بیمه مهریه

بیمه مهریه

بیمه مهریه


امروز با موضوع بیمه مهریه با شما هستیم.

بیمه‌نامه مهریه تضمینی مطمئن برای پرداخت تمام یا قسمتی از مهریه و پشتیبانی مالی مناسبی است که زوجه می‌تواند از مزایای آن به شرح زیر بهره‌مند شود.

موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان، درباره نحوه خرید بیمه مهریه و اعتبار قانونی بیمه نامه مهریه در مقاله حاضر که با مشاوره وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی تهیه شده است خواهد پرداخت.

نکات مهم و توضیحات کامل در خصوص بیمه مهریه

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

مبلغ بیمه مهریه چقدر است؟

هدف از انعقاد بیمه مهریه چیست؟

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی خانواده چه ویژگیهایی دارد؟

[/stextbox]

 

بیمه مهریه

زهره سادات لاجوردی، مدیر سیاسی فرهنگی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه مهریه زنان باید بیمه شود، اعلام کرده است، این طرح را به وزیر دادگستری پیشنهاد دادیم.

لاجوردی در ادامه گفته است: با پرداخت مبلغی برای بیمه مهریه می‌توان مهریه را بیمه کرد و این پول را در اختیار زنان قرار داد.

او با اشاره به اینکه سن ازدواج بالاتر رفته و طلاق نیز افزایش دارد، توضیح داده: بر اساس آمار بیشترین طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی صورت می‌گیرد.

لاجوردی همچنین ارایه آموزش به زوج‌ها را در پایداری خانواده مهم برشمرد و ابراز داشت: مهریه‌های بالا عاملی برای پایدار نماندن زندگی شده است. گرفتن مهریه یکی از مسایلی است که جامعه و خانواده‌ها نسبت به آن نگرانی دارند و برای رفع این نگرانی‌های راهکارهایی وجو دارد.

وکیل دیوان محاسبات

بیمه مهریه یکی از این راه کارهاست،که می‌تواند از مشکلات گرفتن مهریه بکاهد.

در این بیمه نامه در صورت حیات زوج در پایان بیمه‌نامه، اصل سرمایه بیمه‌نامه به زوجه پرداخت می‌شود.

مبلغی که مرد بابت بیمه مهریه همسرش می‌پردازد، بر اساس سن او و مدت زمان قرارداد با بیمه متفاوت است؛ و هچنین میزان آن و نحوه پرداخت آن در بیمه‌نامه قید می‌گردد.

هدف زوج از انعقاد قرارداد بیمه مهریه می‌تواند یکی از موارد ذیل باشد:

زوج با استفاده از این قرارداد می‌خواهد تمام یا قسمتی از بدهی خود به زوجه، تحت عنوان مهریه را بپردازد. درواقع با پس‌انداز کردن دین خود را ایفا می‌کند.

هدف زوج از انعقاد این قرارداد ایفای دین نم‌ باشد بلکه درصدد است به آینده مالی زوجه کمک کند و پس‌ اندازی برای وی حاصل نماید، جدای از اینکه به او بدهی‌ای دارد مانند مواردی که مهریه به صورت عین معین بوده و به تملک زوجه درآمده است یا زوجه ذمه‌ی زوج را بری کرده یا مهریه‌ خود را به او بخشیده باشد یا مهریه کلی فی‌الذمه بوده و زوج دین خود را ادا کرده باشد و دینی بر ذمه نداشته باشد.

بیمه مهریه، نوعی بیمه عمر مختلط است که بیمه حوادث نیز به آن ضمیمه شده است؛ زیرا قراردادی است که در آن زوج می‌پذیرد در زمان حیات خود طی مدت معین، مبلغی به شرکت بیمه بپردازد و در عوض بیمه‌گر تعهد می‌کند که در سررسید قرارداد، سرمایه بیمه را به زوجه بیمه‌گذار، به عنوان ثالث ذی‌نفع بپردازد.

این قرارداد در واقع متضمن تعهد به نفع ثالث است که موضوع آن بسته به اراده بیمه‌گذار می‌تواند پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای زوجه به قصد کمک به وی یا به قصد پرداخت مهریه ایفای دین باشد، که درهر صورت قبول ذی‌نفع شرط تحقق بیمه مهریه نمی‌باشد.

ازدواج مجدد

وکیل خانواده در تهران ونک

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

برای انتخاب وکیل دادگستری و مشاور حقوقی متخصص خانواده، استخدام وکیل مطالبه و وصول مهریه، معرفی بهترین وکیل خانواده، با سازمان حقوقی مهاجرتی مهر پارسیان  همه روزه از ساعت‌های ۱۹ الی۹ و پنجشنبه‌ها۱۵ الی۹  تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

موسسه حقوقی مهر پارسیان

[/stextbox]

 

امتیاز دهی به مقاله

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *