجه این تحقیق را در سایت موسسه حقوقی مهر پارسیان منتشر نموده است.

نکات مهم در بررسی موضوع اقامت دائم و موقت کشور آلمان

آیا متقاضی دریافت اقامت دائم آلمان از طریق دریافت بلوکارت اروپا هستید؟

آیا با شرایط بهترین وکیل مهاجرت به آلمان در ایران آشنایی دارید؟

چگونه می توان موسسه معتبر مهاجرتی را از موسسات غیر معتبر تشخیص داد؟

راه دریافت اقامت دائم آلمان بدون سرمایه گذاری چیست؟

 

اقامت دائم آلمان چيست؟

اگر هدف شما از رفتن به آلمان تنها مقاصد گردشگری است نيازی به فكر كردن در حدود اقامت دائم آلمان نداريد.

ويزای توريستی آلمان به شما اين امكان را می دهد كه به مدت 90 روز در كشور آلمان اقامت داشته باشيد و از جاذبه های گردشگری آلمان بازديد نماييد.

برای اقامت بيشتر از 90 روز در آلمان شما نيازمند گرفتن اقامت دائم آلمان هستيد. از طريق گرفتن اقامت آلمان شما اين امكان را خواهيد داشت كه به تحصيل بپردازيد، كار كنيد و يا ساير فعاليت های اين كشور شركت كنيد.

در چه مواردی نياز به گرفتن اقامت آلمان نيست؟

تنها زمانی كه شما شهروند يكی از كشورهای اتحاديه اروپا، سوئيس، نروژ، ايسلند و ليختن اشتاين هستيد برای اقامت بيشتر از 90 روز در اين كشور، نيازمند اقامت دائم آلمان نيستيد. در غير اين صورت برای حضور بيش از 90 روز در آلمان شما نيازمند گرفتن اقامت دائم از آلمان هستيد.

افرادی كه از ساير كشورهای اتحاديه اروپا متقاضي حضور در آلمان هستند بايد پيش از ورود به آلمان و از كشور خود اقدام به گرفتن اقامت آلمان و يا ويزای شينگن نمايند.

انواع اقامت آلمان

به نسبت زمان حضور شما و هدف شما از حضور در آلمان انواع مختلفی از اجازه اقامت به شما تعلق می گيرد. به طور كلی سه نوع اجازه اقامت در آلمان وجود دارد كه به شما اجازه اقامت برای بازه های زمانی متفاوتی را ارائه می كند.

اجازه اقامت موقت

اجازه اقامت موقت و يا اجازه اقامت محدود، همانگونه كه از نام آن مشخص است برای اقامت های كوتاه مدت در آلمان صادر می شود. در صورت اخذ اين نوع از اقامت، شما امكان اقامت يكساله در آلمان را داريد اگرچه در صورت نياز امكان تمديد اين نوع از اقامت در صورت تغيير وضعيت شما وجود دارد.

در صورتی كه برای اين نوع از اقامت به طور مثال برای تحصيل اقدام كرده باشيد اجازه داشتن شغل را در كشور آلمان نداريد و اين نوع اقامت فقط برای تحصيل به شما تعلق می گيرد.

اقامت موقت اولين و بيشترين نوعی از اقامت است كه افراد ساير كشورها برای ورود به آلمان تقاضا می‌كنند. اين نوع از اقامت مقدمه ای برای گرفتن اقامت های طولانی تر آلمان است.

دلايل بسياری وجود دارد كه يك فرد خواستار دريافت اقامت موقت آلمان باشد. برخی از اين دلايل به شرح زير است:

1-دلايل استخدامی

پيدا كردن شغل در آلمان به شما اجازه اقامت موقت اين كشور را می‌دهد. اين امكان برای شما وجود دارد كه برای شغل مورد نظر خود از كشور خودتان اقدام فرماييد و يا به عنوان جوينده كار وارد آلمان شويد.

در هر صورت، بعد از اينكه پيشنهاد شغلی دريافت كرديد می توانيد برای اجازه اقامت موقت اقدام نماييد.

پيش نيازهای فراوانی برای اجازه كار در آلمان وجود دارد از جمله دانش زبان آلمانی، مورد ديگر اين مطلب است كه شما و كارفرمای شما بايد به اثبات برساند كه هيچ شخصی در كشور آلمان و ساير كشورهای اتحاديه اروپا برای احراز آن شغل مناسب نيست و همچنين هيچ يك از كاركنان خارجي كه از سال هاي قبل در آلمان بوده اند نيز شرايط لازم برای احراز آن شغل را ندارد.

علاوه بر آن بايد تأييديه از آژانس استخدامی فدرال آلمان را داشته باشيد بعد از گرفتن تأييديه امكان درخواست اجازه اقامت را داريد. مدت زمان اقامت شما به مدت زمان قرارداد شما بستگی دارد.

اگر قرارداد كاری شما تنها برای 2 سال باشد، اجازه اقامت شما نيز دو ساله خواهد بود.

اگرچه امكان تمديد اجازه اقامت بر طبق قرارداد كاری شما وجود دارد.

2- دلايل تحصيلی

اجازه اقامت موقت به دانشجويانی كه در مقاطع تحصيلی مختلف تحصيل می كند نيز تعلق می گيرد اين اقامت معمولاً محدود به دوره تحصيل دانشجويان می شود. در طول مدت تحصيل دانشجويان اجازه 120 روز كار فول تايم و يا 240 روز كار نيمه وقت را دارند. در هر صورت اجازه قرارداد بلند مدت كاری را ندارند.

برای گرفتن اقامت از طريق بلوكارت اروپا شما بايد شغلی را بيابيد كه با رشته تحصيلی شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر اين شغلی كه می يابيد بايد سالانه حداقل معادل 800،50 يورو درآمد داشته باشد.

وکیل مهاجرت به آلمان در ایران

جهت انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی در ایران، وکیل مهاجرت به آلمان در ایران و مشاوره با همکاران موسسه حقوقی و داوری بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 9 الی 18 و پنج شنبه از ساعت 9 الی 14 با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88795408

021-88796143

در خارج از ساعات اداری اعلام شده و جهت مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت به آلمان در تهران نیز می‌توانید از طریق تکمیل فرم از طریق سایت گروه وکلای مهر اقدام فرمایید.

دپارتمان حقوق مهاجرت گروه وکلای مهر

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *