فرار دختر و پسر برای ازدواج

فرار دختر و پسر برای ازدواج

فرار دختر و پسر برای ازدواج


امروز با موضوع فرار دختر و پسر برای ازدواج با شما هستیم.

روایت عشق‌های نافرجام و جنجالی را بیشتر در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی دیده‌ایم، عشق‌هایی که بنا به مصالح خانوادگی و یا بعضا مخالفت‌های متعصبانه به بن بست‌های عاطفی منتهی می‌شوند سبب می‌گردند تا برخی از دختران و پسرانی که خواهان ازدواج با هم هستند اما والدین آن ها رضایت به ازدواج نمی دهند با هم از خانه فرار کنند، تا رضایت والدین را در ازدواج جلب کنند.

رابطه نامشروع با دختر باکره

در مواقعی، خانواده‌های دختر و پسر و نزدیکان ایشان با یکدیگر وارد ضرب و جرح و فحاشی و نزاع می‌شوند. طبق قوانین هرکدام از این اقدامات از سوی هر دو خانواده جرم می‌باشد و مجازات در پی خواهد داشت. توهین و ضرب و جرح نسبت به دختر و پسر نیز چه از سوی خانواده خود و چه از سوی خانواده طرف مقابل جرم می باشد و مجازات در پی خواهد داشت.

نکات مهم فرار دختر و پسر برای ازدواج

 • فرار دختر و پسر تحت چه شرایطی منتهی به جرم می‌شود؟
 • راه حل برای ازدواج اشخاصی که با بن بست مخالفت مواجه هستند چیست؟
 • برای کسب اذن از دادگاه مرد باید دارای چه شرایطی باشد؟

قانون در خصوص دختران و پسرانی که از خانه به قصد جلب موافقت برای ازدواج فرار می‌نمایند چه می‌گوید؟

طبق ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی: نکاح دختر باکره اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد، موقوف به اجازه پدر یا جد پدری اوست و هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند، اجازه او ساقط در این صورت، دختر می‌تواند با معرفی کامل مردی که می‌خواهد، با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده، پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص، به دفتر ازدواج، مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید

لازم به ذکر است در صورتی که چنانچه رابطه نامشروع فی مابین این اشخاص اثبات شود برای هر دو نفر مجازات در نظر گرفته می‌شود.

پسرها و دخترها در صورت قرار گرفتن در چنین وضعیتی چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

این اشخاص در صورت قرار گرفتن در چنين شرايطي مي‌توانند به دادگاه خانواده مراجعه و با ارائه دادخواستي از دادگاه تقاضاي صدور اجازه ازدواج كنند. در چنين مواردي قاضي دادگاه به بررسي وضعيت دختر و پسر مي‌پردازد.

در صورتي كه آنها از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي همتراز يكديگر و اصطلاحا «هم‌كفو» هم باشند، اجازه ازدواج را صادر خواهد كرد.

البته پسر نيز بايد از لحاظ اجتماعي، اخلاقي و مالي مشكلي نداشته باشد. مثلا سابقه‌دار نباشد، خانه‌اي براي سكونت همسرش داشته باشد و با داشتن شغل يا درآمد بتواند يك زندگي را اداره كند. ارائه مدرك تحصيلي يا مدركي مبني بر اجاره منزل و داشتن شغل مناسب، از نكاتي است كه دادگاه نسبت به بررسي آن اقدام مي‌كند.

در مورد سفته بیشتر بدانیم

البته در چنين مواردي دادگاه پدر دختر را هم مي‌خواهد تا شنونده دلايل احتمالي او براي مخالفت با اين ازدواج باشد. اگر شأن دختر از پسر پايين‌تر باشد، معمولا دادگاه مخالفتي با اين ازدواج ندارد، اما اگر شان دختر بالاتر از پسر باشد، در اين خصوص تصميم‌گيري با حساسيت‌هاي بيشتري همراه است.

نكته مهم اين است كه دادگاه بايد به يقين برسد كه اين ازدواج از روي هوي و هوس نيست كه در مدت كوتاهي پس از شكل‌گيري آن منجر به طلاق شود.
فرار دختر و پسر برای ازدواج

فرار دختران از كجا آغاز مي‌شود؟

در مواردي كه تلاش‌هاي دختر و پسر جوان براي كسب موافقت پدر دختر به نتيجه نمي‌رسد، يكي از راه‌هايي كه پسران در پيش مي‌گيرند «فراري دادن دختر از خانه» است.

نكته قابل توجه اين است كه برخي مراجع تقليد اجازه پدر را شرط صحت عقد نمي‌دانند و اگر عقدي بدون اجازه پدر صورت گيرد نيز از نظر آنها صحيح است.

البته قانون ما نظرغالب را قبول كرده و به همين دليل از نظر قانون حتما بايد اجازه پدر براي ازدواج دختر باكره وجود داشته باشد. اگر هم دختري بكارت خود را بنا به هر دليلي از دست داده باشد، براي ثبت قانوني ازدواج خود بايد با حضور در مرجع قانوني و دريافت برگه معاينه به پزشك معتمد قانون مراجعه كرده و با اثبات اين مساله براي دادگاه، اقدام به ازدواج كند.

آیا در خصوص اینکه دوشیزه‌ چگونه‌ بکارت خویش را از دست داده در دادگاه از وی پرسش می‌شود؟

در محاکم در مورد اين که دختر جوان كجا و در چه شرايطي بكارت خود را از دست داده پرس و جويي نمي‌شود و فقط در اين مورد تصميم‌گيري مي‌شود. اما دختران جوان بايد در چنين مواقعي آگاه باشند كه زمينه براي سوءاستفاده از آنها بسيار زياد است و اگر پسري آنها را تشويق به فرار كرد، از طرفي هيچ مجازاتي در انتظار پسر جوان نيست، ولي آسيب‌هاي مختلفي در كمين دختران جوان قرار دارد.

آیا می‌توان از پسری که باعث فرار دختر شده است شکایت کرد؟

دختر و پسري كه فرار كرده‌اند در صورتي كه رابطه‌اي ميان آنها ايجاد نشود، مرتكب جرمي‌ نشده‌اند. اگر اين رابطه شرعي نباشد مجازات‌هاي مربوط به ايجاد رابطه نامشروع در انتظار آنهاست، اما دیده شده است که در اغلب موارد پسرها عنوان مي‌كنند طرفدار مرجع تقليدي‌اند كه وي ازدواج دختر بدون اجازه پدر را مجاز شمرده است.

ضمن آن‌كه در اين موارد ممكن است دختر و پسر، كاغذي را نشان دهند كه در آن درباره ازدواج موقت با هم به توافق رسيده‌اند. در چنين مواردي پدر دختر نيز نمي‌تواند شكايتي از پسر مورد نظر داشته باشد.

مشاوره حقوقی ازدواج کودکان

پدر فقط مي‌تواند پس از اطمينان از فرار كردن دخترش، با اعلام شكايت در دادسراي مفقود شدن دخترش را اعلام كند و پس از آن، دختر در صورت شناسايي دستگير و به خانواده‌اش بازگردانده مي‌شود.

در اين موارد مجازات خاصي نيز در انتظار پسر نيست، زيرا دختر به عنوان فردي عاقل و بالغ خودش مسوول اعمال خودش است و وجود يك صيغه‌نامه نيز نشان مي‌دهد رابطه جنسي غيرمشروعي ميان آنها وجود نداشته كه اين مساله متضمن مجازات باشد.

در چنين مواردي نيز قضات معمولا تحقيق‌هاي پيچيده‌اي انجام نمي‌دهند، چون پاي آبروي افراد در ميان است و حيثيت افراد و خانواده‌ها از نظر قانون امري مهم است كه اگر قرار باشد درخصوص آن كنجكاوي زيادي صورت گيرد، ممكن است آبرو و حيثيت افراد زيادي در خطر بيفتد.
فرار دختر و پسر برای ازدواج

فرار تحت چه شرایطی می‌تواند مجرمانه باشد؟

همانگونه که اشاره کردیم فرار دختران و پسران به خودي خود، از نظر قانون جرم تلقي نمي‌شود اما اقدامات بعد از فرار جرم‌زاست.. مثلا پسري با دختري رابطه دارد و بعد از گرفتن چند عكس از او، تهديدش مي‌كند كه اگر با او همراه نشود، عكس‌هاي دختر را براي خانواده‌اش مي‌فرستد يا آن را در محل كار يا زندگي دختر توزيع مي‌كند. در چنين مواردي پسر مرتكب جرم شده و مجازات سختي در انتظار اوست.

اگر فردي هم به شكل حرفه‌اي اقدام به فراري دادن دختران جوان كرده، از اين طريق از آنها سوء‌استفاده كند، باز هم مشمول مجازات‌هاي سختي خواهد شد. يكي از جرائمي‌ كه در اين زمينه اتفاق مي‌افتد، «قوادي» است.

ازدواج وکالتی

طبق ماده 135 قانون، جمع يا مرتب كردن 2 نفر يا بيشتر براي زنا يا لواط قوادي ناميده مي‌شود و اغلب دختران فراري، طعمه خوبي براي چنين افرادي هستند.

قوادي نيز جرمي ‌است كه با 2 بار اقرار يا شهادت 2 مرد عادل اثبات مي‌شود و مجازات حد آن، 75 تازيانه و تبعيد از 3 ماه تا يك سال براي مردان و تا 75 تازيانه براي زنان است. البته در كنار قوادي معمولا جرائم ديگري مانند شرب خمر يا مصرف مواد مخدر نيز رخ مي‌دهد كه اين جرائم نيز از نظر قضات مجازات‌هاي خود را دارد.

جز اين موارد در اغلب موارد اين فرار‌ها منتهي به كارهايي همچون دزدي، خريد و فروش مواد مخدر يا كارهاي خلاف ديگر به شكل دو نفره يا چند نفره مي‌شود و در چنين مواردي اگر اين كارها به شكل مشترك توسط دختر و پسر فراري صورت گيرد، براي هر دو مجازات به همراه دارد.

اگر دختر در وضعیت فرار در حالت ولگردي قرار بگیرد آیا ولگرد جرم تلقی می‌شود؟

نكته مهمي‌ كه در اين ميان وجود دارد نحوه دستگيري دختر است. يك دختر فراري از خانه ممكن است به جرم ولگردي يا گدايي دستگير شود. از نظر قانون، فرار كردن دختر جرم نيست مگر اين‌ كه او ولگرد بشود يا پس از فرار، مرتكب اعمالي مانند: دزدي، رابطه نامشروع، فروش مواد مخدر و… شود. از نظر قانون نيز ولگرد به كسي گفته مي‌شود كه جا و مكان مشخصي نداشته باشد.

فرد ولگرد كسي است كه اعمالي خلاف شأن و شخصيت خود انجام مي‌دهد و براي مردم مزاحمت ايجاد مي‌كند و كارهايي انجام مي‌دهد كه هدف نهايياش سلب آسايش از مردم است و قانون براي چنين افرادي مجازات تعيين كرده است.

وکیل پرونده فرار از خانه

تلفن های تماس ثابت با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88795408
021-88799562
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی بانکی

09120067661
09120067662
09120067663

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص دعاوی بانکی

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین حقوق بانکی در تهران
خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی امور بانکی در تهران
عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.
امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
فرار دختر و پسر برای ازدواج
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

محاسبه آنلاین ارث

معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
مشاوره حقوق بانکی

بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی
نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

4.9/5 - (166 امتیاز)

135 دیدگاه

 • با سلام میخواستم بپرسم ببینم اگه دختر پسر جوابی که دختر ۱۵ سال داشته باشه و پسر ۲۰ سال خواهان ازدواج باشن و اجازه داده نشه و دست به فرار بزنن که بهم برسن حرف دختر ۱۵ ساله تو دادگاه قابل قبول هست که با میل خودش رفته و میخواد با پسر ازدواج کنه قبول میکنه دادگاه حرف دختر رو ؟لطفا اه شد جواب بدین ممنون میشم

  • سلام اگه حرفها و اقرار دختر با واقعیت منطبق باشه قطعا مورد پذیرش دادگاه خواهد بود.
   اما اگر موضوع اغفال و فریب دختر باشه وضعیت متفاوته

 • سلام نه هیچ فریبی در کار نیست و تنها هدف رسیدن هر دو طرف بهم دیگه هستن پس دادگاه به کم سن بودن دختر توجه نمیکنه؟ و حرفش رو قبول میکنه؟

 • سلام من پسری دانشجوام و عاشق یک دختر 3سال از خودم کوچک ترم و اونم برا رسیدن مون بهم خیلی تلاش میکنه اما خونوادش راضی نمیشن که باهم ازدواج کنیم من خونه وشغل ندارم و درحال تحصیلم آیا اگه باهم فرار کنیم و به دادگاه بریم ممکنه که دادگاه رای به ازدواج مون بده یا نه؟؟

  • سلام موضوع پرونده و سوال شما نیاز به مشاوره دقیق با وکیل متخصص خانواده داره
   اینطور نیست که در همه موارد امکان اخذ اجازه از دادگاه برای ازدواج وجود داشته باشه

 • سلام باعرض معذرت اگرپسر ۱۸ساله ای بادختر۱۵ساله برای ازدواج دست به فراربزنن وخانواده پسرراضی نباشندوخوانواده دختربخواهنداورابه پسری که دخترعلاقه ای به اونداره وبرای ازدواج باپسر مورذعلاقه اش دست به فراربزنن دادگاه رای ازدواج انهارا صادرمیکند؟
  دختر نزد مادربزرگ وپسرنیز نزد مادربزرگ خودزندگی میکند پدرانشونم درقیدحیاتن وپسرشغلی داره ولی خانه ای نداره

  • سلام سوالتون واضح نیست ولی برای ازدواج نیازی به فرار نیست.
   باید از دادگاه اجازه ازدواج بگیرین.
   با سنی که دختر داره فعلا برای اینکار زوده

  • سلام خسته نباشید دختری هستم ۱۷ساله عاشق یک پسر افغانی شدم که۲۵سالشه چهارساله باهم در ارتباطیم وهم و دوست داریم پدرومادرم راضی نیستم ومنودارن به زوربه یه نفر دیگه میدن میخاستم بپرسم اگه من با اونی ک دوستش دارم فرار کنم حکم دادگاه چیه

 • اگه من بخوام باپسري فرار كنم به علت اجازه ندادن خانوادم و مادر پدزم شناسنامه منو ازم گرفته باشن و ندن به من بايد چيكاركنم؟

 • باسلام دختری 23ساله هستم با پسری که ان هم 23سال داردقصد ازدواج داریم خیلی هم دیگه هم دوست داریم خانواده پسر راضی اما خانواده ی من ناراضی هستن
  پسر موقعیت شغلی مناسب دارد و درامد خوبی دارد
  اما چون پدر ومادرش در روستا زندگی میکنن خانواده ی من مخالفت میکنن و می گویند هم کفو ما نیستن
  پدرم یکم زن زلیله وهرچی مادرم بگه رو گوش میده به نظر شما چیکار کنیم ؟واقعا ما هم دیگه رو دوست داریم ایا این دلیل قانعی هست که چون پدرومادرش روستایی هستن اجازه ازدواج ندن؟؟
  درصورتی که به دادگاه مراجعه کنیم ایا میتوان بدون اذن پدر اجازه ی ازدواج رو از دادگاه گرفت
  ممنون میشم راهنماییمون کنیین حتما جواب بدین

 • سلام…وقتتون بخیر
  من چند روز پیش با یه دختری که چند سالی رابطه عاشقانه داشتیم دست به فرار زدیم تو این چند سال خانواده ها راضی بودن ولی در این اواخر همه مخالفت کردن…
  سن خودم 20 و سن دختر 17
  دو روز بعد از فرار برگشتیم و خانواده ی دختر منو تهدید به دوسال حبس کردن و میگن ادم ربایی کردی در حالی ک خوده دختر با رضایت کامل با من اومدش و در این دو روز رابطه ی نامشروعی نبوده…
  الان میخام بدونم میتونن من رو محکوم کنن؟
  آیا شانسی دارم برای برد توی دادگاه؟
  حرفای دختر توی دادگاه بگه خوده من باهاش رفتم میتونه تغییر بده نظر دادگاه رو!؟
  ممنون میشم دقیق به سوالاتم جواب بدید

  • سلام از محتویات پرونده شما اطلاعی نداریم که بتونیم جواب بدیم.
   در موضوع پرونده باید وقت مشاوره بگیرین و توضیح کامل به وکیل بدین تا بتونن راهنماییتون کنن
   ولی در فرض سوال آدم ربایی قابل اثبات نیست

 • سلام من دختری۱۹ساله هستم و باپسری۲۲ساله دوست هستم یک سال تلاش کردیم ک خانواده منو راضی کنیم ی بار اجازه دادن بریم آزمایش بدیم بعد آزمایش زدن زیر همه چی.الان اگ ما فرار کنیم پدرم شکایت کنه تو دادگاه بگیم ک همو میخواییم قاضی اجازه ازدواج میده.پدرم برای اینکه پسرعه غریبه اس و پدر مادرش جدا شدن ودوباره رجوع کردن مخالفه

  • سلام نتیجه پرونده که مشخص نیست ولی قبل از دادن دادخواست حتما با وکیل خانواده مشورت کنید

 • سلام دخترى ٢٢ ساله هستم و دو سالى هست با پسرى ٢٦ ساله بهم علاقه داريم و دو ساله كه تلاشمون براى راضى شدن خونوادم نتيجه نداده،
  تنها دليل مخالفت هم تفاوت نژادى هست ، پدر پسر كرد هست و مادرش ترك من خودم ترك هستم
  پسر تمام شرايط ازدواج و داره و فرد خيلى معقولى هست
  ميخواستم ببينم نظرتون راجب نتيجه دادخواست چى هست؟

  • سلام شرایط توسط دادگاه سنجیده میشه و اگه مانعی از این نظر نباشه معمولا با ازدواج موافقت خواهند کرد

 • سلام ببخشید اگر یه دختر ۲۲ساله با یه پسر ۲۳ساله باهم فرار کنند که هر دو هم شغل داشته باشند و مستقل باشند دادگاه رای ازدواج ان ها را صادر میکند؟

  • سلام موضوع باید در دادگاه بررسی بشه نیازی به فرار نیست دادخواست بدین دادگاه رسیدگی خواهد کرد

 • سلام ‌‌‌.‌.دختر۱۹ ساله که با مادرش جدا از پدر زندگی میکنند یا یک پسری که در حین خدمت سربازی هست فرار کرده آیا پدرش علیرغم رضایت دختر و توافق با پسر برای فرار میتواند شکایت کند و دخترش را به منزل باز گرداند ‌.‌
  عرض فوری است و نیاز به جواب ضروری لطفا راهنمایی کنیذ

  • سلام سوالتون اصلا مشخص نیست چیه
   اگه منظور حق شکایت پدر از پسری که دخترش رو اغفال کرده، تفاوتی نداره که با پدر زندگی کنه یا نه در هر صورت پدر حق شکایت داره
   شما هم بهتره به جای فرار از سربازی و اغفال دختر مورد علاقه، سربازی رو به اتمام برسونید و بعد از پیدا کردن شغل مناسب به خواستگاری دختر مورد علاقه بروید

 • با عرض سلام
  من 31 سالمه و نزدیک 3 ساله عاشق دختر 15 ساله شدم دختر و مادرش راضی هستن اما پدر دختر راضی نیست و میگه دخترم بچه هست نمیدونه عشقو عاشقی چیه و نمیتونه از پس زندگی بر بیاد
  اولا میخوام ببینم ازدواج ما به مشکلی برنمیخوره
  ثانیا اگه با هم فرار کنیم چه عاقبتی برامون داره
  ممنون میشم جواب بدید

  • سلام وقت بخیر قبل از رسیدن به سن 18 سال دادگاه بعیده با دادخواست موافقت کنه

 • ببخشید سئوال اولم رو جواب ندادید میخواستم ببینم اختلاف سنی 15 سال برای ازدواج مشکلی نداره
  خانوادم میگن باهات زندگی نمیکنه و بعد از یکی دو سال کارتون به طلاق میکشه

   • سلام اگه دختر 16 ساله با پسر 21 ساله فرار بکنه بر دلایلی که هم خانواده پسر و هم خانواده دختر راضی نیستند دست به فرار بزنند ممکنه رای دادگاه صادر بشه؟ برای ازدواج

    • سلام وقت به خیر
     بدون داشتن شرایط لازم که در زندگی مشترک برای حداقل ها لنگ نباشین، دادگاه بسیار بعید هست اجازه ازدواج رو صادر کنه.
     بنابراین صبر کنید تا شرایط ازدواج براتون مهیا بشه بعد اقدام به خواستگاری کنید.
     موسسه حقوقی بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان

 • سلام دختری که نزدیک دوسال نامزد هست ولی در حال حاضر زیر یه سقف نرفته و بخاطر نداشتن تفاهم به هیچ وجه و اینکه طرف یک ازدواج قبلی داشته و طلاق داده و به شدت شکاک و عصبانی هست و اخلاقشان باهم جور در نمیاد و اینکه نامزدی اش به زور و اصرار طرف مقابل بوده ودیگر علاقه به شروع زندگی با نامزدش ندارد و قصد طلاق دارد ولی به علت فامیل بودن و ترس از دعوا و آبرو مانده جوری که دیگر نمیتواند تحمل کندو میداند پس از عروسی حتما کار به جدایی و نساختن باهم میرسد چه باید کند و میتواند به آسانی جدا شود در صورتی که طرف مقابل ینی زوج و خانواده اش مخالف طلاق است؟همچنین اگر طلاق بگیرد تکلیف طلاها و هدایایی که در این دوران داده اند چه میشود؟

  • سلام در صورتی که عقد انجام شده و زوجه متقاضی طلاق باشد باید عسر و حرج خود را ثابت نماید

 • سلام. دختری 21 ساله هستم و پدر مادرم اجازه ازدواج با فرد مورد نظرم رو نمیدن چون خیلی مذهبی اند و میگن همسر آینده من هم باید یه فرد مذهبی باشه، ازونجایی که ایشون خونه و ماشین دارن و من هم بکارت ندارم میتونم بدون اجازه پدر با ایشون ازدواج کنم؟

 • سلام خسته نباشید، میخواستم‌بدونم دختری که ۲۳ سال داره، و یه بار ازدواج ناموفق داشته، رفته طلاق گرفته اما باکره هست ومجرده
  من هم ۲۵ سالمه یکم پام میلنگه پدره دختره راضی نیست، اگه با هم‌فرار کنیم میتونیم بدون رضایت پدر دختره ازدواج کنیم؟ ممنون‌میشم راهنمایی کنید

 • سلام من27 سالمه و با پسری که 6 سال از خودم کوچیکتره قصد ازدواج داریم مادر پسر اصلا راضی نمیشه و خانواده من قبل از اینکه سن واقعیشو بدونن قبولش کردن چون اصلا ظاهرش و رفتارش نشون نمیده سن واقعیشو و حالا شرطشون اینه که باید با مادرش بیاد خواستگاری وگرنه دیگه حق اینکه همو ببینیم نداریم

 • ممنونم از جوابتون،
  – چطوری درخواست کنیم؟
  – یعنی دادگاه راضی میشه؟
  چون پدرشون اصلا موافق نیستن، اما ما همو خیلی دوست داریم
  – اگه فرار کنیم مشکلی پیش میاد؟

  • برای مشاوره شرایط باید لطف بفرمایید وقت مشاوره بگیرین تا وکلای ما پاسخگو باشن

 • وقتی فرار کردیم چیکار کنیم؟ کجا باید بریم
  وقتی پدرش اصلا راضی نیست چی‌ میشه؟

  • متوجه پاسخ وکلای ما نمیشین مثل اینکه.
   عرض کردیم این راه مورد تایید نیست

 • سلام. دختر 20 ساله ای به دلیل درگیری شدید با مادر که حضانت رو عهده داره از خونه بیرون زده. شاغل هست و درآمد داره الانم خونه یکی از آشنایان ک متاهل هست زندگی میکنه. مادر اگ اعلام مفقودی کنه پلیس دختر رو پیدا کنه برمیگردونش؟ آیا اون آشنا ک ازش نگهداری میکنه در صورت شکایت مادر مجرم هست و جرمی مرتکب شده؟ ممنون ازتون

  • سلام خیر دختر بالای 18 سال اختیار داره که بتونه تصمیم بگیره کجا زندگی کنه و از حضانت یا ولایت خارج است مگر اینکه بحث آدم ربایی مطرح باشه

 • سلام دختری 17ساله هستم پدرم اعتیاد داره کتکم میزنه و اذیتم میکنه حالا که ی خاستگار برام پیدا شده همه شرایطش اوکیه قبول نمیکنه اگر بخواهیم فرار کنیم دادگاه بهمون نامه میده که ازدواج کنیم شرایطش چیه؟

  • سلام نیازی به فرار از منزل نیست. شما میتونین از طریق دادگاه خانواده اقدام بفرمایید برای گرفتن اجازه ازدواج

 • من دخترم ۱۶سالمه رابطه عاشقانه یه ساله با پسر ۱۸ساله دارم چن بار برا خواستگاری اوندن راضی نشده فرار کنیم آیا برا ازدواج دادگاه رائ میده بهمون؟

  • سلام مطالب مقاله رو بخونین براتون مفیده
   فرار راه حل مساله نیست شما هنوز به سنی نرسیدین که تصمیم بگیرین ولی میتونین از طریق دادگاه اقدام به اخذ اجازه ازدواج کنید. البته پسر مورد نظرتون باید شرایط ازدواج داشته باشن

 • چطوری میتونیم از دادگاه اجازه ازدواج بگیریم؟
  باید پیش هم باشی؟
  پسر مورد نظرم خونه .ماشین. کار داره سابقه هیچی نداره

  • سلام باید دادخواست به طرفیت پدرتون بدین و حالا که پسر محترم چیزی ندارن برای چی میخواین ازدواج مپکنید؟
   ابتدا شرابط اولیه زندگی رو ایجاد کنن و بعد از طریق دادگاه اقدام کنید.
   لازم نیست پیش هم باشین

 • با سلام و خسته نباشید .
  من ۳۲سالمه با دختری ۱۷ ساله یکبار فرار کردیم.
  پدر دختر اومد دختر رو برد با بهانه ی عقد و عروسی . اما وقتی دخترو برد زد زیر همه چی و مخالفت کرد. اگر ما یکبار دیگه فرار کنیم . دادگاه آیا به ما اجازه ازدواج بدون اذن پدر رو میده؟ بنده از لحاظ مدرک تحصیلی . کار . خونه و امکانات زندگی هیچ مشکلی ندارم.ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • سلام در صورتی که شرایط لازم برای ازدواج داشته باشین و پدر دختر بی دلیل مخالف ازدواج شما باشه، باید ایشون از دادگاه خانواده درخواست صدور اجازه ازدواج رو پیگیری کنند.
   اگر دادگاه احراز کرد که شرایط شما دو نفر برای ازدواج مناسب هست رای صادر خواهد کرد

 • سلام…با عرض ادب…
  ببخشید من پسری ۲۰ساله هستم خونوادم راضی نمیشن ک بیان خواستگاری دختر مورد علاقه ام…
  اگ ما با هم فرار کنیم آیا میتونن پیدامون کنن؟؟؟
  اگ هیچ مدرکی برای ثابت کردن اینکه دخترشونی با من اومده بازم میتونن ازم شکایت کنن؟؟؟

 • من من ب دوس دختر قدبمیم ک ی هفته باهاش حرف زدم تماس ینی بعد 3 ماه زنگ زدم دیزوز و اون فرداش با ی مسر فرار کرده الن خانوادش شماره منو پیدا کردن و شکایت کردن چکار کنم من اخه فقط 3 دقیقه حرف زدم باهاش اونم چرتوپرت و بدون نزدیکی و قرار اینا

  • سلام اطلاعی از موضوعات طرح شده توسط شما نداریم میتونین تو دادگاه از خودتون دفاع کنید

 • باسلام من پسری ۲۵سالم و عاشق خالمم ابچگی عشق گتاه نیس بخدا خیلی همو مخایم خیلی بعد ازدواج کرده سه ساله شوهر شبدبختش کرده حدود بیست سال زندان داره ب شوهرش اصل راضی نیس طلاقشم نمیدن ،درخاست فرار داریم باهم اونم۲۰سالشه پاسپورت بگیریم ی چندماه ایران برنگریدم عقد ک ایشون زنن عقد مشکلی ندعره ،ولی میترسیم بگیرنمو دادگاه پلیس چند وقت پیگر داستان ماهس بعد چند وقت راحت میشیم زندگیمونو کنیم مچکر،

 • سلام.من۲۹ سالمه دختری هم که میخوام۲۸، ولی مشکل اینجاست که مسافت دوره یکمی،ماهم همدیگر رو شدیدا دوس داریم ولی خونواده هامون به خاطر مسافت دور(۳۵۰کیلومتر)راضی نیستن و منم پیشنهاد فرار دادم به دختر خانوم،پدر دختر هم فوت شده،یه دونه داماد دارن و مادر و خواهر،سوالم اینه که آیا اگه فرار کنیم خانواده دختر میتونه از من شکایت کنه و منو محکوم کنه؟
  اینم بگم دختر خانوم چندین بار که ازش پرسیدم گفته تحت هر شرایطی علیه تو صحبت نمیکنم

 • سلام خدمت کارشناس عزیز
  دوست عزیز بنده ۳۰ سالمه و دختری که جهت قصد ازدواج باهاش دارم و اونم داره ۱۹ سالشه، من کارمند دولتم، خونه دارم ، ماشین دارم ، فوق الیسانس برق هستم….دختر دیپلمه هستش و خیلی هم عاقل…….تو رو خدا ما چیکار کنیم، پدر دختر قبول نمی کنه….خسته شدیم ……

  • سلام مطلبی که تو مقاله هست رو مطالعه بفرمایید
   تنها راه مراجعه به دادگاه و گرفتن اجازه ازدواج از دادگاه است.

 • سلام وقت عالی بخیر
  من چند روز پیش با یه دختری که تقریبا دوسال رابطه عاشقانه داشتیم دست به فرار زدیم
  سن خودم۲۴ و سن دختر ۱۸
  دو روز بعد از فرار برگشتیم و خانواده ی دختر منو تهدید به دوسال حبس کردن و میگن ادم ربایی کردی در حالی ک خوده دختر با رضایت کامل با من اومدش و در این دو روز رابطه ی نامشروعی نبوده…
  الان میخام بدونم میتونن من رو محکوم کنن؟
  آیا شانسی دارم برای برد توی دادگاه؟
  حرفای دختر توی دادگاه بگه خوده من باهاش رفتم میتونه تغییر بده نظر دادگاه رو!؟
  از دختر دست نوش دارم که کاملا با رضایت کامل خودش همراه من شده
  در ضمن پدر و مادر دختره معتاد هستن
  ممنون میشم دقیق به سوالاتم جواب بدید

  • سلام امکان پاسخگویی دقیق به سوالاتاتتون وجود نداره. تا وقتی از جزییات موضوع و پرونده احتمالی طرح شده خبر و اطلاعاتی نداشته باشیم نمیتونیم مشاوره و پاسخ بدیم

 • چرا امکان پاسخگویی نداره کجای سوالام ابهام داره هنوز پرونده ای تشکیل نشده میگن اگه دختر را با مهریه ۲۵۰سکه و دو دانگ خانه نگیرم میرین شکایت میکنن در این مورد نظر قانون چیه

 • من 19 سالمه با دختری خیلی دوسش دارمو دوسم داره که 15 سالشه پدر مادرش با اینکه منو ندیده 6 یا 7 ماهه با همیم ولی مادر پدرش منو ندیده و اینکه بخاطر همین موضوع هم مادر هم پدر هر روزخدا میزننش و این هر روزشم میگه دوسش دارم باهاشم هر روز کبودش میکنن باهاش فرار کردم وضع مالی شغل خبی ام دارم و اینکه میخوام بدونم اگه پیدامون کنن دادگاه چه حکمی بهمون میده. مرسی اگه جواب بدید.

  • سلام هر چه سریعتر دختر رو به منزل پدرش برگردونین.
   ممکنه اگه دستگیر بشین به اتهام آدم ربایی محکوم به تحمل ده سال حبس بشین

 • سلام.من ۳۰سالمه عاشق دختر اتباع خارجی شدم که ۱۸سال کامل داره و نزدیک ۱۹ساله هست ولی خانوادش مخالفت شدید میکنن..میتونیم فرار کنیم خودمون عقد کنیم؟اجازه پدری که اتباع خارجی هست نیازه؟و اینکه خود دختر میخواد باهام فرار کنه..و اینکه محکوم نمیشم و اینکه نمیخوام دیگه دخترو بدم دستشون چون مطمعنم اذیتش میکنن..تورو خدا کمکم کنید واجبه

 • سلام من سوالی داشتم
  من یه دختریو دوست دارم و خودم خارج از ایران زندگی میکنم اما خانواده دختر خیلی سنتی هستند و با ازدواج ما اصلا موافقت نمی کنند اگر من و دختر خانوم بریم از کشور و فرار کنیم آیا پدرش میتونه شکایتی کنه و دختر خانوم برگردونه ؟ و یا اینکه ما میتونیم با وکیل ارتباط بگیریم و وکیل چه کمکی میتونه به ما کنه ؟

  • سلام در هر صورت شکایت آدم ربایی یا اغفال از خانواده دختر ممکنه پذیرفته بشه. اما اینکه وکیل چه کمکی میتونه بهتون بکنه رو باید وقت مشاوره رزرو بفرمایید تا وکیل پاسخگو باشه
   09120067661

 • سلام خسته نباشید من وخانمم به صورت رسمی ازدواج کردیم و اسممون توشناسنامه هم رفته پدرشم رضایت داده سندازدواجم گرفتم حالا مادرخانمم هم منو هم خانمم رواذیت میکنه میخام فراریش بدم تنهاجشن عروسی نگرفتم.مشکلی برام پیش نمیاد ؟

  • سلام این مورد دیگه فرار محسوب نمیشه ایشون همسر شما هستند و هر چا که بخواین میتونین با هم تشریف ببرین

 • سلام خسته نباشید من 24سالمه با دختری که 16سالشه اگه فرار کنیم. بعدش چن روزی ناپیدا باشیمو در این چن روز پرده بکارت به دست خودم برداشته بشه و دختره هم راضیه و منم از ته دل دوس دارم باهاش زندگی کنم… منظورم اینه اگه بکارتشو بردارم اونوقت عقد میکنن اگه دختر رضایت کامل بده…. بعد اینو میدونم اگه عقد کنن خب دیگه کسی دخالتی نمیتونه بکنه ولی خب دختر 16سالشه تنها راهش برداشتن بکارته که بشه عقد کنیم و از این حرفااااا…. بعد پدر میتونه شکایت کنه و چه عواقبی داره… ممنون مبشم پاسخگوووو باشید🙏🙏🙏

  • سلام بله پدر ایشون میتونن به اتهام آدم ربایی از شما شکایت کنن. این راه قطعا راه مناسبی برای ازدواج و داشتن یک عمر زندگی مشترک نیست.
   صبر کنید تا شرایط لازم برای ازدواج براتون مهیا بشه

  • سلام وقت بخیر. من بادختری ک خیلی ساله همومیخوایم والان نزدیک به 1ساله باهم درارتباطیم خیلی ام عاشق همیم یعنی انقدی ک اگه ازم بگیرنش میمیرم واقعامن25سالمه ودختری ک میخوامش16سالشه اواخردوستیمون مادروپدرش رازی بودن به ازدواجمون ولی الان یه خاستگاردیگه داره همشون به ازدواج بااین خاستگارش رازی شدن ولی خودش منومیخوادالان همه دارن تحقیرش میکنن ازاین ک منومیخوادمیگن زوری میدیمت به اون خاستگارش هرروزحالشوخراب میکنن میگن بامن رابطشوتموم کنه وگرنه میکوشیمتوازاین حرفاواقعادیگه نمیدونیم چیکارکنیم تاخانوادش رازی به ازدواجمون بشن چون واقعااگه بخوان یکاری کنن بااون طرف ازدواج کنه منم زندگیموتموم میکنم زندگیه اوناام همینطورولی الان تسمیم به فرارگرفتیم تاباهم بریم من بایدچیکارکنم تارزایت پدرشوبراازدواجمون نخوان خیلی دارن اذیتمون میکنن خانوادش واقعادیگه بریدیم میشه راهنمایم کنیداگه فرارکنیم اگه بکارتشوبزنم میشه ازدواج کنیم باهم یافرارکنیم به دادگاه مراجعه کنیم تروخدایه راه بهم نشون بدید😭

   • سلام وقت به خیر
    هیچ راهی در قانون جز اینکه رضایت پدر دختر رو داشته باشین و یا حکم از دادگاه وجود ندارد.
    بهتره که واقع بین باشین و با زندگی اون دختر و خودتون بازی نکنید.
    صبر کنید تا شرایط ازدواج فراهم بشه براتون و با تدبیر و منطق و راهنمایی بزرگتر ها به هدفتون برسین.

    موسسه حقوقی بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان

  • سلام وقت بخیر. من بادختری ک خیلی ساله همومیخوایم والان نزدیک به 1ساله باهم درارتباطیم خیلی ام عاشق همیم یعنی انقدی ک اگه ازم بگیرنش میمیرم واقعامن25سالمه ودختری ک میخوامش16سالشه اواخردوستیمون مادروپدرش رازی بودن به ازدواجمون ولی الان یه خاستگاردیگه داره همشون به ازدواج بااین خاستگارش رازی شدن ولی خودش منومیخوادالان همه دارن تحقیرش میکنن ازاین ک منومیخوادمیگن زوری میدیمت به اون خاستگارش هرروزحالشوخراب میکنن میگن بامن رابطشوتموم کنه وگرنه میکوشیمتوازاین حرفاواقعادیگه نمیدونیم چیکارکنیم تاخانوادش رازی به ازدواجمون بشن چون واقعااگه بخوان یکاری کنن بااون طرف ازدواج کنه منم زندگیموتموم میکنم زندگیه اوناام همینطورولی الان تسمیم به فرارگرفتیم تاباهم بریم من بایدچیکارکنم تارزایت پدرشوبراازدواجمون نخوان خیلی دارن اذیتمون میکنن خانوادش واقعادیگه بریدیم میشه راهنمایم کنیداگه فرارکنیم اگه بکارتشوبزنم میشه ازدواج کنیم باهم یافرارکنیم به دادگاه مراجعه کنیم تروخدایه راه بهم نشون بدید

 • سلام وقت بخیر. من ۲۶ساله هستم و شاغلم.یک سال و نیمه ک بادختری آشنا شدم.از اول رابطه من با خانوادم موضوع رو عنوان کردم و مخالفتی نداشتن. دختر هم با مادرش در میون گذاشت‌.مادر دختر هم راضی بود و باهم تو واتساپ و تماس تلفنی در ارتباط بودیم.ویا در دیدارهای حضوری بادختر میومد همو میدیدیم.ولی پدر و برادر دختر خبر نداشتن.تااینکه به اونها هم گفتن و با مخالفت پدروبرادر روبرو شدن. دلیل مخالفتشون هم دوری راه هستش.در صورتی که من ساکن تهرانم و دختر ساکن قم.مادری ک یک سالونیم موافق بود و امید میداد ک ایشالا بهم میرسین و من شوهرمو راضی میکنم یک شبه مخالف ازدواجمون شد.در صورتیکه مادر دختر به خونواده خودش هم گفته بود ک همچین خواستگاری داره دخترش و اونها هم راضی بودن.دختر ۲۰سال هستش.خواستم بپرسم در صورت رفتن ب دادگاه خانواده دلیل اونها ک دوری راه هستش محکمه پسنده؟ من شاغلم و ساکن تهران و اجاره نامه دارم. از لحاظ خانوادگی ۲طرف هم تراز ویا ما بالاتریم تقریبا.
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام وقت شما هم به خیر
   تصمیم به صدور اجازه ازدواج شما با طرف مقابلتون فقط با دادگاهی هست که پرونده به اون ارجاع میشه.
   اما خیلی بعیده که به دلیل دوری راه اجازه ازدواج به شما ندن.
   قبل از اقدام به طرح دادخواست در دادگاه خانواده حتما با یک وکیل خوب خانواده مشاوره بفرمایید.

 • سلام.ممنون بابت راهنمایی.میخواستم بپرسم برای طرح دادخواست دختر باید اقدام کنه یا پسر؟ منیکه خونواده دختر مخالف ازدواجن میتونم برم دادگاه طرح دادخواست بدم و مشکلم رو بگم؟ واینکه باطرح دادخواست ممکنه دختر از سمت خونوادش مورد اذیت قرار بگیره در منزل.دراین شرایط اگع دختر هم به اذیت از سمت خانوادش اذعان کنع تصمیم دادگاه در این زمینه چیه تا زمان عقد

  • سلام وقت شما هم به خیر
   دادخواست از طرف دختر مطرح خواهد شد. شما نمیتونین به عنوان خواستگار دادخواست بدین.

 • سلام من یک پسر 25ساله هستم بایک دختر18ساله دوست هستیم دوبار رفتم خاستگاری پدر دختر طرفای منو باتوهین و فهاشی از خانه بیرون کرد.. و شرط گذاشت که باید80میلیون پول نقد براش بدم جهیزیه هم خودم باید بخرم ولی من همه شرطاشو قبول کردم ولی پدر دختر دوباره پشیمان شد.. ما خیلی همدیگر رو دوست داریم وحتی دختر چند باری میخواست خودشو زیرماشین کنه من مانع شدم.. پدر دختر فقط میتواد دخترشو بفروشه باپول ولی دختر همیشه از من میخواد که لطفا نجاتم بده.. بدون همدیگر زندگی خیلی برامون سخت میگذره حتی طاقت یک روز بدون هم رو نداریم والان مجبور شدیم باهم فرار کنیم.. ایا قانون درباره ما چی حکمی داره

  • سلام روز به خیر
   کار شما در صورت شکایت خانواده دختر، ممکن هست که به عنوان آدم ربایی تحت تعقیب قرار بگیرین و مجازات سنگینی در پی خواهد داشت.
   بهتره که با مراجعه به دادگاه خانواده اجازه ازدواج از راه قانونی دریافت کنید.
   در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با وکیل با تجربه خانواده با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.
   مدیر دفتر محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

 • سلام وقت بخیر .۲۴سالمه ودختری که میخوام باهاش ازدواج کنم ۱۸ساله .یبار ازدواج کردم والان عاشق دختری هستم که خانواده دختر اجازه ازدواج نمیدن ،از لحاظ اخلاقی ،اجتماعی ،مالی وسلامت جسمی خوبم ، ولی پدر دختر ازمن شغل دولتی خواستن من ندارم واینکه یبار ازدواج داشتم ،موافقت نمیکنن به هیچ وجهی.، ماتصمیم به فرار کردیم ایا دادگاه بخوایم درخواست بدیم که ، ما هردو همو میخوایم چون هردومونم پشت هم هستیم .ایا دادگاه با دلایل که پدرشونبا ازدواج مون موافقت نکردن رو قبول میکنن وحق رو به پدرشون میده یا نه؟ اینکه منم از شرایطی که گفتم رو دارم حرفم میرسه وما بهم میرسیم ؟چون میترسم دادگاه چون یبار ازدواج داشتم دلیل موجهی نشه وحق پدرشون بدن !!!با این حال راهنمایی کنید ممنون میشم

  • سلام در هر صورت فرار دختر از منزل و اغفال از طرزق شما میتونه به عنوان آدم ربایی موجب تعقیب شما بشه.
   بهترین راه اینه که با تقدیم مستندات به دادگاه خانواده اثبات کنید که شایستگی همسری اون خانم رو دارید که با اقدام به فرار یا ربودن ایشون این صلاحیت رو نخواهد داشت.
   در صورت نیاز به مشاوره با دفتر وکالت جناب محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.
   09120067664

 • داداشم با دختری ۱۳ ساله با رضایت خودش فرار کرده بعد یه هفته گرفتنشون الان برادرم زندان هست ودختره همه چیز رااز ترس خانواده اش اینکار کرده الان باید ما چکار کنیم

  • سلام اگر با رضایت بود که الان داداش شما زندان نبود حتما موضوع آدم ربایی مطرح شده که برادرتون زندان تشریف دارن

 • سلام خسته نباشید
  مشکل بزرگی دارم اصلا دارم دیوونه میشم
  من ۱۶ سالمه و پسری ک حدودا باهاش دوست بودم ۲۳
  چون فامیل دور هستیم تقریبا همو می شناسیم
  بیرون یک بار فقط رفتیم و بقیه اش چت ک زنگ بوده
  یهو بابام با خبر میشه و کتک و دعوا
  اون و خونوادش میان برای خاستگاری ولی همش من کارم شده کتک خوردن
  خیلی همو دوست داریم، ولی پدرم رو این موضوع خیلی غیر منطقی برخورد میکنه و بدون دلیل میگه ن
  ن الان ن بیست ساله دیگه
  داریم اذیت میشیم چیکار میشه کرد؟ لطفا کمک کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  من دختری ۱۸ ساله و باکره هستم پدر و مادرم ۹ سال پیش طلاق گرفتن و الان مادرم دوباره ازدواج کرده و من پیش مادرم زندگی میکنم
  با پسری ۲۶ ساله اشنا شدم هم کار و درآمد خوب داره و هم خونه و ماشین
  قصدمون ازدواجه ولی خانواده من موافقت نمیکنن اگه فرار کنیم میتونم بدون اجازه ی پدرم عقد کنیم؟!چون من با پدرم در ارتباط نیستم لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   در هر صورت اجازه پدر برای ازدواج دختر باکره ضروری و لازمه.
   اگر پدر بدون دلیل اجازه ازدواج نمیده میتونین طبق نوشته مقاله از طریق دادگاه خانواده نسبت به اخذ اجازه ازدواج از دادگاه اقدام کنید.

 • سلام .من دختر ۱۸ ساله هستم که عاشق یه پسر ۲۵ ساله شدم .. همدیگرو خیلی دوست داریم ولی خانواده ی من راضی به ازدواج ما نیستن .. من شمال زندگی میکنم اون جنوب .. پسر مدرک تحصیلی و خونه هم داره .. یه بار با هم فرار کردیم و پیدامون کردن ولی وقتی رفتیم دادگاه به حرف پدرم گوش دادن .. منم نمیخوام دوباره با دوس پسرم فرار کنم .. تور خدا بگین من چیکار کنم .. ما میخوایم با همدیگه ازدواج کنیم . تو خونه ی پدرم اصلا آرامش ندارم و همش محدودم .. راهنمایی کنین منووو .

  • سلام غیر از اینکه به دادگاه برای گرفتن اجازه ازدواج مراجعه بفرمایید راه دیگه ای ندارین

 • سلام من ۱۸سالمه دختری که می خوام ۲۸سالش جف خانوادمون راضی نیست چون اون از من بزگتره ولی ماعاشق هم دیگیه هستیم ایا دادگاه اجازه ازدواج صادر میکنه

 • سلام من ۱۸سالمه دختری که می خوام ۲۸سالش جف خانوادمون راضی نیست چون اون از من بزگتره ولی ماعاشق هم دیگیه هستیم ایا دادگاه اجازه ازدواج صادر میکنه باتشکر

 • سلام من یک پسر 18ساله هستم و در حال خدمت هستم و یک دختری رو خیلی دوست دارم و تا به حال دو بار فرار کردیم و مارو باباش گول زده که بیاین میزارم ازدواج کنید و دخترشو برد و زده دختره 15سالش هست بعد می‌خوایم فرار کنیم ازدواج کنیم با هم یک خونه هم دارم که به نام مامانم هست ولی ماله منه بعد کار هم دارم وسایلم رو هم خریدم تورو خدا ماه خیلی هم رو می‌خوایم چکار کنم

 • سلام من یه دختر ۱۶ ساله هستم و یکی رو دوس دارم ۲۲ ساله مامان بابام قبول نمیکنن ک باهم ازدواج کنیم حتی قبول نمیکنن ک بخوان اونو ببین یا باش حرف بزنن من تو خونه پدرم اصلا ارامش ندارم خسته شدم همش تو ی اتاق هستم و محدود از همه چی کل سرگرمیم ی گوشی هست اگ عشقم نباشه خودکشی میکنم من بدون اون نمیتونم خانواده اون کاملا راضی هستن و من بابا مامانش حرف میزنم همیشه میشه کمکم کنید چیکار کنم خسته شدم دیگ

  • سلام متن مقاله رو دقیق مطالعه بفرمایید راهکار شما صرفا اخذ اجازه از دادگاه خانواده هست

 • سلام
  من 22 سالمه با دختری که دوسش دارم از طریق صفحه مجازی آشنا شدیم بعد توافق کردیم باهم فرار کنیم البته ایشون مال یک شهری دیگس من مال یک شهری دیگ باهم فرار کردیم بعدش عقد دائم کردیم عقد نامه گرفتیم آشنا داشتم دختر باکره بود سن دختر قانون هستش 19 سالشه بعد دختر به هیچ اعنوان راضی نمیشه برگرده خانه پدرش دادگاه چه حکمی میده عقد قانونی بود ولی اذن پدر نبود چون هم دوست داریم اشنا داشتم عقد کردیم ولی قبلش دختر تو سن 13 سالگی با یک پسری نشون کرده بود نظر دختره در این مورد پرسیده نشد الان بنابر مشکلات دوست نداشتن پسر مجبور شد فرار کنه حتی برای خانوادش اظهار کرده بود دوسش نداره ولی گفتن مجبوری باهاش زندگی کنی راهنمایی کنید ممنون میشم جریان عقدنامه عقد که کردیم چه. میشه دادگاه چه حکمی میده در مورد این فرار

 • سلام من یه پسر ۲۰ ساله افغانی ام عاشق یه دختر ۱۷ساله ایرانی شدم که اونم بیش از اندازه دوسم داره من چندین بار با خانواده خویش صحبت کردم که راضی بشن ما دوتا به هم برسیم ولی همش مورد فوش و دعوا و توهین به الویت میشم ولی من هیچ وقت بی احترامی براشون نکردم بخاطر همین دست به فرار گذاشتیم و دختر خودش راضیه به فرار میگه تو نباشی من خودمو میکشم اگه ما فرار کنیم و ما رو بگیرن جواب دادگاه چی خواهد بود

  • سلام
   ممکنه این عمل شما آدم ربایی باشه و تحت تعقیب قرار خواهید گرفت.
   از این ازدواج منصرف بشین و برای خودتون دردسر درست نکنین.
   حتی اگر خانواده دختر هم اجازه بدن با توجه به اینکه شما افغانی هستید باید از وزارت کشور هم اجازه ازدواج صادر بشه.
   بنابراین با انجام اعمل غیر قانونی موضوع رو بدتر نکنید.

 • سلام ببخشیم من با یک دختر ۱۱سالع چهار سال پیش دوست شدم و.الان ۱۵سالشه هم رو خیلی می‌خوایم و دوست داریم نه برای هوس برای خودمون واقعا بعد خانواده دختر راضی نیست تا حالا ۳بار رفتم خاستگاری راضی نمیشه منو تهدید می‌کنه می‌کشمت بعد فرار هم کردیم بازم راضی نشد بعد می‌خوام از دوبار فرار کنیم و من خودم یک کاغذ درست کردم که ما با هم ازدواج کردیم و با هم کنار اومدیم توی یک برگه کاغذ بعد الان می‌خوام فرار کنم و رابطه هم داشتیم باکره دار بود و الان نیست بعد فرار کنیم چی میشه چون دختره گفت اگر نیای خودمو میکشم بخدا عکسشو فرستاد که رگشو زده شانس آورده بود بعد اگر توی دادگاه بگه من با خواست خودم رابطه داشتم و با خواست خودم فرار کردم و خانوادم منو اذیت میکردن دادگاه چه جرمی برای ماه داره و ماه خودمون کاغذ درست کردیم که ازدواج کردیم هم مهریه رو نوشتم و همه چی رو و امضا کرد و به تفاهم رسیدم خودم هم ۱۸سالمه

 • قابل نمایش خواهد شد.
  سلام ببخشیم من با یک دختر ۱۱سالع چهار سال پیش دوست شدم و.الان ۱۵سالشه هم رو خیلی می‌خوایم و دوست داریم نه برای هوس برای خودمون واقعا بعد خانواده دختر راضی نیست تا حالا ۳بار رفتم خاستگاری راضی نمیشه منو تهدید می‌کنه می‌کشمت بعد فرار هم کردیم بازم راضی نشد بعد می‌خوام از دوبار فرار کنیم و من خودم یک کاغذ درست کردم که ما با هم ازدواج کردیم و با هم کنار اومدیم توی یک برگه کاغذ بعد الان می‌خوام فرار کنم و رابطه هم داشتیم باکره دار بود و الان نیست بعد فرار کنیم چی میشه چون دختره گفت اگر نیای خودمو میکشم بخدا عکسشو فرستاد که رگشو زده شانس آورده بود بعد اگر توی دادگاه بگه من با خواست خودم رابطه داشتم و با خواست خودم فرار کردم و خانوادم منو اذیت میکردن دادگاه چه جرمی برای ماه داره و ماه خودمون کاغذ درست کردیم که ازدواج کردیم هم مهریه رو نوشتم و همه چی رو و امضا کرد و به تفاهم رسیدم خودم هم ۱۸سالمه

 • قابل نمایش خواهد شد.
  سلام ببخشیم من با یک دختر ۱۱سالع چهار سال پیش دوست شدم و.الان ۱۵سالشه هم رو خیلی می‌خوایم و دوست داریم نه برای هوس برای خودمون واقعا بعد خانواده دختر راضی نیست تا حالا ۳بار رفتم خاستگاری راضی نمیشه منو تهدید می‌کنه می‌کشمت بعد فرار هم کردیم بازم راضی نشد بعد می‌خوام از دوبار فرار کنیم و من خودم یک کاغذ درست کردم که ما با هم ازدواج کردیم و با هم کنار اومدیم توی یک برگه کاغذ بعد الان می‌خوام فرار کنم و رابطه هم داشتیم باکره دار بود و الان نیست بعد فرار کنیم چی میشه چون دختره گفت اگر نیای خودمو میکشم بخدا عکسشو فرستاد که رگشو زده شانس آورده بود بعد اگر توی دادگاه بگه من با خواست خودم رابطه داشتم و با خواست خودم فرار کردم و خانوادم منو اذیت میکردن دادگاه چه جرمی برای ماه داره و ماه خودمون کاغذ درست کردیم که ازدواج کردیم هم مهریه رو نوشتم و همه چی رو و امضا کرد و به تفاهم رسیدم خودم هم ۱۸سالمه
  وچکار کنم خواهش میکنم خیلی می‌خوامش

 • سلام ببخشید ما یه پسر 23ساله هستم حدود یه ساله و نیم هست عاشق دختری 14ساله شدم و هردو نفر به هم علاقه زیادی داریم که باهم ازدواج کنیم ولی خانواده ها مون راضی به ازدواج ما نمیشن و من بازور و تهدید خانواده خود هشت ماه پیش عقد کردم با یه دختر دیگه
  الان من با اون دختری که قبلا عاشقش بودم و هستم و همدیگرو از صمیم قلب دوست داریم دو بار تن به فرار از خونه دادیم تا رضایت خانواده هامون رو جلب کنیم و مارو تهدید به کشتن کردن و دختر رو قبل اینکه ماهم دیگرو بشناسیم خانواده اش میخواستن بهش سم بدن و بکشنش. و مادر و خواهر به من گفتن ما این دختر رو نمیخوایم بیا برش دار ببرش و من برای بار دوم رفتم برش داشتم و باهم فرار کردیم دیگه بعد سه چهار روز زنگ زدن گفتن بیایید که شمارو به ازدواج همدیگه دربیاریم ما برگشتیم و مورد ضرب شتم شدیم و در فرارهای ما هیچ رابطه جنسی نامشروعی قرار نگرفته است و ما مدرک کامل داریم که مادر و خواهرش به ما گفتن فرار کنید و باهم برین یه جای دور و مدرک راجب اینکه میخواستن دختر رو بکشن داریم ایا قانون میتونه واسه ما کاری کنه
  لطفا زود جواب بدین پای زندگی دو نفر درمیان هست

 • سلام پسری 20 ساله ام با دختر عموم که الان 24 سالشه پنج ساله در رابطه ایم و خونواده ها در جریان هستن اما الان بعد از پنج سال مخالفت میکنن و بخاطر یه استوری در فضای مجازی که دختر عموم برای من گذاشته بود در حد مرگ کتم خورد از دست پدرش و برادرش سنش قانونیه پنج سال باهمیم عاشق همیم من خونه اجاره ای دارم نونوایی و تتو آرتیست هستم و در آمد ماهیانه ام حدودا 5_8 میلیون هستش آیا از طریق دادگاه میتونیم اقدام کنیم؟!
  درضمن دختر گوشی تلفنش گرفته شده و اجازه خروج از خانه را نداره و همه کار را من باید بکنم! آیا میتونم؟!

 • سلام.دختر مجرد باکره ۳۰ساله هستم .که میخوام بامردی ک ۴۰سالشه قبلا ی ازدواج ناموفق و یک دختر داشته .. ازدواج کنم دخترشون پیش مادرشون تهران زندگی میکنن من شمال هستم .. میتونم بااین آقا برم خونه اجاره کننم و عقد کنم .. ؟؟؟؟ پدرم میتونه ازمون شکایت کنه؟؟؟
  بخدا خسته شدم منم نیاز دارم دیگ اه..اینم بگم گوشیم مخفی پدرم بهم نه گوشی میده نه پول میده نه میذاره بریم بیرون نه کلاسی نه هیچی دانشگاه هم بزور بدبختی رفتم ….۵سال هم هست بااین آقا دوستم والان دیک شرایط اوکی شده میخواییم بریم سرخونه زندگیمون … ولی انگار بااین سنمون باید فرار کنیم ..خونمون همش دعواست میدون جنگ

  …….

 • سلام من و همسرم دو ساله عقد هم هستیم و یک سری مشکلات بین من و همسرم پیش اومد که سه ماه قهر بودیم و من توی این مدت قصد طلاق داشتم. بعد 3 ماه شوهرم اومد و باهم حرف زدیم و توافق کردیم که بریم سر خونه زندگیمون ولی خانواده ی من مخالف هستند و اجازه نمیدن ما بریم سر خونه زندگیمون و من توی خونه امنیت جانی ندارم و مادرم گفته میکشمت ولی نمیزارم با این مرد ازدواج کنی و دلایل قانع کننده ای ندارن و از روی لجبازی اینا رو میگن. ما اگه فرار کنیم خانوادم میتونن از همسرم شکایت کنن؟

  • سلام شما همسر ایشون هستین و والدین شما هیچ حقی در ممانعت برای بازگشت شما به منزل مشترک ندارند و طبیعتا حق شکایت هم ندارند

 • سلام من دختری ۱۶ ساله ام دوساله که عقد کردم و عقدم زوری بود الان اصلا نامزدمو دوست ندارم هرچی میگم طلاق راضی نمیشن خانواده و عاشق پسری همسن خودم هستم و تصمیم به فرار گرفتیم ایا این درسته؟ اگه گیر بیوفتیم جرمش چیست؟

  • سلام شما خانمی متاهل هستین و تا زمانی که تکلیف همسرتون و ازدواجتون روشن نشده نمیتونین با فرد دیگری ازدواج کنید.

 • سلام من دختری ۱۶ ساله ام دوساله که عقد کردم ولی عقدم زوری بود و‌الان هرچی میگم طلاق خانواده راضی نمیشن و من عاشق پسری همسن خودم هستم و تصمیم ب فرار گرفتیم ایا این تصمیم درسته؟ اگه گیر بیوفتیم جرمش چیه؟

 • سلام من پسری ۲۱ ساله هستم در مجازی با دختری دوست شدم چند وقت باهم بودیم دختره بخاطر اینکه مامانش کتکش میزد بهم گوفت بیا دنبالم باهم بریم شهرتون منم قبول نکردم گوفتم من جایی ندارم ترو ببرم هر کاری کردم از فرار منصرف بشه نشد .گوفت خودم فرار میکنم تنهایی خودم یه جا جور کردم که بمونیم منم از شهرمون بلند شدم رفتم سر کوچشون باهاش رفتم تو یه پارک نشستیم جایی که جور کرده بود کنسل شد منم خو نمیتونستم ولش کنم یه دختر تنها ۱۵ ساله تو پارک مجبور شدم بیارمش شهر خودمون رابطه هم فقط در حد تماس لبی بود بعد ۲و۳ روز راضیش کردم برگرده خونشون برگشت. خانوادش هم شکایت کردن .
  میخاستم بدونم ایا من جرمی مرتکب شدم ایا امکان داره پای من هم به دادگاه باز بشه .؟؟

 • سلام خسته نباشید دختری هستم ۱۷ساله عاشق یک پسر افغانی شدم که۲۵سالشه چهارساله باهم در ارتباطیم وهم و دوست داریم پدرومادرم راضی نیستم ومنودارن به زوربه یه نفر دیگه میدن میخاستم بپرسم اگه من با اونی ک دوستش دارم فرار کنم حکم دادگاه چیه

  • سلام
   فرار از منزل برای ازدواج راه حل مناسبی نیست و قطعا بعد از این ماجرا پشیمان خواهید شد.
   بهتره با خانواده صحبت و اونها رو راضی به ازدواج کنید.
   در غیر اینصورت صبر کنید تا پسر مورد نظر شما شرایط خواستگاری رو پیدا کنه

 • سلام با یه دختری ۱۸ساله حدود سه ساله در ارتباطم و من اهل تسننم و دختره اهل شییع .خانوادش راضی نمیشن .و دختره باکره نیست .پیش یک شیخ بریم و صیغه ی دایم رو بخونه و دفترچه ازدواج عادی بهمون بده ایا پدرش میتونه شکایت کنه؟اگه شکایت کنه با اون صیغه نامه ی دایمی که داریم دادگاه چیکارمون میکنه؟

  • سلام عدم ثبت رسمی واقعه ازدواج جرم هست و خواندن صیغه ازدواج دائم با ثبت اون متفاوت خواهد بود.
   دختری که ازدواج نکرده تا حالا بدون اذن پدر یا حکم دادگاه نمیتونه ازدواج کنه.

 • با سلام و خسته نباشید
  میخواستم سوال کنم که اگه دختری رو به اجبار خانواده نامزد کنن ولی دختر یکی دیگه رو بخواد و با اینکه نامزده ولی هنوز عروسی نکرده با یه پسر دیگه فرار کنن و تو دادگاه دختر بگه با خواست خودم فرار کردم دادگاه حکم چی میده ایا پسر به زندان میره؟!

  • سلام در صورتی که احراز بشه دختر توسط پسر فریب داده و ترغیب به فرار از منزل شده باشه میتونه قابلیت پیگیری کیفری داشته باشه و یا اینکه بدون رضایت و میل دختر این عمل انجام شده باشه.

 • سلام پسر 18 ساله هستم عاشق دختری 21 ساله شدم و اونم عاشقمه اما شرایطی ک خانوادش تعیین میکنن منطقی نیست ، شغل و درامد دارم و دانشجوی فرهنگیانم و از لحاظ اخلاقی هم مورد قبول خانواده و اشنایانم خواستم بپرسم برای این که بهم برسیم ( خانواده قاطعانه مشکل دارند ) باید شکایتی از طرف دختر بشه یا چه کاری باید کرد

  • سلام شرایط اخذ اجازه ازدواج دختر از دادگاه بدون رضایت پدر مفصل در همین مقاله درج شده و میتونین مطالعه بفرمائید.

 • سلام من دختری۳۷ساله هستم وباپسری۴۲ساله دوستم ولی چون پسروضع مالی پایینی داره ومیدونم خانوادم بااخلاقی که ازشون میشناسم اجازه نمیدن بهش برسم به نظرتون اگه فرارکنم بااین سنی هم که دارم به دادگاه مراجعه کنیم اجازه ازدواج به مارامیدهندممنون میشم جیمیل برام بزنید

  • سلام وقت به خیر
   مقاله ای که مطالعه فرمودین همه شرایط رو برای اخذ اجازه ازدواج دختر بدون رضایت پدر تشریح کرده.

 • البته اینم بگم وضع مالی خانوادگی ماهم همچین بالانیست اماپدرم مهریه سنگین انتخاب میکنه براهمون پسرچون نداره نمیتونه جلوبیادومن باخواست خودم میخام فرارکنم که بتونیم باهم کنارهم دورازبقیه زندگیمونوشروع کنیم لطفاراهنمایی کنیدممنون

 • سلام من و یه دختر خانم چهار ساله دوستیم و خانواده دختر مخالفت زیادی میکنن قرار است دختر با اختیار خود فرار کند بعد یه برگه بابت ازدواج موقت بنویسیم و بعد به دادگاه برویم برای اجازه واسه ازدواج میخواستم ببینم آیا مشکلی سر راهمون هست یا نه…؟

 • سلام من ۱۷ سالمه و با دوست پسرم از خونه فرار کردیم و بعد از سه روز پیدامون کردن ولی بازم خانوادم راضی به ازدواجمون نیستن من الان باکره نیستم و دوست پسرمم هم بیخیال نمیشه و پدرم اذیتش میکنه راهی قانونی هست که اون بتونه اقدام کنه تا بتونیم ازدواج کنیم؟!

 • سلام خدمت کارشناس عزیز
  من یک دختر ۱۶ ساله ام که عاشق یک پسره ۲۰ساله ام و قصد منو و پسره ازدواج هستش…چندین بار این موضوع رو با پدر و مادرم در جریان گذاشتم اما اونا حتی راضی نمیشن پسره برا خاستگاری بیاد
  چند باره هم اقدام به خودکشی کردم
  ولی راضی نمیشن
  میشه راهنمایی کنید من باید چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *