وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران

وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران

وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران


امروز با معرفی وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران با شما هستیم.

حقوقی ثبت اسناد و املاک با توجه به صدور بخشنامه ها و آیین نامه‌های متعددی که در مسیر اجرای ان تصویب و تدوین شده است، نیاز به تسلط و دانش بالایی جهت اجرایی کردن می طلبد.

محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و استاد پرونده های ثبتی در تهران، با همکاری تیم تخصص دپارتمات  ثبت اسناد و املاک در قالب گروه وکلای رسمی مهر پارسیان تهران، بهترین و مفیدترین مشاوره حقوقی ثبتی را به عزیزان ارائه خواهد نمود و آماده پاسخگویی به سوالات ثبتی عزیزان به صورت شبانه روزی می باشد.

نکات مهم و کاربردی در معرفی وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران

  • اعتراضات ثبتی چیست و چه مرجعی عهده دار رسیدگی به اعتراضات ثبتی است؟
  • چند نوع اعتراض به عملیات مقدماتی ثبت در قانون پیش بینی شده است؟
  • مهلت اعتراض به عملیات مقدماتی ثبت چگونه تعیین می شود؟

اعتراضات ثبتی و احکام آن

عملیات مقدماتی ثبت شامل تمامی عملیات و اقداماتی است که اداره ثبت قبل از ثبت ملک در دفتر املاک انجام می‌دهد ممکن است در حین انجام عملیات مقدماتی ثبت، اعتراضاتی صورت پذیرد که مانع از ادامه عملیات و صدور اسناد مالکیت تا تعیین تکلیف اعتراضات شود.

وکیل سرقفلی فرمانیه

اعتراض به ثبت ملک

به گزارش حمایت این اعتراض را می‌توان عرض حالی دانست که اشخاص به اصل یا نسبت به حدود و یا حقوق ارتفاقی ملک مورد تقاضای ثبت به اداره ثبت محل تقدیم می‌دارند این اعتراض باید از تاریخ نخستین نشر آگهی نوبتی تا ۹۰ روز انجام شود اما اعتراض به حدود و حقوق ارتفاقی که توسط املاک مجاور صورت می‌گیرد ۳۰ روز از تاریخ تنظیم صورت مجلس تحدید حدود خواهد بود. هه اعتراض‌هایی که به اداره ثبت واصل می‌شود، باید به دادگاه صالح ارسال شود؛ به‌جز مواردی که خود اداره ثبت نسبت به آن اظهار نظر کرده باشد.

محل تقدیم اعتراض در ثبت

در حقوق ثبت املاک نسبت به واخواهی، واخواست و اعتراض به اصل ملک مورد درخواست ثبت و … که نمونه‌هایی از مفهوم یک دعوا است،‌مطالبی بیان شده است در آگهی منتشره، محل وصول اعتراض تعیین و حسب مورد و به موجب قانون باید در آگهی نوبتی قید شود.

در خصوص اعتراض به ثبت ملک، باید گفت که منظور اعتراض به تقاضای ثبت است یا به بیانی شیواتر می‌توان آن را اعتراض به عملیات مقدماتی ثبت دانست.

شخصی که در ملک مورد ثبت برای خود نفع و حقی قائل باشد،‌ هر چند این حق یک حق ارتفاقی باشد، می‌تواند نسبت به درخواست ثبت اعتراض کند که در این خصوص چند حالت قابل تصور است:

انواع اعتراض به عملیات مقدماتی ثبت در قانون

الف: اشخاصی که در خصوص موقوفات حق اعتراض دارند: با عنایت به دسته‌بندی موقوفات اعتراضات به دو دسته موقوفات عام و وقوفات خاص تقسیم‌بندی می‌شود:

مشاغل مجاز در اماکن مسکونی

موقوفات عام: شامل دو دسته موقوفات است: یک دسته موقوفاتی که متولی ندارند که در مورد آنها اعتراض به ثبت ملک بر عهده اداره اوقاف است. دسته دیگر، موقوفاتی که متولی دارند که در مورد آنها، اعتراض به ثبت ملک بر عهده متولی یا ناظر یا اداره اوقاف است.

موقوفات خاص: اعتراض به ثبت ملک بر عهده متولی یا ناظر یا هریک از موقوف علیهم خواهد بود.

ب: اشخاصی که در خصوص حبس حق اعتارض به ثبت ملک دارند: حبس عام‌المنفعه: اعتراض به ثبت ملک بر عهده متصدی حبس است حبس به نفع شخص یا اشخاص معین: اعتراض به ثبت ملک بر عهده متصدی امور حبس یا هریک از محبوس‌لهم خواهد بود.

ج: اشخاصی که درخصوص ثلث حق اعتراض دارند:

با عنایت به دسته‌بندی ثلث اعتراضات به ثبت ملک بدین‌گونه تقسیم‌بندی می‌شود:

ثلث باقی: اعتراض به ثبت ملک بر عهده وصی یا ناظر خواهد بود.

ثلث غیرباقی: اعتراض به ثبت ملک بر عهدهد وصی یا ناظر یا اشخاصی هک بعد از خروج ملک از حالت ثلث در آن ذی‌حق می‌شوند، خواهد بود.

مهلت اعتراض به ثبت ملک

به گزارش حمایت، این اعتراض باید در فرجه قانونی ظرف ۹۰ روز از تاریخ انتشار نخستین آگهی نوبتی به عمل آید و چنانچه قبل اغاز آن باشد، پذیرفته نخواهد شد همچنین در صورتی‌ که پس از انقضا مدت مذکور باشد به ترتیب ماده ۱۶ قانون ثبت عمل خواهد شد.

مرجع اعتراض به ثبت ملک

اعتراض باید به‌صورت مستقیم، به اداره یا دایره شعبه‌ای از اداره ثبت که در آگهی نوبتی مشخص شده است، تسلیم شود.

وکیل ملک در جنت آباد

نحوه اعتراض به ثبت ملک

نحوه اعتراض به ثبت ملک می‌تواند به دو صورت باشد.

به‌صورت تقدیم دادخواست

در این خصوص برای عدم تضییع حقوق معترض، اعتراض به‌ٌصورت کتبی و به هرنحو که باشد از طرف اداره ثبت پذیرفته می‌شود و چنانچه در مهلت قانونی صورت گرفته باشد، به مرجع صالح که همان دادگاه است ارسال می‌شود.

به‌صورت تقدیم گواهینامه جریان دعوا

در این خصوص چنانچه بین متقاضی ثبت وشخصی که قصد اعتراض دارد قبل از انتشار نخستین آگهی نوبتی، دعوایی در خصوص همان ملک در دادگاه اقامه شده باشد که در جریان رسیدگی نیز باشد دیگر نیازی به قدیم دادخواست نیست و گواهی از جریان پرونده کفایت می‌کند.

اقدامات اداره ثبت پس از وصول اعتراض به ثبت ملک

پس از وصول دادخواست، اعتراض یا گواهی مذکور اداره ثبت باید اقداماتی انجام دهد بدین شرح که: رسیدی با قید تاریخ به معترض تقدیم کند، بر روی رگ اظهارنامه، مهری که با کلمه اعتراض و به رنگ قرمز است، زده شده و برای هر اعتراض یک مهر جداگانه باید زده شود.

اگر اعتراض در مهلت قانونی باشد یک نسخه از اوراق بایگانی و یک نسخه به دادگاه ارسال و چنانچه اعتراض خارج از مهلت باشد، رئیس اداره ثبت محل، نظر خود را در خصوص خارج از موعد قانونی بودن می‌نویسد و از رئیس دادگاه تقاضا می‌شود تا در خصوص این موضوع در اداره ثبت حاضر شود در هر حال نظر رئیس داده متبع است.

وکیل متخصص پرونده های ثبتی تهران

گروه وکلای رسمی مهر پارسیان، متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، کارشناسان رسمی دادگستری در امور ثبتی، قضات بازنشسته و اساتید برتر حقوق در ایران، آماده پذیرش کلیه دعاوی عزیزان در پرونده های خانواده، کیفری، حقوقی و ثبتی می باشد.

وکیل دعاوی بانکی خیابان باهنر

جهت انتخاب بهترین وکیل وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران، و مشاوره با همکاران موسسه حقوقی و داوری بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  • ۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸
  • ۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳
  • ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱
  • ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۲
  • ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳
  • ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴
  • ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۵

در خارج از ساعات اداری اعلام شده و جهت مشاوره آنلاین وکیل و مشاور حقوقی ثبتی تهران نیز می‌توانید از طریق تکمیل فرم از طریق سایت گروه وکلای مهر اقدام فرمایید.

دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *