وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا


امروز با آموزش نحوه دریافت وقت سفارت کانادا با شما هستیم.

ویزای کانادا به ۳ گروه تقسیم می شود:

دسته اول: ویزای تک ورود  (single)،

دسته دوم: ویزای چند بار ورود  (multiple)،

دسته سوم: ویزای ۵ ساله  (super-visa).

درخواست آنلاین

جهت درخواست ویزا شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی (تایید دادگستری الزامی است) آماده  کرده و سپس نسبت به درخواست آنلاین اقدام نماید.

پس از تهیه چک لیست، می بایست اسکن تمامی مدارک را به همراه فرمهای درخواست ویزا به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال نموده و بابت آن رسید دریافت کنید. پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه های تعیین شده به سفارت کانادا، نامه ای مبنی بر اینکه متقاضی مجاز به مراجعه به Visa Application Center کانادا، جهت انگشت نگاری می باشد، صادر میشود.

با توجه به قانون جدید انگشت نگاری، حضور فرد الزامی است.

در مرحله ی بعد، می بایست جهت تعیین وقت، در نزدیکترین Visa Application Center اقدام نمود. توجه داشته باشید که اینکار تنها تا سی روز پس از ثبت درخواست امکانپذیر بوده و دیرتر از آن سفارت به هیچ وجه به شما وقتی نخواهد داد.

تنها پس از انجام انگشت نگاری است که درخواست متقاضی به طور کامل در سفارت ثبت می گردد و مراحل رسیدگی به پرونده او آغاز میگردد. این پروسه بین ۴ هفته تا ۶ ماه به طول می انجامد.  پس از تحویل مدارک به سفارت فرد یک کد پیگیری (Tracking ID) دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت (VAC) پیگیری کند. پس از اعلام سفارت مبنی بر صدور ویزا، متقاضی می بایست پاسپورت خود را، شخصا و یا توسط نماینده ای که از جانب او وکالت دارد، به همان Visa application center که در آن انگشت نگاری انجام پذیرفته برده و ویزای خود را دریافت کند.

انگشت نگاری جهت اخذ ویزای کانادا

برای اتمام درخواست ویزای کانادا و ثبت آن در سفارت انگشت نگاری الزامی است. در حالتی که متقاضی درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کند تا ۳۰ روز مهلت دارد که به یکی از شعب VAC در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه کند.

در غیراینصورت درخواست او باطل می شود و هزینه ی پرداخت شده برگردانده نمی شود.   به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید که تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود ثبت نام تکمیل نشده و درخواست ویزا تحت بررسی قرار نمی گیرد.

هزینه در نظر گرفته شده برای  ثبت نام ویزا

هزینه ویزا : ۱۰۰ دلار  + هزینه انگشت نگاری : ۸۵ دلار + ۳۰۰ هزار تومان بابت تهیه چک لیست، پر کردن تمامی فرمهای سفارت ، ارسال مدارک به سفارت کانادا، واریز هزینه های تعیین شده به حساب سفارت و مشاوره در زمینه جمع آوری مدارک و …

در ثبت نام آنلاین هزینه انگشت نگاری به ازای هر خانواده ۱۷۰ دلار می باشد و انفرادی محاسبه نمی شود. به طور مثال برای یک خانواده ۳ نفری ۴۷۰ دلار پرداخت می شود که ۳۰۰  دلار آن بابت ویزا و ۱۷۰ دلار بابت انگشت نگاری است.

چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی single  (شش ماهه)، multiple  (دو سال)

کپی تمام صفحات پاسپورت

ترجمه شناسنامه

نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه

مانده حساب بانکی با حداقل ۴۵ – ۵۰ میلیون تومان

تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (IMM5257E  – application form)

تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (  IMM5645E – family information)

یک قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

ارائه ی ترجمه سند ملکی

ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود. )

ارائه مدارک مالیاتی و بیمه

رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

دعوتنامه (اختیاری)   در صورت وجود باید مدارک شخص دعوت کننده هم در مدارک لحاظ شود.

ترجمه سند ازدواج

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله  (Supervisa):

ویزای ۵ ساله در اصل ۱۰ ساله بوده اما با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده برای پاسپورت های ایرانی ( ۵ سال ) مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی ۵ ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده (permanent Cart) PR یا مقیم کانادا(citizen) ) باشد. دارنده ی این نوع ویزا در هر بار ورود، اجازه ی اقامت تا سقف دو سال را دارا خواهد بود .معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند. برای دریافت ویزای پنج ساله علاوه بر مدارک فوق الذکر لازم است که:

– مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا

– ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا T4

– گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا

– بیمه یک ساله برای متقاضی

– نتیجه آزمایشات پزشکی متقاضی ارائه شود.

مشاوره حقوقی ویزای توریستی کانادا

برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری، همکار دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل دادگستری با سابقه قضایی، همه روزه از ساعت‌های ۱۹ الی۹ و پنجشنبه‌ها۱۵ الی۹ با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

راههای ارتباطی با دفتر محمدرضا مهری

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

شماره های همراه

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵

تعیین وقت مشاوره حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، درخواست مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری، درخواست وقت مشاوره با محمدرضا مهری، مدیر موسسه حقوقی مهر پارسیان، از طریق مدیر داخلی دفتر گروه وکلای مهر امکان پذیر است.

۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۹

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی محمدرضا مهری

قوانین کلی مهاجرتکانادا

آموزش نحوه دریافت وقت سفارت کاناداانگشت نگاری جهت اخذ ویزای کانادامشاوره حقوقی ویزای توریستی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925