نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه

نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه

نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه


امروز با موضوع نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه با شما هستیم.

قبل از هر چیز اگر درگیر پرونده و دعاوی حقوقی مانند دعاوی خانوادگی و یا دعوای کیفری مانند کلاهبرداری ، هک حساب بانکی ، هک شدن وب سایت شرکت ها و غیره هستید یا نیازمند مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت در تهران هستید، جهت دسترسی به بهترین وکیل پایه یک دادگستری از طریق شماره تماس های درج شده در این مقاله با ما در تماس باشید.

یکی از طرحهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری نظم و امنیت در جامعه، طرح مبارزه با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم عمومی است.

برای شکایت از همسایه که به عنوان اراذل و اوباش محل و به اصطلاح گنده لات محسوب می‌شود، نیاز به استشهاد محلی داریم و در مواقعی هم که برای شکایت مزاحمت ملکی، ممانعت ازحق، توهین  ایراد ضرب و جرح از سوی همسایه مزاحم و هتاک مواجه می‌شویم، نیز نیاز به استشهادیه محلی است.

ولی در بیشتر مواقع، مراجعه کنندگان به دفتر گروه وکلای مهر و موسسه حقوقی و داور بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، خواهان نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه هستند.

از این رو لازم دیدیم تا با مشاوره وکیل متخصص کیفری در تهران و همکار گروه وکلای مهر، موارد استفاده از استشهادیه برای شکایت از همسایه و تهیه نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه را در ادامه این نوشتار برای شما توضیح دهیم.

سوالات متداول

آیا فرم نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه قابل تهیه از دفاتر دادسراها هست؟

استشهاد محلی برای شکایت از همسایه نیاز به امضای چند نفر از اهالی محل دارد؟

آیا امضای فرم استشهاد محلی برای شکایت از همسایه توسط خانم های همسایه کفایت می‌کند؟

برای رسمی بودن فرم نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه چه اقدامی لازم است؟

موارد کاربرد استشهاد محلی برای شکایت از همسایه

شکایت مزاحمت ملکی

گاهی ممکن است همسایه ای بدون ملاحظه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و یا بدون در نظر گرفتن حقوق همجواران و همسایه ها تا دیر وقت با صدای بلند مشغول جشن و برپایی مهمانی است.

هر چند در این گونه موارد، می‌توان با گزارش موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اقدام به دریافت گزارش پلیس و طرح شکایت نمود، ولی تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، برای اثبات مزاحمت و محکومیت کیفری وی ضرورت دارد.

یا در مواردی که همسایه با پارک در پارکینگ دیگران و یا ایجاد مزاحمت برای پارک اتومبیل، مرتکب مزاحمت ملکی شده باشد، باز هم تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، ضرورت می‌یابد.

شکایت اثبات تصرف عدوانی

استفاده غیر مجاز از مشاعات ساختمان، طبق قانون تملک آپارتمانها در حدود متعارف برای همه ساکنین ساختمان یکسان است.

گاهی احد از همسایه ها با استفاده از نقاط مشاعی ساختمان و فضاهای مشترک اقدام به تصرف عدوانی مشاعات می‌نماید که قابل طرح شکایت کیفری تصرف عدوانی در دادسرای محل وقوع جرم است.

سایر موضوعاتی که نیاز به تهیه نمونه استشهادیه محلی دارد نیز با مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قابل بررسی و اظهار نظر خواهد بود.

آیا اشخاصی که استشهاد محلی را امضا نموده اند، موظف به ادای شهادت در دادگاه می‌باشند؟

در صورت ضرورت اثبات امر کیفری در دادسرا و دادگاه رسیدگی کننده به موضوع اختلافی، و یا اثثبات امر حقوقی، حضور شاهد در دادسرا و دادگاه کیفری حسب تشخیص قاضی رسیدگی کننده ضرورت دارد.

در صورتی که در امور کیفری شاهد بدون عذر موجه حاضر نشود، قاضی می‌تواند دستور جلب وی را صادر نماید.

اما در امور حقوقی موضوع متفاوت است و در صورتی که امضا کننده استشهادیه حاضر به ادای شهادت در محضر دادگاه نباشد، اجبار وی به اداء شهادت امکان پذیر نیست.

نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه مزاحم

به نام خدا

استشهادیه

اینجانب محمدرضا مهری، فرزند……..ساکن تهران-…………………….از عموم مطلعین و شاهدینی که اطلاع دارند، آقای………در تاریخ……….. اقدام به تخریب عمدی درب انباری اختصاصی اینجانب نمود و با اعتراض بنده، با الفاظ رکیک و توهین آمیز، مرتکب فحاشی و توهین شده است، خواهشمندم موارد را ذیل این درخواست گواهی نمایند.

امضا/ تاریخ/ اثر انگشت

اینجانب……………….فرزند………..کد ملی……….به نشانی…………تلفن………….مراتب تخریب عمدی انجام شده توسط آقای………همسایه واحد ۶ را که در تاریخ………انجام شده است گواهی نموده و شهادت می‌دهم پس از تذکر آقای….، مشارالیه نسبت به فحاشی با الفاظ……و……..اقدام نمود. حاضرم مراتب را در دادگاه نیز شهادت دهم. امضا/تاریخ

مشاوره حقوقی تهیه نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه مزاحم

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی متخصص دعاوی مالک و مستاجر، کارگر و کارفرما، وکیل شکایت از پزشک، وکیل متخصص مهاجرت، وکیل خانواده و سایر رشته های حقوقی، با برترین گروه وکلای ایران، تماس بگیرید.

جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

در صورت ضرورت و فوریت موضوع و درخواست وکیل خارج از ساعات یاد شده با شماره همراه اعلامی تماس حاصل فرمایید.

شماره‌های تماس

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۶۶۳۶۲۸

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵

وکیل پایه یک دادگستری

حقوق و وکالتمقالات کیفری

مشاوره حقوقینمونه استشهادیه محلیوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل خانوادهوکیل مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *