ویزای کار ژاپن

ویزای کار ژاپن


امروز موضوع ویزای کار ژاپن را با شما بررسی خواهیم کرد.

ویزای کار ژاپن

ویزای کار ژاپن، تحت شرایط خاصی برای کارگر متخصص خارجی صادر می‌شود. اگر فردی می خواهد در ژاپن زندگی کند، لازم است که ویزایی دریافت کند که برای فعالیتهای مورد نظرش در ژاپن مناسب باشد. برای ورود به  ژاپن، ۲۷ نوع ویزا وجود دارد و الزامات و فعالیت های مجاز برای هر یک از این ویزاها در ژاپن، متفاوت است.

این ۲۷ ویزای ژاپنی را می توان به ۳ گروه اصلی تقسیم کرد:

ویزای کار ژاپن: کسانی که پیشنهاد کاری از ژاپن دارند، می‌توانند درخواست ویزای کار ژاپن، نمایند. این ویزا، مانند ویزای کار کانادا، ویزای کار استرالیا و یا ویزای کار آلمان است و تفاوت چندانی ندارد.

ویزای غیر کار در ژاپن: ویزایی که فرد با دریافت ان اجازه کار در ژاپن را ندارد.

 

ویزای خانوادگی در ژاپن:

به کسانی که یکی از اعضای خانواده آن‌ها مانند همسر در ژاپن اقامت دارد و خواهان الحاق به خانواده هستند،بر اساس وضعیت خانوادگی آن‌ها اعطا می‌شود. اگر خواهان دریافت اطلاعات کافی درباره ویزای کار ژاپن هستید، با مطالعه این مقاله که توسط مشاور مهاجرتی، همکار گروه وکلای مهر، در موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، تهیه شده، اطلاعات دقیقی در مورد شرایط کار در ژاپن، انواع ویزای ژاپن، مزایای ویزای کار ژاپن، مطلع خواهید شد.

ویزای کار در ژاپن در چه مواردی صادر می‌شود؟

مدت اعتبار ویزای کار ژاپن چند ماه است؟

آیا برای دریافت ویزای کار ژاپن، پیشنهاد شغلی لازم است؟

ویزای کار ژاپن، با ویزای کار آلمان، چه تفاوتهایی دارد؟

شرایط کلی ویزای کار ژاپن

متقاضی، لازم است برای اولین بار، یک نوع ویزا را برای ژاپن تعیین کند. دریافت ویزای کار ژاپن، برای تعدادی از فعالیت ها، امکان‌پذیر نیست. به عنوان مثال، متقاضی نمی‌تواند ویزای کار ژاپن را برای یک کار ساده، مانند کارگر ساختمانی یا یک پیشخدمت دریافت کند. اغلب موارد در مورد گرفتن ویزای کار ژاپن، لازم است که یک سازمان میزبان در ژاپن(شرکت، سازمان، یا نوعی از سازمان مربوط به کسب و کار) و یا دعوت از فرد (که معمولا به عنوان یک ویزای کار شناخته می‌شود) باشد تا بتواند ویزای کار ژاپنرا از طریق سفارش یک کارفرما در مورد ویزای کاری در ژاپن، دریافت کند.

شرایطی برای گرفتن ویزای کار ژاپن وجود دارد. بنابراین حتی اگر یک کارفرمای ژاپنی را پیدا کنند، اگر فرد این الزامات را برآورده نکند، نمی‌تواند در ژاپن کار کند.یک نفر می‌تواند تنها یک نوع ویزا در ژاپن را در یک زمان دریافت کند، بنابراین اگر فرد برای بیش از یک (ویزای کار در ژاپن و ویزای همسر در ژاپن) واجد شرایط باشد، باید یکی از انواع ویزا در ژاپن را در بین گزینه های خود انتخاب کند.

ویزای کار ژاپن، تنها نوع کاری را که نیاز به سطح بالایی از دانش و مهارت های حرفه ای است را پوشش می‌دهد. بنابراین، خارجی ها نمی‌توانند در کارهای دستی ساده، تحت ویزای کار ژاپن کار کنند، مگر اینکه ویزای داده شده در ژاپن، با توجه به وضعیت خانوادگی (همسر یا فرزند ملیت ژاپنی، ساکن بلند مدت و غیره)، ویزای کارآموزی، یا کارگران نیمه وقت در ویزای دانشجویی یا وابسته هستند.

انواع ویزای کار ژاپن و شرایط هر کدام از ویزاهای کار ژاپن

معمول ترین ویزای کار برای کار در شرکت های خصوصی در ژاپن ۵ نوع زیر است:

 1. ویزای کار مهندس / متخصص در علوم انسانی / خدمات بین‌المللی در ژاپن

ویزای کار مهندسی در ژاپن: در حوزه علوم فیزیکی، مهندسی و یا سایر علوم طبیعی. با مدرک دانشگاهی در رشته مربوطه یا ۱۰ سال تجربه حرفه ای است.

متخصص علوم انسانی در ژاپن: در زمینه های حقوقی، اقتصادی، اجتماعی یا علوم انسانی. با درجه تحصیلات تکمیلی یا ۱۰ سال تجربه حرفه ای در این زمینه است.

خدمات بین‌المللی در ژاپن:

در زمینه ترجمه، تفسیر، آموزش زبان، روابط عمومی، تجارت بین‌المللی، طراحی مد، طراحی داخلی، توسعه محصول با تجربه ۳ ساله حرفه ای در زمینه به جز تفسیر / ترجمه یا آموزش زبان که نیاز به یک مدرک دانشگاهی دارند.

 1. ویزای کار ژاپن برای کسانی است که کارگزاران شرکت های خارجی یا شرکت های تابعه شرکت های ژاپنی در خارج از کشور هستند. متقاضی باید بیش از یک سال در دفتر مذکور در خارج از کشور کار کرده باشد.
 2. ویزای کار برای مهارت های کاری در ژاپن: پخت و پز در ژاپن، معماری و یا مهندسی در ژاپن، پردازش سنگ های قیمتی، فلزات و خز، آموزش حیوانات، تیراندازی ، آموزش ورزش در ژاپن شامل این ویزا در ژاپن خواهد شد. باید متقاضی ۳ تا ۱۰ سال تجربه حرفه ای (تعداد سال ها بسته به نوع کار) در زمینه های مربوطه (شامل دوره آموزش) باید داشته باشد.
 3. یک نوع ویزای کار در ژاپن برای شروع یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار در ژاپن، یا مدیریت کسب و کار از طرف دیگر سرمایه گذاران در ژاپن وجود دارد.داشتن یک دفتر اختصاصی در ژاپن و سرمایه گذاری ۵ میلیون در کسب و کار برای برنامه جدید در ژاپن نیاز است.

در زیر انواع ویزاهای کاری در ژاپن به کسانی که دارای وضعیت خاص، دانش یا مهارت هستند اعطا میشود:

۱.پرسنل سفارتخانه ها و ادارات کنسولی، ماموریت های دیپلماتیک، کارمندان دولتی و خانواده های آن‌ها برای ویزای کار ژاپن، می‌توانند اقدام کنند. این درخواست از طریق وزارت امور خارجه و نه اداره مهاجرت ژاپن انجام می‌شود.

۲.ویزای کار استادان در ژاپن برای تحقیق و آموزش در موسسات آموزشی دانشگاهی یا معادل ان است.

۳.ویزای کار مربیان در ژاپن برای آموزش زبان های خارجی یا آموزش های دیگر در مدارس ابتدایی، دبیرستان ها، و غیره. مربیان مدارس خصوصی باید برای ویزای “متخصص در علوم انسانی / خدمات بین‌المللی” در ژاپن درخواست کنند.

ویژای کار هنرمندان

۴.ویزای کار هنرمندان در ژاپن برای  فعالیت های هنری که درآمد کافی برای حمایت از زندگی هنرمندان در ژاپن (نقاش، مجسمه ساز، عکاس، نویسنده، آهنگساز، ترانه سرا، و غیره …) است.

۵.ویزای کار برای فعالیت های مذهبی در ژاپن برای مبلغان فرستاده شده از سازمان های مذهبی خارجی است.

۶.ویزای کار روزنامه نگاری در ژاپن،  روزنامه نگاران که قراردادهایی با سازمان های رسانه های خارجی را امضا کردند، از جمله روزنامه نگاران آزاد میتوانند این ویزا را برای ژاپن دریافت کنند.

۷.ویزای کار برای خدمات حقوقی / حسابداری در ژاپن برای وکلا، حسابداران رسمی و متخصصین دیگر با مدارک حقوقی است.

۸.ویزای کار برای خدمات درمانی در ژاپن: پزشکان، دندانپزشکان و یا سایر تخصص های پزشکی با مدارک ژاپنی می‌توانند اقدام کنند.

۹.ویزای کار برای پژهشگران در ژاپن: برای کسانی که تحقیقات آن‌ها تحت قرارداد با سازمان های دولتی یا خصوصی در ژاپن انجام شده است.

۱۰.ویزای کار در ژاپن برای نمایش های تئاتر، اجرای موسیقی، ورزش و یا هر گونه نمایش کسب و کار در ژاپن صادر خواهد شد.

 1. متقاضی ممکن است تحت یک ویزای غیر کار در ژاپن کار کند، اما فقط می‌تواند کمتر از ساعتهای محدود در هفته کار کند (به غیر از صاحبان ویزای موقت و متقاضی) و اگر مجوز از اداره مهاجرت دریافت کند می‌تواند یرای این نوع ویزا اقدام کند.

مزایای ویزای کار ژاپن

ویزای کار در ژاپن بر اساس سطح تحصیلات متقاضی و پیشینه حرفه ای، درآمد و موفقیت تحصیلی داده می‌شود.

 • امکان شرکت در فعالیت های متعدد که انواع مختلف ویزا در ژاپن را پوشش می‌دهد
 • ویزای کار ژاپن ۵ ساله است.
 • دسترسی سریع تر به ویزای اقامت دائم در ژاپن
 • پردازش ترجیحی روش مهاجرت به ژاپن
 • امکان کار در ژاپن به صورت تمام وقت برای همسر تحت شرایط خاص
 • امکان همراه آوردن پدر و مادر خود را به ژاپن تحت شرایط خاص
 • امکان استخدام یک کمکی خانگی در ژاپن در شرایط خاص

وکیل مهاجرت به ژاپن

برای مهاجرت به هر کشوری، دریافت اطلاعات کامل درباره کشور مقصد ضرورت دارد. ویزای کار آفریقای جنوبی، ویزای کار اتریش، ویزای کار کره جنوبی، ویزای کار آلمان، ویزای کار دانمارک و انواع ویزای کار ژاپن، می‌توانند عناوین وسوسه انگیزی جهت اقدام و دریافت ویزای کار، باشد.

اما باید توجه داشت که کاریابی در کشورهای دیگر برای اتباع خارجی، با محدودیت هایی روبروست. ویزای کار ژاپن، پس از دریافت ویزای توریستی ژاپن و یا تحصیل در ژاپن، می‌تواند قابل دسترسی تر باشد. موسسه حقوقی محمدرضا مهری، تحت عنوان موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، با بهره گیری از مشاوره محمدرضا مهری، وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه، امکان دریافت مشاوره حقوقی مهاجرتی را برای عزیزان فراهم نموده است.

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت کسب اطلاعات درباره مهاجرت به ژاپن و یا شرایط دریافت ویزای کار ژاپن و آثار حقوقی و اجتماعی دریافت ویزای کار ژاپن، با گروه وکلای مهر تماس بگیرید.

پل‌های ارتباطی ما ?

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

در خارج از ساعات اداری اعلام شده و جهت مشاوره آنلاین نیز می‌توانید از طریق تکمیل فرم از طریق سایت گروه وکلای مهر اقدام فرمایید.

دپارتمان حقوق مهاجرت گروه وکلای مهر

[/stextbox]

 

ژاپن

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925