وکیل کلاهبرداری در تهران | گروه وکلای مهر پارسیان | 02188663925
وکیل کلاهبرداری در تهران

امروز با معرفی وکیل کلاهبرداری در تهران با شما هستیم.

یکی از جرایم مهم مالی و اقتصادی که جرم انگاری آن در ایران پیشینه طولانی دارد، جرم کلاهبرداری است.

دفتر بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران، با مطالعه مطالب مرتبط با جرم کلاهبرداری و تحلیل ارکان جرم و همچنین با قرار دادن سابقه انجام پرونده‌های کلاهبرداری در سایت های حقوقی قابل شناسایی و مراجعه است.

شاید برای شما هم پیش آمده که با عنوان جستجوی بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران، نمونه پرونده کلاهبرداری، دفتر وکیل کلاهبرداری در تهران و یا مواردی از این دست در موتورهای جستجوگر اینترنتی، مشغول جستجو بوده اید و با کلیک بر روی مطلب مورد نظر به مطالب غیر مرتبط و یا صفحه های خالی هدایت شده اید.

گروه وکلای مهر تهران، با هدف ارتقاء سطح فرهنگ حقوقی عامه مردم و به منظور ارائه خدمات حقوقی برتر به اقشار جامعه، اقدام به بررسی اجمالی جرم کلاهبرداری، معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری در تهران و همچنین پاسخ به سوال کاربران درباره وکیل کلاهبرداری در تهران نموده است.

جرایم در حکم کلاهبرداری

تعداد 26 مورد از جرایمی که در قوانین مختلف به عنوان جرایم در حکم کلاهبرداری برشمرده شده است در وب سایت رسمی موسسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، با شرح و تفصیل کامل بیان شده و در دسترس قرار دارد.

با توجه به نیاز جامعه به آگاهی های حقوقی، همه موارد مندرج در سایت گروه وکلای مهر به صورت رایگان و بدون پرداخت حق عضویت، قابل دسترسی برای اعضا می‌باشد.

در صورت تمایل به مشاوره حقوقی حضوری با وکیل کلاهبرداری در تهران، می توانید از طریق تعیین وقت مشاوره با برترین وکلای کیفری تهران اقدام فرمایید.

تفاوت کلاهبرداری سنتی و کلاهبرداری اینترنتی

بر اساس کنوانسیون جرایم رایانه‌ای، همه کشورهای عضو، پذیرفته اند که کلاهبرداری رایانه‌ای را جرم انگاری نمایند. روش های کلاهبرداری اینترنتی و اخاذی های اینترنتی، بسیار پیچیده تر از کلاهبرداری سنتی می‌باشد.

وکیل متخصص جرایم کلاهبرداری اینترنتی در تهران، لازم است به علوم روز فناوری اطلاعات، نحوه ارتکاب کلاهبرداری مدرن و اینترنتی و همچنین ابزارهای کشف جرم، آشنا باشد.

در کلاهبرداری سنتی، معمولا مجازات سنگین تر از کلاهبرداری اینترنتی تعیین شده است و این به دلیل سعی مجرم در جلب اعتماد افراد و بعضا امکان جعل عنوان و جعل سند جهت انجام موضوع کلاهبرداری می‌باشد.

دادگاه رسیدگی به جرم کلاهبرداری سنتی و اینترنتی

در قانون جدید آیین دادرسی کیفری، برای جرایم مالی بر حسب میزان مال برده شده، مراجعی برای رسیدگی تعیین شده است. اگر مبلغ کلاهبرداری کمتر از یک میلیارد ریال باشد، دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به کیفرخواست یا اعتراض به قرار منع تعقیب دادسرا را دارد.

ولی در جرایم مالی که مبلغ مال برده شده بیش از یک میلیارد ریال باشد و یا به واسطه شخصیت متهم، دادگاه کیفری یک صلاحیت رسیدگی به کیفرخواست کلاهبرداری را دارد.

نحوه طرح شکایت کلاهبرداری

وکیل کلاهبرداری در تهران، برای اولین گام جهت اقدام در طرح شکایت کلاهبرداری، لازم است نسبت به تهیه کامل مدارک موکل اقدام نموده و پس از چندین جلسه توجیهی با موکل و مشخص شدن تمامی زوایای ارتکاب جرم، اقدام به طرح شکایت در دادسرای محل وقوع جرم، حسب مورد و یا دادسراهای ویژه جرایم اقتصادی، دادسرای ویژه جرایم کارکنان دولت، دادسرای جرایم پولی و بانکی و یا دادسرای عمومی‌نماید.

پس از طرح شکایت و شروع به رسیدگی، لازم است کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز جهت دفاع از شکایت را ضم پرونده نماید. در هر صورت، قبول پرونده کلاهبرداری، منوط به اطمینان وکیل از ارتکاب بزه کلاهبرداری می‌باشد.

اختلاف در صلاحیت بین دادسراهای تهران در رسیدگی به پرونده کلاهبرداری

هرچند که دادسرای عمومی و انقلاب تهران، یک مجموعه واحد است، اما رسیدگی به جرم کلاهبرداری که به عنوان مثال در حوزه دادسرای ناحیه شش تهران به وقوع پیوسته است، بر اساس تقسیم کار، نواحی دادسراهای تهران، قابل رسیدگی در دادسرای ناحیه 12 تهران نیست و بالعکس.

در صورتی که قبل از ارجاع به شعبه و شروع رسیدگی مقام قضایی شعبه، این موضوع کشف شود، دادیار یا بازپرس، لازم است پرونده را با نظر سرپرست مجتمع و معاون دادستان به دادسرای محل وقوع جرم ارسال نماید اما نمی‌تواند قرار عدم صلاحیت صادر نماید. چرا که در همه حوزه قضایی تهران صلاحیت رسیدگی را دارد.

در صورتی که دادسرای مقصد، صلاحیت خود را نپذیرد، پرونده را جهت حل اختلاف به دفتر معاون اول دادستان تهران ارسال خواهد نمود. نظر معاون اول دادستان یا شخص دادستان تهران برای دادسرای مقصد که توسط وی تعیین می‌شود، لازم الاتباع است.

دفتر وکیل کلاهبرداری در تهران

بررسی تخصصی جرم کلاهبرداری در دپارتمان حقوق کینفری گروه وکلای مهر تهران، باعث موفقیت حداکثری در پرونده‌های کلاهبرداری تهران و شهرستآن‌ها که توسط گروه وکلای مهر قبول شده، می‌باشد.

جهت مشاوره حقوقی آنلاین با بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران، و برخورداری از مشاوره برترین وکیل کیفری تهران، با موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان تماس بگیرید.

021-88795408

021-88796143

09120067665

در خارج از ساعات اداری اعلام شده و جهت مشاوره آنلاین نیز می‌توانید از طریق تکمیل فرم از طریق سایت گروه وکلای مهر اقدام فرمایید.

دپارتمان کیفری گروه وکلای مهر تهران

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *