دادخواست حقوقی خیانت در امانت

دادخواست حقوقی خیانت در امانت


با موضوع دادخواست حقوقی خیانت در امانت با شما هستیم.

خیلی راحت پیش از شروع بحث به شما می گوییم چیزی به عنوان دادخواست خیانت در امانت وجود خارجی ندارد، بلکه آنچه صحیح است شکواییه خیانت در امانت است.
پس بدون شک چیزی به عنوان دادخواست حقوقی خیانت در امانت وجود ندارد.
اما در صورت اثبات خیانت در امانت برای استرداد اموال برده شده باید دادخواست حقوقی خیانت در امانت را تقدیم دادگاه نماییم.
برای درک بهتر این موضوع با ما در این مقاله همراه باشید.
شکایت کیفری برای اعمالی است که مرتکب آن مجازات خواهد شد.

شکایت کیفری ابتدا در دادسرا مطرح می شود و بعد از تحقیقات در کلانتری (یا آگاهی) و دادسرا به دادگاه کیفری فرستاده می شود. شخصی که شکایت کیفری می کند شاکی و طرف مقابل او متشاکی (متهم) نامیده می شود.

اما در هر موضوع دعوی کیفری امکان مطالبه خسارات و ضرر و زیان ناشی از جرم وجود دارد.
دعوای حقوقی مجازاتی ندارد و طرف دعوی به دادن حق یا انجام تکلیفی ملزم خواهد شد.

فرق وکیل پایه یک و دو

دعوای حقوقی مستقیماً در دادگاه حقوقی مطرح می شود و شخصی که دعوا طرح می کند خواهان و طرف مقابل او خوانده نامیده می شود. متن خواسته باید در برگه مخصوصی که دادخواست نام دارد نوشته شود.

درخواست تخلیه ملک استیجاری

پس بدون شک چیزی به عنوان دادخواست حقوقی خیانت در امانت وجود ندارد.

اگر به دنبال تنظیم دادخواست حقوقی خیانت در امانت  که نه ولی اگر به دنبال تنظیم شکواییه خیانت در امانت هستید ما به شما محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری با سابقه قضاوت را معرفی می‌نماییم.

جهت رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و یا تلفنی با خطوط تلفن ثابت و یا همراه موسسه تماس حاصل نمایید و درخواست رزرو وقت مشاوره با دکتر محمدرضا مهری  وکیل پایه یک دادگستری جهت دادخواست حقوقی خیانت در امانت را ثبت نمایید.

نکات دادخواست حقوقی خیانت در امانت

برای ثبت دادخواست حقوقی خیانت در امانت چه باید کرد؟
شکواییه خیانت در امانت چیست و به کدام مرجع تقدیم می شود؟
بهترین وکیل خیانت در امانت در تهران کیست؟
تفاوت دادخواست و شکواییه در چیست؟

تفاوت دعوی حقوقی و کیفری

دعاوی در یک دسته بندی کلی به دو نوع حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبه خسارت، الزام به تنظیم سند رسمی املاک، مطالبه اجاره‌بها و اجرت‌المثل املاک می‌شود.

لیکن دعاوی کیفری مانند خیانت در امانت، کلاهبرداری، جعل، قتل، ضرب و شتم و تخریب اموال دارای وصف مجرمانه هستند.
البته در پاره‌ای اوقات بعضی از خواسته‌ها ماهیتی دوگانه دارند بدین صورت که هم می‌توانند موضوع دعوی کیفری قرار بگیرند و هم حقوقی مانند ترک انفاق و چک بی‌محل از جمله مهم‌ترین این موارد هستند.

یکی از مسایلی که باید مراجعین به دادگستری به آن توجه کنند، تفکیک این دو عنوان است که ضمن دلالت آنان به مراجع ذیصلاح، روند دادرسی را کوتاه‌تر می‌کند.
پس بدون شک چیزی به عنوان دادخواست حقوقی خیانت در امانت وجود ندارد.

بیمارستان مصطفی خمینی

تفاوت کلاهبرداری و خیانت در امانت

دعوای کیفری مربوط به عملی است که برای مرتکب آن، دادگاه مجازات تعیین می‌کند، ولی برای دعوای حقوقی دادگاه مجازاتی در نظر نمی‌گیرد و فقط مرتکب عمل را به دادن حقوق قانونی دیگران یا انجام تکالیفش ملزم می‌سازد.

شکایت کیفری مثل خیانت در امانت را در هرکاغذی می‌توان تنظیم و به مرجع قضایی برد، ولی دعوای حقوقی حتما باید در کاغذ مخصوصی بنام دادخواست نوشته شود، وگرنه مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

چنانکه اشاره شد، در شکایت کیفری باید ابتداء به مرجعی بنام دادسرا مراجعه کرد و بعد از انجام تحقیقات در کلانتری و دادسرا، جهت رسیدگی به دادگاه فرستاده می‌شود. ولی دادخواست حقوقی باید به صورت مستقیم به دادگاه تقدیم شود. پس بدون شک چیزی به عنوان دادخواست حقوقی خیانت در امانت وجود ندارد.

فرق شکواییه و دادخواست در عمل

شکایت‌های کیفری را بدون استفاده از وکیل هم می‌توان در دادگستری مطرح کرد، لیکن بیشتر شکایت‌های حقوقی به جهت پیچیدگی و فنی بودن شایسته است که توسط وکیل دادگستری مطرح شود.

فرق شکواییه و دادخواست از حیث هزینه
برای مطرح کردن شکایت کیفری (از هر نوعی که باشد) فقط یک تمبر چند ده هزار تومانی لازم است که در دادگستری بر روی آن زده شود، ولی برای طرح دعوی حقوقی، باید در مرحله بدوی بیش از ٢۰۰ میلیون ریال، سه و نیم درصد از ارزش خواسته تمبر باطل کرد. اما در دعاوی مالی غیرمنقول و خلع ید (متصرف) از اعیان غیرمنقول، هزینه دادرسی مطابق ارزش معاملات املاک در هر منطقه توسط دفتر دادگاه تقویم و بر اساس هزینه دادرسی تعیین می‌گردد و سپس ابطال تمبر صورت می‌گیرد.

وکیل کلاهبرداری پارک ساعی

فرق شکواییه و دادخواست در پس گرفتن دعوی

پرونده بسیاری از شکایت‌های کیفری حتی با پس گرفتن شکایت از طرف شاکی بلحاظ اینکه واجد جنبه عمومی هستند و صرفاً جنبه خصوصی ندارند، مختومه نمی‌شوند مثل شکایت راجع به رشوه، قتل، زنا و…، اما دعاوی حقوقی با پس گرفتن دعوی از طرف خواهان، خاتمه می‌یابند.

نام اصحاب دعوی در شکایت و دادخواست
در شکایات‌ کیفری، به شکایت کننده شاکی و به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه و یا متهم گفته می‌شود و به موضوع پرونده نیز اتهام می‌گویند. اما در شکایت‌های حقوقی، به شکایت کننده خواهان، به طرف او خوانده گفته می‌شود و به موضوع پرونده هم خواسته می‌گویند.

نحوه دعوت اصحاب دعوی به دادگاه

برای دعوت کردن طرف شکایت کیفری (متهم) به دادگاه برگه‌ای بنام احضاریه برای او فرستاده می‌شود و در صورت عدم حضور جلب خواهد شد، ولی برای دعوت کردن طرف دعوی حقوقی (خوانده) از ورقه‌ای بنام اخطاریه استفاده می‌شود.
دادخواست حقوقی خیانت در امانت

تفاوت عدم توجه به ابلاغ در دعوی کیفری و حقوقی
در شکایت کیفری، اگر متهم (مشتکی عنه) به احضاریه توجه نکند و در وقت تعیین شده خود را به مرجع قضایی معرفی نکند، وی را جلب و به اجبار به دادگستری دلالت می‌کنند، ولی در دعاوی حقوقی اگر خوانده به موقع حاضر نشود، منتظر او نمی‌مانند و ممکن است حق را به خواهان بدهند.

وکیل خیانت در امانت منطقه سه تهران

نحوه ارایه دلایل در دعاوی کیفری و حقوقی

در شکایات‌ کیفری با درج دلایل و مستندات در قالب لایحه می‌شود به حکم دادگاه اعتراض و خواستار ارسال پرونده به دادگاه تجدید نظر شد، ولی در دعوا‌های حقوقی، باید به وسیله دادخواست مراتب تجدید نظرخواهی اعلام شود.

نمونه لایحه دفاعیه اثبات مالکیت

تلفن های ثابت دفتر وکیل مطالبه خسارت در پرونده خیانت در امانت

۰۲۱۸۸۶۶۳۹۲۵
۰۲۱۸۸۶۶۳۹۲۶
۰۲۱۸۸۶۶۳۹۲۷

شماره موبایل وکیل خیانت در امانت

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱
۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲
۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل خیانت در امانت

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴
۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵
۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۹

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف ۲۴ ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای ایران تعیین خواهد شد.

نمونه شکواییه

دفتر وکالت وکیل کیفری آنلاین در تهران
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.
امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.
معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران
معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.
معرفی بهترین وکیل ملکی.
معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.
معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی
نشانی بهترین وکیل مطالبه خسارت در پرونده خیانت در امانت

تهران- میدان ونک– خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک ۱۴- طبقه ۴- واحد۹.

مقالات حقوقیمقالات کیفری

۴ دیدگاه

  • سلام کافرما از من سه تا سفته گرفته ، رسید هم بهم داد ولی رسید تاریخ نداره بعد اینکه حالا یکیشو داده دست پسرش برده پسرش سفته منو دادگاه توش هم دستکاری کرد سفته یک میلیونی را کرده هفت میلیون رفتم پیش عریضه نویس همون دادگاه گفت باید دادخواست حقوقی خیانت در امانت بدی، خواستم منو راهنمایی کنید چیکار باید بکنم.

  • سلام متاسفانه شما توسط عریضه نویس محترم اشتباه راهنمایی شده اید برای این امور حتما با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره دریافت نمایید. ، ما چیزی به عنوان دادخواست حقوقی خیانت در امانت نداریم، برای اینکار باید علیه کارفرما خود شکایت خیانت در امانت انجام بدهید و از دادگاه درخواست ارجاع به کارشناسی خط برای موضوع جعل بنمایید ، یعنی در اصل شما دو موضوع کیفری برای شکایت دارید جعل و خیانت در امانت .ثبت شکواییه از طریقه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی صورت می گیرد

  • سلام خدمت وکلای عزیز. من ۳۰۰ گرم طلا به شخصی امانت دادم. حالا که طلامو پس میخوام بهم میگه چیزی به من ندادی و کلا منکر میشه. شاهد هم دارم که وقتی داشتم طلا رو بهش میدادم دید. به نظرتون چی کار میتونم بکنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام. در صورت داشتن شاهد می‌توانید این امر را اثبات کنید که باید دعوایی مبنی بر خیانت در امانت علیه آن شخص مطرح نمایید. جهت دریافت اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.
    ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری