اعلامیه­ قرمز اینترپل

اعلامیه­ قرمز اینترپل

اعلامیه­ قرمز اینترپل


در این مقاله به بررسی ماهیت، انواع و شرایط صدور و انتشار اعلامیه­ قرمز اینترپل خواهیم پرداخت.

اعلامیه قرمز درخواستی از مجریان قانون در سراسر جهان برای یافتن و دستگیری موقت فردی است که در انتظار استرداد، تسلیم یا اقدامات قانونی مشابه است. اعلامیه قرمز یک حکم بازداشت بین­المللی نیست و این افراد توسط کشور عضو درخواست کننده یا دادگاه بین­المللی تحت تعقیب هستند. کشورهای عضو قوانین خود را در تصمیم­گیری برای دستگیری یک فرد اعمال می­کنند. اکثر اعلان‌های قرمز فقط به استفاده مجری قانون محدود می‌شوند. گزیده‌های اعلامیه‌های قرمز به درخواست کشور عضو مربوطه منتشر می‌شوند و در مواردی که ممکن است برای یافتن یک فرد به کمک مردم نیاز باشد یا اگر فرد ممکن است امنیت عمومی را تهدید کند، منتشر می‌شود.

اعلامیه‌های رنگی کشورها را قادر می‌سازد تا هشدارها و درخواست‌های اطلاعات را در سرتاسر جهان به اشتراک بگذارند. مجرمان می­توانند برای فرار از عدالت به کشور دیگری فرار کنند. اعلامیه قرمز به پلیس سراسر جهان در مورد فراریان تحت تعقیب بین­المللی هشدار می­دهد.

اعلامیه قرمز

اعلامیه قرمز درخواستی از مجریان قانون در سراسر جهان برای یافتن و دستگیری موقت فردی است که در انتظار استرداد، تسلیم یا اقدامات قانونی مشابه است. این بر اساس یک حکم بازداشت یا حکم دادگاه صادر شده توسط مقامات قضایی در کشور درخواست کننده است. کشورهای عضو قوانین خود را در تصمیم­گیری برای دستگیری یک فرد اعمال می­کنند.

قرارداد پیمانکاری مدیریت پیمان

اطلاعات اعلامیه قرمز

این اعلامیه شامل دو نوع اطلاعات اصلی است که به شرح ذیل عبارتند از؛

  • شامل اطلاعاتی برای شناسایی فرد تحت تعقیب، مانند: نام، تاریخ تولد، ملیت، رنگ مو و چشم، عکس و اثرانگشت در صورت وجود، است.
  • شامل اطلاعات مربوط به جنایتی که آن­ها برای آن تحت تعقیب هستند، که به­طور معمول می­تواند؛ قتل، تجاوز جنسی، کودک آزاری یا سرقت مسلحانه باشد.

مراجع متقاضی اعلامیه­ قرمز

  1. اعلامیه قرمز یا توسط دبیرخانه کل به درخواست دفترمرکزی ملی اینترپل یک کشور عضو صادر می­شود و در دسترس همه کشورهای عضو قرار می­گیرد تا در پایگاه اطلاعیه­های ما مشورت کنند.
  2. همچنین می‌توان به درخواست دادگاه‌های کیفری بین‌المللی برای جستجوی افراد تحت تعقیب برای ارتکاب جنایات در صلاحیت خود، به ویژه نسل‌کشی، جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت، اعلامیه‌ قرمز صادر کرد.

اعلامیه­های قرمز توسط اینترپل به درخواست یکی از کشورهای عضو منتشر می­شود و باید با قانون اساسی و قوانین اینترپل مطابقت داشته باشد. اعلامیه قرمز یک هشدار بین­المللی برای یک فرد تحت تعقیب است، اما حکم بازداشت نیست.

علت اهمیت اعلامیه قرمز

علت اهمیت اعلامیه­های قرمز به آن دلیل است که، آن­ها برای هشدار همزمان پلیس در تمام کشورهای عضو در مورد فراریان تحت تعقیب بین­المللی استفاده می­شود و اعلامیه‌های قرمز کمک می‌کند تا افراد فراری، گاهی پس از گذشت سال­ها از ارتکاب جرم اصلی و فراری بودن، به دست عدالت بیافتند.

معیار انتشار اعلامیه قرمز اینترپل

اعلامیه­ قرمز منتشر شده توسط اینترپل یا به ابتکار خود سازمان یا بر اساس درخواست­های دفاتر مرکزی ملی (NCB) کشورهای عضو یا نهادهای بین­المللی مجاز مثل دادگاه کیفری بین­المللی است. همه اعلامیه­ها در وب­سایت امن اینترپل منتشر می­شود. در صورت موافقت نهاد درخواست‌کننده، خلاصه‌های اعلامیه‌ها نیز ممکن است در وب‌سایت عمومی اینترپل منتشر شود.

ویزای سرمایه‌گذاری چیست؟

یک اعلامیه قرمز باید معیارهای قانونی را داشته باشند و تنها در صورتی منتشر می­شود که با قانون اینترپل مطابقت داشته باشد و تمام شرایط پردازش اطلاعات مطابق با قوانین ما در مورد پردازش داده­ها را برآورده کند. این امر قانونی بودن و کیفیت اطلاعات و حفاظت از داده­های شخصی را تضمین می­کند. برای مثال، اگر اعلامیه­ای ناقض قانون اینترپل باشد، که سازمان را از هرگونه مداخله یا فعالیت­های سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی منع می­کند، منتشر نخواهدشد. درخواست‌های اعلان‌ها برای انطباق با قوانین اینترپل توسط گروه ویژه اطلاعیه‌ها و انتشار بررسی می‌شوند. این یک کارگروه تخصصی چند زبانه و چند رشته­ای متشکل از وکلا، افسران پلیس و متخصصان عملیاتی است.

انتشار اعلامیه قرمز اینترپل

  • کشورهای عضو همچنین ممکن است از طریق مکانیسم دیگری به نام «توسعه همکاری­های متقابل یا اقدام متقابل» از یکدیگر درخواست همکاری کنند. به طور مستقیم انتشار توسط دفتر مرکزی ملی یک کشور عضو به همه یا برخی دیگر از کشورهای عضو صورت می­پذیرد.
  • انتشار با سیستم کد رنگی اعلامیه مطابقت دارد، بنابراین انتشار اعلامیه قرمز وجود دارد و باید با قانون اینترپل و قوانین پردازش داده‌ها مطابقت داشته باشد.
  • انتشار اعلامیه قرمز (افراد تحت تعقیب که برای دستگیری، بازداشت یا محدود کردن حرکت یک فرد محکوم یا متهم منتشر می­شود) از نظر انطباق توسط گروه ویژه اطلاعیه­ها و انتشار بررسی می­شود.
  • انتشار در پایگاه داده اینترپل درصورتی­که جنبه سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی داشته باشد و خلاف ماده ۳ قانون اساسی اینترپل باشد، وارد نخواهدشد.

همانطور که ملاحظه نمودید، پرونده‌های بین­المللی پیچیدگی­های زیادی دارند. با بهره‌گیری از وکلای باتجربه‌  و مجرب موسسه حقوقی مهرپارسیان می­توانید، در این خصوص گام موثری در رسیدن به هدف نهایی(پیروزی در پرونده خود) برداشته  باشید. وکلای مبرز موسسه حقوقی مهرپارسیان، در حوزه دعاوی بین­المللی، با کلیه قوانین موجود و مربوط آشنایی کاملی دارند و به دلیل همین شناخت و تسلط، پس از بررسی پرونده یک راهکار مناسب جهت رسیدن به هدف نهایی، یعنی پیروزی انتخاب نموده و شما را در کلیه مراحل دعاوی خود، با مشاوره و راهنمایی موثرشان، همراهی می­نمایند. مطمئن باشید با انجام این امر شانس پیروزی در پرونده مذکور چند برابر خواهدشد و از این بابت خیالتان راحت خواهدبود.

کارهای بدون سرمایه‌گذاری ترکیه

جهت دریافت مشاوره با گروه مشاوره تخصصی موسسه مهرپارسیان از طریق شماره تماس ۸۸۶۶۳۹۲۵ یا ۸۸۶۶۳۹۲۶ یا ۸۸۶۶۳۹۲۷ با ما در ارتباط باشید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل اعلامیه­ قرمز اینترپل در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک ۱۴- طبقه ۴- واحد ۹ و ۱۰

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف ۱۲ ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

امتیاز دهی به مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *