نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت

نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت

نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت


امروز با ارائه نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت همراه شما هستیم.

مجازات سرقت گوشی همراه

لایحه تجدید نظر خواهی

فعال شدن سیم کارت در گوشی سرقتی

ریاست محترم شعبه مرجوع الیه تجدید نظر استان ……

( از طریق  شعبه. . . دادگاه کیفری دو…)

با سلام و احترام با اختیار حاصل از وکالتنامه پیوست، به وکالت از ناحیه آقای . . . محکوم بعلت سرقت از طریق فعال شدن سیم کارت موکل در گوشی همراه سرقتی موضوع حکم مندرج در دادنامه شماره ….‌‌ مورخ …..‌ بتاریخ ابلاغ …..‌خاطر عالی را مستحضر میدارد دادنامه پیش گفته علیه موکل بدلایل ذیل مردود و موکل در پناه اصل منیع برائت قرار دارد

بعنوان یک‌ مقدمه و از جهت درس پس دادن نزد آن اساتید مبرز و جرم شناس مطالبی به قلم الکن  به رشته تحریر در آورده و سپس دلایل و جهات نقض رای تجدید نظر خواسته تشریح میگردد :

عالی جنابان با توجه به نظریه تقدم رتبی عقل بر شرع، اصل در غیرمستقلات عقلی(هنگام شک در وجود یا عدم وجود تکلیف یا حکم) بر منع است یا بر جواز؟

اگر با فرض تقدم رتبه عقل بر شرع، حکم پیشین عقل در غیرمستقلات عقلی بر منع بوده باشد، ناگزیر باید پذیرفته شود که اصل بر منع است مگر آن که حکم شرعی، بر خلاف عقل مانع، استثناهایی دایر بر حقوق و اباحه(جواز) داشته باشد.

 روشن است که این مبنا هیچ حقی را تولید نمی کند مگر آن که شریعت حکمی روشن بر تاسیس حق و اباحه داشته باشد.

حق دایره کوچکی است که درون حکم شرعی قرار دارد، چیزی که به نظر می رسد مفاد نظریه “حق الطاعه” محمدباقر صدر است.

برعکس، اگر حکم پیشین عقل در غیرمستقلات عقلی بر اباحه باشد، در این صورت اصل بر حق است و اباحات شرعی نیز حکم ارشادی شریعت در تاکید بر حکم پیشین عقل بر اباحه تلقی می شوند.

معنای این برداشت این است که قلمرو حق بسیار وسیع تر از حکم است. اصل عملی در این مبنا، بازگشت اصالت حق و برائت از حکم در صورت تردید در ادله مثبت حکم خواهد بود.

چیزی که به تعبیر صدر، مفاد نظریه ی “قبح عقاب بلابیان”(برائت عقلی) خوانده می شود.

با این مقدمه به تشریح جهات نقض رای تجدید نظر خواسته میپردازم:

عالی جنابان برخلاف عقیده محکمه بدوی قویاً معتقد و رجاء واثق دارم فعال شدن سیم‌کارت موکل در گوشی تلفن مسروقه صرفاً موجبی برای تحقیق از موکل بعنوان مطلع است و نه متهم؛ و نمی‌تواند به تنهایی پایه و اساس رأی محکومیت را تشکیل دهد،

چه صدور حکم محکومیت کیفری نیازمند ادله اثبات دارای ارزش قانونی می‌باشد و با استدلالی که محلی از اعراب ندارد نمیتوان زندگی افراد را تضییع و آنها را بدلیل ندانستن علم‌ غیب ، محکوم نمود.

بنائا به مراتب و معنونه در فوق:

آنچه مسلم است قانون گذار فعل یا ترک فعل و در موارد اندکی شروع بعضی از جرایم را جرم دانسته و دادگاه می بایست یقیین ‌تهی از شک معقول و قناعت وجدانی حاصل نماید که فاعل فعل مجرمانه کیست و آیا دارای سو نیت بوده است،  و نمی توان با شک و تردید و یا تشابه امری و یا گرفتن قیاس و وحدت ملاک و استدلال در امر مبهم فردی را مجرم تشخیص داد ؛

برائت موکل از اتهام / جمیع اتهامات بیان شده در رای تجدید نظر خواسته طلب میگردد.

مشاوره جهت تهیه نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت

مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت، مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری توسط وکلای متخصص کیفری امکان پذیر است.

جهت هماهنگی از روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۶۶۳۶۲۸

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

شماره همراه وکیل نمونه لایحه تجدیدنظر خواهی اتهام سرقت

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵

تماس آنلاین در تمامی ساعات شبانه روز با مدیر دفتر محمدرضا مهری با شماره همراه زیر امکان پذیر است.

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۹

گروه وکلای رسمی مهر پارسیان

حقوق و وکالتمشاوره حقوقی آنلاینمقالات کیفری

وکیل متخصص پرونده سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *