آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی


امروز با موضوع آفریقای جنوبی با شما خواهیم بود.

آفریقای جنوبی در نوک جنوبی قاره آفریقا قرار دارد. آفریقای جنوبی دارای مرزهای مشترک با نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه و موزامبیک است.

آفریقای جنوبی هم سوازیلند و هم لسوتو را محاصره کرده است.

آفریقا دارای بیش از ۲۷۰۰ کیلومتر خط ساحلی است که بین اقیانوس اطلس و سواحل غرب و اقیانوس گرم در ساحل شرقی مشترک است.

نکات مهم و توضیحات کامل در خصوص آفریقای جنوبی

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

اقتصاد آفریقای جنوبی در چه سطحی قرار دارد؟

آب و هوای آفریقای جنوبی چگونه است؟

شهریه مدارس خصوصی در آفریقای جنوبی چه مقدار است؟

حمل و نقل عمومی آفریقای جنوبی در چه سطحی قرار دارد؟

[/stextbox]

 

آب و هوای آفریقای جنوبی

این کشور به خاطر روزهای آفتابی طولانی‌اش در طول سال شناخته‌شده است. بیشترین میزان بارش باران در آفریقای جنوبی در فصل تابستان است، اما ساحل غربی عمدتا بارش باران زمستانی را تجربه می‌کند.

دمای متوسط روزانه در تابستان از حداقل ۱۵ درجه سانتیگراد (۵۹ درجه فارنهایت) تا حداکثر ۲۸ درجه سانتیگراد (۸۲ درجه فارنهایت) است. در فصل زمستان میانگین دمای روزانه ۱۹ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است (۶۶ درجه فارنهایت تا ۷۳ درجه فارنهایت).

پول رسمی آفریقای جنوبی

پول رسمی این کشور، راند است. یک راند معادل ۱۰۰ سنت می‌باشد. نام‌گذاری پول رایج آفریقای جنوبی شامل سکه‌های ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی و همچنین سکه‌های ۱، ۲ و ۵ راندی می‌شود.

سیستم سلامت آفریقای جنوبی

سیستم سلامت در این کشور  بسیار پیشرفته است. بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در سراسر آفریقا در دسترس هستند، با این حال بهتر است بیمه سلامت داشته باشید.

در این کشور به راحتی می‌توانید پزشک‌های متخصص و دندانپزشکان را ملاقات کنید ولی بهتر است جز در موارد اضطراری، در سایر موارد از قبل وقت بگیرید.

آب آشامیدنی آفریقا

این کشور با وجود آب و هوای گرم منابع آبی خوبی دارد و همچنین دارای سالم و تمیزترین آب در دنیاست.

یکی از توصیه‌های مهم برای سفر به آفریقا این است که آب کافی بنوشید تا دچار گرمازدگی نشوید. در مناطق دور افتاده، توصیه می‌شود آب آشامیدنی بطری یا نوشابه‌های گازدار که به راحتی در دسترس هستند مصرف شود. تصفیه آب‌های خانگی نیز در آفریقا، در دسترس هستند.

خرید مواد غذایی معمولا در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و سوپرمارکت‌ها مانند Pick n Pay، Woolworths، Checkers  یا Spar صورت می‌گیرد.

آموزش آفریقا

مدارس در آفریقای جنوبی از اواسط ژانویه آغاز و در ابتدای دسامبر تمام می‌شود. با این حال مدارس بین‌المللی و یا مدارس آمریکایی، ممکن است طبق تقویم آموزشی دیگری فعالیت کنند. اغلب مهاجران فرزندان خود را به مدارس خصوصی می‌فرستند؛ شهریه مدارس خصوصی در آفریقای جنوبی ممکن است۰حداقل ۹۰.۰۰۰ راند و حتی بیشتر باشد.

حمل و نقل آفریقا

حمل و نقل عمومی در سراسر این کشور در دسترس نیست؛ لذا پیشنهاد می‌کنیم از وسیله حمل و نقل شخصی در آفریقا استفاده نمایید.

بازدیدکنندگان و دارندگان اقامت موقت آفریقای جنوبی، در صورت داشتن گواهینامه بین‌المللی رانندگی و یا گواهینامه عکس‌دار معتبر ملی کشورشان که به انگلیسی ترجمه شده باشد، می‌توانند به راحتی در آفریقای جنوبی رانندگی کنند.

اقتصاد

آفریقا به لحاظ اقتصادی و استانداردهای زندگی در رتبه‌ی خوبی در رتبه‌بندی جهانی قرار دارد. با نگاه اجمالی به اقتصاد آفریقای جنوبی، با اطلاعات مندرج در جدول زیر مواجه خواهیم شد.

 

رشد تولید ناخالص داخلی۲.۰%
تورم۴.۷%
نرخ بهره وام۱۰.۲۵%
بیکاری۲۶.۷%
بیکاری جوانان۵۴.۲%
صنایع۲۹.۷%
خدمات۶۷.۵%
کشاورزی۲.۸%
بخش‌های اصلی اقتصاد: معدن، خودرو، فلزکاری، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، پارچه و کشاورزی

وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت برقراری ارتباط با دفتر وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به اروپا، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با موسسه حقوقی بین‌المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

شماره وکیل مهاجرت

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۶۶۳۶۲۸

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

گروه وکلای مهر- دپارتمان حقوق مهاجرت و بین‌الملل

[/stextbox]

 

 

آفریقای جنوبیقوانین کلی مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *