وکیل استرداد جهیزیه ونک

امروز با موضوع معرفی وکیل استرداد جهیزیه ونک و تشریح نحوه تقدیم دادخواست استرداد جهیزیه با شما هستیم.

یکی از مواردی که در هنگام بروز اختلافات خانوادگی و جدایی زوجین از یکدیگر، به عنوان دعوای خانواده مطرح می شود، دعوای استرداد جهیزیه می باشد

صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانواده بر اساس قانون جدید حمایت خانواده به دادگاه ویژه خانواده سپرده شده است تا با اشراف کامل به موضوعات خاص خانواده به بررسی آن همت گمارند.

در کنار دادگاه خانواده، شورای حل اختلاف هر محل نیز، در دعاوی خانواده که میزان خواسته کمتر از دویست میلیون ریال باشد، به دعاوی تا دویست میلیون ریال رسیدگی نموده و پس از صدر رای امکان اجرای آن وجود دارد.

موسسه حقوقی مهر پارسیان به عنوان دفتر تخصصی وکیل خانواده در مناطق 1 تا 6 تهران، پرونده های دعاوی خانواده را مورد پذیرش قرار داده و وکیل متخصص خانواده به عزیزان متقاضی معرفی می نماید.

نکات مهم در موضوع معرفی وکیل استرداد جهیزیه ونک

برای جستجوی وکیل خوب خانواده محدوده میدان ونک چه باید کرد؟

مجتمع قضایی خانواده 2 ونک به کدام محل منتقل شده است؟

شورای حل اختلاف ویژه خانواده محدوده ونک و ملاصدرا کجاست؟

هزینه وکیل برای دادخواست استرداد جهیزیه چگونه تعیین می شود؟

 

نحوه استرداد جهیزیه

?برای استرداد جهيزيه لازم است دادخواستی تحت عنوان استرداد جهيزيه با رعايت قانون آئين دادرسی مدنی و به انضمام ليست سياهه ای تنظيم و به امضای زوج رسيده است و تصوير برابر با اصل آن را ضميمه دادخواست نموده و با تنظيم ليستی که به امضاء شهود رسيده و مدارک مثبت زوجيت به دادگاه خانواده محل سکونت زوج ارائه نمائيد.

در مهر پارسیان بخوانید :  تغییر جنسیت در ایران

?می توانید دردادخواست خود دستور موقت يا قرار تأمين خواسته را نيز اضافه نمايید تا به دستور دادگاه خانواده، جهيزيه به صورت موقت به يک نفر حافظ امين، تا تعيين تکليف سپرده شود و پس از رسيدگی حکم به استرداد صادر شود.

البته صدور دستور موقت يا تأمين خواسته منوط به سپردن خسارت احتمالی تا 20 درصد قيمت جهيزيه در حساب دادگستری است که پس از قطعيت حکم مسترد می گردد.

برای مطالبه و استرداد جهیزیه به میزان مقوم شده تا دویست میلیون ریال، شورای حل اختلاف محل سکونت زوج یا محل سکونت مشترک صلاحیت رسیدگی خواهد داشت و نیازی به مراجعه به دادگاه خانواده نیست.

دادخواست استرداد جهیزیه را به کدام مرجع تقدیم کنیم؟

در تهران و مراکز استانها و همچنین در کلیه شهرهایی که دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آنها دایر شده است، دادخواست استرداد جهیزیه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به مرجع قضایی اعم از شورای حل اختلاف و یا دادگاه خانواده ارسال خواهد شد.

وکیل استرداد جهیزیه ونک

برای دریافت مشاوره کیفری با وکیل پایه یک دادگستری و عضو گروه وکلای مهر، همه روزه از ساعت‌های 19 الی9 و پنجشنبه‌ها15 الی9 با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88663628

021-88799562

021-88795408

021-88796143

09120067665

موسسه حقوقی مهر پارسیان

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *