ویزای کار چین

 

ویزای کار چین با نام (Z Visa ) برای کسانی که مجوز استخدام در چین داشته و قصد دارند در چین کار کنند، صادر می‌شود.  برای دریافت ویزای کار چین، لازم است، شرکت یا سازمانی در چین برای متقاضی مجوز کار  در چین  را صادر کرده باشد. ویزای کار چین، به طور معمول برای یک نفر صادر می‌شود. صاحب ویزای کاری Z در چین  باید ظرف ۹۰ روز پس از صدور ویزا وارد چین شود و باید ظرف ۳۰ روز از زمان ورود به چین در دفتر اداری امنیت عمومی ثبت نام کند، که در ان مجوز اقامت در چین برای ویزای کار چین، به مدت سه سال مجاز خواهد بود. در صورتی که تمایل به داشتن اطلاعاتی درباره ویزای کار چین، مطالعه این مقاله که توسط وکیل پایه یک دادگستری، همکار گروه وکلای مهر، در موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، تهیه و تدوین شده به شما توصیه می‌شود. با مطالعه نوشته حاضر، اطلاعاتی درباره ویزای کار چین، شرایط ویزای کار چین، زمان مورد نیاز برای صدور ویزای کار چین مطلع خواهید شد.

 

مدارک لازم برای ویزای کار چین

 1. ۱. گذرنامه واقعی معتبر با حداقل شش ماه اعتبار قبل از انقضای و حداقل یک صفحه خالی در ان قرار داشته باشد.
 2. ۲. یک فرم درخواست ویزا برای کار در چین به درستی و دقیق تکمیل شده باشد.
 3. ۳. یک عکس استاندارد گذرنامه اخیر که در فرم درخواست تایید شده برای ویزای کار چین است.
 4. ۴. مجوز کار برای ویزای کار چین (یکی از مجوزهای کار در چین باید به شرح زیر باشد):
 5. اجازه کار خارجیان در چین که توسط وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی است.

۲.گواهی ثبت نام نمایندگی مجدد شرکت های کشورهای خارجی (مناطق) صادر شده توسط مقامات چینی اداره صنعتی و تجاری است.

 1. یک سند تصویب برای اجراهای تجاری صادر شده در چین توسط مقامات دولتی چینی برای امور فرهنگی است.

 ۴.نامه دعوت به چین  برای عملیات نفتی دریایی صادر شده  و توسط شرکت نفت ملی دریایی در چین است

 

شرایط ویزای کار چین

 • متقاضی و کارفرما برای ویزای کار چین باید از شرایط خاصی برخوردار باشند. اولا، کارفرما در چین از سازمان باید مجوز بگیرد تا خارجی ها را استخدام کند. متقاضی ویزای کار چین باید الزامات کار را در چین برآورده کند و کارفرما باید گواهینامه ای را تایید کند که با شرایط فرد مطابقت داشته باشد.
 • شایع ترین اشتغال برای ویزای کار چین، تدریس زبان انگلیسی در چین است که شرایط ان داشتن زبان انگلیسی به عنوان زبان اول و داشتن حداقل مدرک کارشناسی و تجربه دو سال تدریس است.
 • حد متوسط سن برای متقاضیان مرد برای ویزای کار چین ۱۸ تا ۶۰ ساله و ۱۸ تا ۵۵ ساله برای متقاضیان زن است. با این وجود، در این الزامات انعطاف پذیری برای صدور ویزای کار چین وجود دارد، بنابراین اگر می‌تواند یک کارفرمای دلخواه را در چین  پیدا کند، آن‌ها هنوز هم شانسی برای دریافت تاییدیه برای متقاضی برای ویزای کار چین دارند.
 • کارفرما برای متقاضی ویزای کار چین یک مجوز کار در چین صادر شده توسط دولت ارسال می کند که با درخواست متقاضی باید همراه با نسخه های فتوکپی ارسال کند.
 • اعضای خانواده باید درخواست اخذ ویزای جدید S1 یا S2 را برای ویزای همراه با متقاضی برای ویزای کار چین و «اثبات رابطه» یعنی گواهی ازدواج برای همسر یا گواهی تولد برای یک کودک درخواست کنند.
 • ویزای کار چین فقط برای ۳۰ روز از تاریخ ورود است که طی ان زمان متقاضی و کارفرمای وی باید برای قرارداد خود حداقل ۹۰ روز مهلت ثبت دارند .
 • حداکثر ۵ سال یک اجازه اقامت موقت برای متقاضی برای ویزای کار چین داده می‌شود.

متقاضی میتواند به سفارتخانه، کنسولگری یا دیگر ماموریت های دیپلماتیک به طور شخصی برای درخواست ویزای کار چین مراجعه کند.

 

مدت زمان لازم برای اخذ ویزا

معمولا برای پردازش اطلاعات متقاضی برای ویزای کار چین ۴ روز کاری طول می کشد. علاوه بر این ۳۰ دلار برای یک روز پردازش روزانه و ۲۰ دلار برای پردازش ۲-۳ روزه هزینه می‌شود.

 

هزینه صدور ویزا

هزینه ی ویزای کار چین همان هزینه پرداخت انواع ویزای چینی است. به طور کلی، سفارت یا کنسولگری چینی تنها مجوز ورود Z به بیگانگان برای کار در چین را صادر می کند. هزینه صدور ویزای کار چین  ۱۴۰ دلار برای شهروندان آمریکایی، ۳۰ دلار برای دیگر شهروندان است.

متقاضی ویزای کار چین، مشاغل آنلاین برای چین را  می‌تواند جستجو کند، فرصت های شغلی در چین  را پیدا کند، رزومه خود را ارسال کند، راهنمایی های مصاحبه ای را با سایر شغلی در انجمن مشاغل چین را بگذراند.

 

آثار حقوقی

مهاجرت کاری به چین و یا هر کشور دیگری، مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی معتبر، از کارفرمایی معتبر در ان کشور است. در صورت داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در چین، بر اساس شرایط ذکر شده در بالا، ویزای کار چین برای متقاضی صادر می‌شود. اما در این بین کشورهایی نیز ویزای در جستجوی کار صادر می کنند. ویزای در جستجوی کار اتریش، ویزای در جستجوی کار آلمان و ویزای در جستجوی کار آفریقای جنوبی، از این دسته ویزاها هستند. دارنده ویزای کار چین، پس از اشتغال به کار در کشور چین، می‌تواند نسبت به همراه بردن همسر و فرزندان، اقدام نماید.

اثر حقوقی بعدی اخذ ویزای کاری چین و مهاجرت کاری به چین، امکان اخذ اقامت دائم چین می‌باشد. جهت اطلاع از قوانین و مقررات شرایط مهاجرت کاری به چین، موسسه حقوقی بین‌المللی محمدرضا مهری، با انتخاب مشاورین بین‌المللی و دارای دفتر وکالت در چین، امکان انجام کلیه امور مهاجرتی به چین را برای هم وطنان فراهم نموده است. جهت اطلاع از مشخصات کاریابی های مجاز بین‌المللی، می توانید به وب سایت وزارت کار رفاه و تعاون اجتماعی، مراجعه فرمایید.

چین

اخذ پاسپورت چینازدواج در چیناقامت دایم چینمهاجرت کاری به چینموسسات کاریابی در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک دادگستری | 02188663925