وکیل دادسرای ارشاد تهران

وکیل دادسرای ارشاد تهران


موضوع نوشتار پیش رو معرفی وکیل دادسرای ارشاد تهران است. با ما همراه باشید.

یکی از دادسراهای تخصصی دایر شده در تهران که از دیرباز به جرایم تخصصی حوزه منافی عفت و رابطه نامشروع رسیدگی می نماید، دادسرای ارشاد تهران که با نام های دادسرای ناحیه ۲۱ تهران، دادسرای شهید مقدس نیز شناخته می شود می باشد.

در معیت دادسرای ارشاد تهران، دادگاه ارشاد تهران مشغول فعالیت است که طبق قانون آیین دادرسی کیفری به جرایمی که مجازات قانونی آن درجه ۷ و ۸ می باشد به صورت مستقیم و به سایر جرایم پس از صدور کیفرخواست از ناحیه دادسرای ارشاد تهران رسیدگی و رای صادر می نماید.

وکیل دادسرای ارشاد تهران که به صورت تخصصی اقدام به مشاوره حقوقی درباره جرایم دادسرای ارشاد و اظهار نظر می کند، با همکاری گروه وکلای مهر، صلاحیت های تخصصی دادسرای ارشاد تهران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه خواهید خواند.

صلاحیت رسیدگی به جرایم خاص در دادسرای ارشاد تهران

 – رسیدگی به ﺟﺮاﻳﻢ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﺠﻬﻴﺰات درﻳﺎﻓﺖ از ﻣـﺎﻫﻮاره؛ اعم از ساخت و تولید تجهیزات دریافت از ماهواره، قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره، نگهداری و استفاده تجهیزات دریافت از ماهواره، با رعایت ماده ۳۴۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲

ماده ۳۴۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲

جرائم تعزیری درجه هفت و هشت، به طور مستقیم در دادگاه مطرح می شود. در این مورد و سایر مواردی که پرونده به طور مستقیم در دادگاه مطرح می شود، دادگاه پس از انجام تحقیقات به ترتیب زیر اقدام می کند:

الف- چنانچه دادگاه خود را صالح به رسیدگی نداند، قرار عدم صلاحیت صادر می کند و اگر مورد را از موارد منع یا موقوفی تعقیب بداند، حسب مورد، اتخاذ تصمیم می کند.

ب – در غیر موارد مذکور در بند (الف)، چنانچه اصحاب دعوی حاضر باشند و درخواست مهلت نکنند، دادگاه با تشکیل جلسه رسمی، مبادرت به رسیدگی می کند.

در صورتی که اصحاب دعوی حاضر نباشند یا برای تدارک دفاع یا تقدیم دادخواست ضرر و زیان، درخواست مهلت کنند، دادگاه با اخذ تأمین متناسب از متهم، وقت رسیدگی را تعیین و مراتب را به اصحاب دعوی و سایر اشخاصی که باید در دادگاه حاضر شوند، ابلاغ می کند.

بنابراین دادسرای ارشاد تهران، پس از گزارش مامورین و کشف تجهیزات دریافت از ماهواره در مواردی که مجازات آن درجه هفت و هشت باشد، پرونده را بدون صدور کیفرخواست مستقیما به دادگاه ارشاد تهران ارسال خواهد نمود.

– رسیدگی به جرایم خرید، فروش، تهیه، توزیع، تکثیر و تجارت محصولات سمعی و بصری مبتذل و مستهجن در حوزه قضایی تهران.

– رسیدگی به جرایم مرتبط با قاچاق مشروبات الکلی و دیگر جرایم مرتبط با مشوربات الکلی اعم از خرید و فروش و نگهداری مشوربات الکلی.

– رسیدگی به جرایم مزاحمت عمومی، مزاحمت برای اطفال و بانوان در معابر و انظار.

– رسیدگی به جرایم دائر کردن مرکز فساد و فحشا، تن فروشی، رابطه نامشروع غیر از زنا، جرایم منافی عفت و اخلاق.

– رسیدگی به جرایم شرب خمر، مستی، به استثنای مستی حین رانندگی که در دادسرای تخصصی راهور رسیدگی می شود.

– رسیدگی به جرایم قماربازی و جرایم مرتبط با قمار از قبیل تحصیل مال نامشروع.

– رسیدگی به جرم قاچاق انسان .

نحوه رسیدگی در دادسرای ارشاد تهران

مانند همه دادسراهای عمومی و انقلاب، دادسرای ارشاد تهران نیز با گزارش ضابطین انتظامی و مامورین نیروی انتظامی یا ضابطین خاص، رسیدگی به پرونده را بر اساس دستور سرپرست دادسرا و یا دادیار ارجاع، آغاز می کند.

در بعضی از پرونده های مطروحه در دادسرای ارشاد تهران ، موضوع با شکایت شاکی خصوصی نیز ممکن است آغاز شود که در جرایم غیر قابل گذشت، اعلام گذشت شاکی خصوصی در روند رسیدگی به جنبه عمومی جرم، تاثیری ندارد.

در پرونده هایی که لازم است به صورت مستقیم در دادگاه مطرح شود، امکان رسیدگی در دادسرای ارشاد تهران وجود ندارد و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه کیفری دو و یا دادگاه کیفری یک ارسال خواهد شد که در بحث صلاحیت های اختصاصی دادگاه کیفری یک و دو مفصل توضیح داده شده است.

دفتر وکیل دادسرای ارشاد تهران

گروه وکلای مهر تحت سرپرستی محمدرضا مهری وکیل متخصص دادسرای ارشاد تهران و قاضی سابق دادگاه ارشاد استان تهران، مشغول به فعالیت است.

با توجه به دارا بودن بیش از بیست سال سابقه کار حقوقی، مشاوره تخصصی حقوقی و قبول وکالت در پرونده های دادسرای ارشاد تهران و دادگاه ارشاد تهران را در دستور کار خود دارد. در صورت نیاز به مشاوره آنلاین حقوقی با وکیل دادسرای ارشاد تهران با موسسه حقوقی و داروی بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان تماس بگیرید.

جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری ، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

در صورت ضرورت و فوریت موضوع و درخواست وکیل خارج از ساعات یاد شده با شماره همراه اعلامی تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵

تماس آنلاین در تمامی ساعات شبانه روز با مدیر دفتر محمدرضا مهری با شماره همراه زیر امکان پذیر است.

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۹

گروه وکلای رسمی مهر پارسیان

مقالات کیفری

دادسرای ارشاد تهراندادسرای ناحیه 21 تهرانوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگاه ارشادوکیل دادگاه کیفری دووکیل دادگاه کیفری یکوکیل رابطه نامشروعوکیل زنای به عنفوکیل قاچاق انسانوکیل قاچاق مشروب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *