خرید خانه در امارات

خرید خانه در امارات


امروز با موضوع خرید خانه در امارات با شما خواهیم بود.

یکی از انواع سرمایه‌گذاری برای مهاجرت خرید ملک است، که از این طریق برای هر کشوری می‌توانید اقدام کنید. این روزها خرید ملک در دبی طرفداران زیادی دارد؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از طریق خرید ملک چه در دبی و چه در شهرهای دیگری که در راس دبی قرار دارند مثل ابوظبی و شارجه نیز اقامت بلندمدت داده نمی‌شود.

به طوری که اخذ اقامت بلندمدت از طریق خرید ملک غیرممکن است و برای مهاجرت به امارات متحده عربی و دبی باید راه‌های جایگزین مانند اخذ پذیرش تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت را در پیش گرفت.

نکات مهم و توضیحات کامل در خصوص خرید خانه در امارات

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

آیا با خرید ملک در امارات اخذ اقامت دایم امکان‌پذیر است؟

خرید ملک در امارات چه مزایا و معایبی دارد؟

برای خرید ملک در امارات چقدر سرمایه نیاز است؟

خرید ملک در امارات چه شرایطی دارد؟

برای خرید خانه در امارات باید چه مدارکی ارایه داد؟

اخذ اقامت موقت امارات چقدر هزینه دارد؟

[/stextbox]

 

شرایط خرید خانه در امارات

دولت امارات متحده عربی، در جهت رونق بخشیدن به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، برنامه مهاجرتی در نظر گرفته تا اتباع کشورهای دیگر با خرید ملک در امارات، اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند.

در صورتیکه شخص حقیقی اقدام به خرید ملک در امارات نماید، مالک ملک خریداری‌شده و همراهان وی، ویزای امارات را اخذ می‌نمایند.

حداقل سرمایه برای خرید خانه در امارات، ۱.۰۰۰.۰۰۰ درهم امارات است.

اگر تمایل به خرید ملک در امارات به صورت مشاع دارید نیز، باید سهم شما از آن خانه به ارزش حداقل ۱.۰۰۰.۰۰۰ درهم امارات باشد.

نکته‌ای که در خصوص خرید خانه در مارات وجود دارد این است که، شما باید خانه‌ای را خریداری کنید که پایان کار داشته و اماده استفاده باشد؛ یعنی تمام شرایط زندگی را داشته باشد. به عبارت دیگر با شرایط پیش‌فروش در دبی نمی‌توانید ملک خریداری کنید.

بعد از خرید خانه در امارات، مالک حقوقی املاک دو نوع ویزا را می‌تواند دریافت کند:

نوع اول: مالک حقوقی می‌تواند از طریق ملکی که خریداری کرده است ویزای ۶ ماهه دریافت نماید، که این ویزای ۶ ماهه در قالب ویزای توریستی چندورودی و اقامت نامحدود اعطا می‌گردد.

این نوع ویزا قابل تمدید است، اما برای تمدید متقاضی حتما باید خاک امارات را ترک کند تا بتواند درخواست ویزای جدید نماید.

نوع دوم: مالک حقوقی می‌تواند از طریق ملکی که خریداری کرده است ویزای طلایی یکساله دریافت کند. این نوع ویزا نیز قابل تمدید است، اما باز هم برای درخواست ویزای جدید فرد باید خاک امارات را ترک کند.

نکته‌ای در خصوص اقامت موقت در امارات وجود دارد:

با ویزایی که از طریق خرید ملک در امارات اخذ می‌نمایید، اجازه کار کردن در امارات نخواهید داشت لذا باید تمکن مالی خود را جهت تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهانتان در امارات، اثبات نمایید. متقاضی برای کار کردن در امارات باید ویزای کار دریافت کند که این مسلتزم دریافت دعوتنامه کاری از طرف کارفرما در امارات است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای خرید خانه در امارات

  • سند ملک
  • گواهینامه خرید و فروش که باید از بنگاه املاک امارات اخذ شود
  • اسکن پاسپورت
  • ۶ قطعه عکس مخصوص ویزای دبی

هزینه ویزای اقامت موقت خرید خانه در امارات

  • هزینه‌ای برای اخذ ویزای موقت دبی نیاز است ۱۱۰۰ درهم امارات است.
  • هزینه‌ای که باید به وزارت خارجه پرداخت شود ۴۰۰ درهم است.
  • برای تایید بانک نیز جهت سرمایه‌گذاری باید ۲۰۰۰ درهم سپرده در بانک داشته باشند.

معایب خرید خانه در امارات

برخی فعالان اقتصادی و کارشناسان بازار ملک معتقدند، دریافت اقامت دایم امارات یا تابعیت امارات و سود بالای سرمایه‌گذاری در امارات موجب تمایل زیاد ایرانیان برای خرید خانه در امارات شده است؛ اما واقعیتی که حقوقدانان و وکلای مهاجرتی بر اساس قوانین مهاجرتی امارات تایید می‌کنند، این است که ایرانیان و اتباع خارجی با خرید خانه در امارات موفق به دریافت کارت اقامت دایم نمی‌شوند و به هیچ عنوان طبق قوانین شهروندی امارات این موضوع صحت ندارد.

بر این اساس متقاضی خرید خانه در امارات باید توجه داشته باشد که نه تنها نمی‌تواند تابعیت امارات را اخذ نماید، بلکه حتی امکان دریافت اقامت دایم را نیز نخواهد داشت.

وکیل خرید خانه در امارات

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت برقراری ارتباط با دفتر وکیل خرید خانه در امارات، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به امارات، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با موسسه حقوقی بین‌المللی مهر پارسیان همکار سازمان مهاجرتی محمدرضا مهری تماس بگیرید.

شماره وکیل مهاجرت در شمال تهران

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۶۶۳۶۲۸

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

گروه وکلای مهر- دپارتمان حقوق مهاجرت و بین‌الملل

[/stextbox]

 

اماراتحقوق مهاجرتیحقوق و وکالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925