وکیل ازدواج و طلاق سوئد

وکیل ازدواج و طلاق سوئد


امروز با موضوع معرفی وکیل ازدواج و طلاق سوئد با شما هستیم.

یکی از راههای مهاجرت به سوئد، از طریق ازدواج با شهروند سوئدی است.

حقوق بین الملل خصوصی، به روابط بین اتباع یک کشور با اتباع سایر کشورها پرداخته و در این راستا، به شرایط اخذ تابعیت و اقامت افراد خارجی در کشورهای گوناگون توجه ویژه ای دارد.

یکی از راههای مهاجرت به اروپا و سایر کشورها، ازدواج با اتباع کشورهای اروپایی بوده و موسسات حقوقی مختلفی با ادعای داشتن امکان  شرایط ویژه برای مهاجرت به سوئد از راه ازدواج و پیدا کردن کیس ازدواج در کشورهای اروپایی، اقدام به عقد قراردادهای مهاجرتی می‌نمایند.

اما به راستی امکان ازدواج با شهروند اروپایی، اخذ تابعیت و سپس طلاق، می‌تواند مقصود ما از مهاجرت را برآورده سازد؟

در گفتگو با محمدرضا مهری، وکیل متخصص قوانین بین الملل و با مشارکت وکیل ازدواج و طلاق در سوئد، همکار گروه وکلای مهر به سوالات عزیزان درباره قوانین ازدواج و طلاق در سوئد و معرفی وکیل ازدواج و طلاق سوئد خواهیم پرداخت.

نکات مهم در معرفی وکیل ازدواج و طلاق سوئد

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

برای جستجوی دفتر وکیل ازدواج و طلاق سوئد چه کاری باید انجام داد؟

آیا ازدواج با شهروند غیر سوئدی مقیم سوئد هم می‌توان تابعیت سوئد را به دست آورد؟

آیا قوانین ازدواج و طلاق سوئد، اجازه ازدواج صوری و جدایی پس از اخذ تابعیت را به ما می‌دهد؟

موانع ازدواج با شهروند سوئدی جهت دریافت اقامت دائم سوئد چیست؟

[/stextbox]

 

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

طبق قانون اقامت و تابعیت کشور سوئد، اگر فردی همسر یک شهروند سوئدی شود، یعنی با یک شهروند سوئدی ازدواج کند) می‌تواند اقامت و تابعیت کشور سوئد را اخذ کند .

برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، نیاز به مدارکی می‌باشد. البته قانون تابعیت از طریق ازدواج در هر کشوری متفاوت می‌باشد.

در واقع شرایط صدور ویزای ازدواج سوئد،که در اثر که پیوند خانوادگی شخص با یک شهروند سوئدی دریافت می‌شود، تفاوتی با ویزای ازدواج و نامزدی سایر کشورهای اروپایی ندارد  و برای دریافت این ویزا در داخل یا خارج از سوئد می‌توان  اقدام کرد.

شرایط صدور ویزای ازدواج سوئد

تکمیل فرم درخواست ویزای ازدواج سوئد: که برای دریافت این ویزا، ابتدا شخص باید فرم درخواست ویزا را به اداره مهاجرت سوئد ارایه دهد .

شخص می‌تواند فرم درخواست خود را به یکی از سفارتخانه های سوئد (اگر درخارج از سوئد باشد) یا به اداره مهاجرت (اگر در آن زمان در داخل سوئد می‌باشد) تسلیم کند .

پرداخت هزینه بررسی مدارک: بررسی مدارک معمولا شامل پرداخت هزینه ای می‌باشد که این هزینه ۱۵۰۰ کرون است که باید این مبلغ یا معادل آن به ارز کشوری که در آن اقدام می‌شود را به حساب سفارت سوئد یا اداره مهاجرت واریز نماید.

از دیگر مدارک مورد نیاز عکس و گذرنامه (پاسپورت ) معتبر است .

مدت زمان انتظار برای صدور ویزای ازدواج سوئد

به طور معمول بعد از ارایه مدارک، از شخص برای مصاحبه حضوری دعوت می شود. حداکثر زمان قانونی برای انجام مصاحبه و پاسخ به درخواست فرد، پنج ماه است ولی معمولا حدود ۱۵ ماه بعد از تسلیم مدارک برای انجام مصاحبه دعوت صورت می‌گیرد.

در این مصاحبه هدف اصلی این است که شخص بتواند ثابت کند که این پیوند یک رابطه واقعی است و یک ازدواج یا رابطه مصلحتی برای دریافت ویزا نمی‌باشد و طبیعتا بهتر است کلیه مدارک مربوط در این زمینه در مصاحبه حضوری شخص نشان داده شود .

مدارک مورد نیاز برای اثبات صوری نبودن ازدواج، می‌تواند شامل فیلم ها و عکس های ازدواج یا عکسهای خانوادگی یا سند ازدواج  و …  باشد .

بعد از مصاحبه و در صورتی که شخص در مصاحبه پذیرفته شود، و بتواند واقعی بودن رابطه را ثابت کند به شخص یک ویزای دو ساله اقامت سوئد تعلق می‌گیرد .

مزایای دریافت اقامت سوئد از راه ازدواج

حق کار در سوئد و تردد در اتحادیه اروپا: شخصی که موفق به اخذ این ویزا می‌شود در سوئد  حق کار و حق اقامت را دارد و البته با این ویزا شخص می‌تواند در حوزه شینگن نیز تردد داشته باشد .

اقامت دائم سوئد: این ویزا بعد از سپری شدن دوره دو ساله اش قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم یا همان permanent residence permit است.

شرایط تبدیل ویزای ازدواج به اقامت دائم سوئد

البته تبدیل این ویزای دو ساله به اقامت دایم سود نیز دارای شرایطی به شرح زیر می‌باشد:

زندگی با همسر سوئدی در دو سال اول: این دو سال، شخص با شریک زندگی خود رابطه مشترک داشته باشد و بتواند ثابت کند که با همسر خود یک رابطه واقعی داشته است.

البته توجه به این نکته هم مهم است که در طی این دو سال نحوه زندگی کردن شخص در سوئد برای اداره مهاجرت سوئد مهم است که طبیعتا برای اخذ اقامت اداره مهاجرت قبل از اتخاذ تصمیم برای اعطای ویزای دائم از سایر اداره های دولتی چون پلیس، اداره کنترل پرداخت صورت حسابها و اداره های امنیتی درباره فرد استعلام می‌کند تا مطمئن شود که شخص در مدت زمان اقامت خود در سوئد رفتارهای شهروندی خوبی از خود نشان داده است.

در صورتی که شخص نزد پلیس پرونده محکومیت داشته باشد، یا دارای مشکل قضایی باشد، اداره مهاجرت  در اعطای ویزای اقامت دائم سوئد به شخص تردید نموده یا زمان اعطای آن را به تعویق می اندازد، این زمان کاملا بستگی به پرونده شخص و تصمیم قاضی دارد.

بعد از دریافت ویزای اقامت دائم از طریق ازدواج در سوئد، شخص  از این حق برخوردار است که برای تمام عمر در سوئد زندگی و کار کند.

بعد از یک سال دیگر، از زمان صدور اقامت دائم سوئد، شخص می‌تواند برای دریافت گذرنامه (پاسپورت)سوئدی اقدام نماید.

در این صورت، فرد با شهروند سویدی هیچ تفاوتی ندارد و می‌تواند از تمام حقوق شهروندی مانند تحصیل رایگان در سوئد، اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی، برخوردار باشد.

دفتر وکیل مهاجرت به سوئد از راه ازدواج

بررسی شرایط ازدواج با شهروند سوئدی، ارائه خدمات معرفی وکیل طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم سوئد و سایر کشورهای اروپا، معرفی وکیل ازدواج و طلاق سوئد، شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد و سایر کشورها از طریق ازدواج، بررسی شرایط مهاجرت فرد به سوئد، معرفی وکیل خانواده به ایرانیان مقیم خارج از کشور، معرفی وکیل متخصص ملکی برای ایرانیان خارج از کشور، از خدمات بین المللی حقوقی است که توسط وکیل بین المللی و همکار گروه وکلای مهر، با همراهی موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان قابل ارائه است.

[stextbox id=’mehri’ direction=’rtl’]

جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری مهاجرت به سوئد، مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت سوئد، معرفی بهترین وکیل مهاجرت به سوئد ، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت۹ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ با موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۵

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۶

۰۲۱-۸۸۶۶۳۹۲۷

۰۲۱-۸۸۶۶۳۶۲۸

۰۲۱-۸۸۷۹۹۵۶۲

۰۲۱-۸۸۷۹۵۴۰۸

۰۲۱-۸۸۷۹۶۱۴۳

گروه وکلای مهر- دپارتمان حقوق مهاجرت

[/stextbox]

 

حقوق مهاجرتیحقوق و وکالتسوئدمقالات حقوق خانواده

۴ دیدگاه

  • سلام من اقامت کاری دارم در کشور سوید می خواهم بدونم که اگر ازشوهرم جدا شوم هیچ مشکل برای اقامت او ایجاد می شود .؟؟

  • سلام علیکم من ۱۶سالمه اما به فکره آیندمم دلم میخواد برای ازدواج توی آینده نچندان دور برم نروژ اما نمیدونم میشه یانه اصلا نروژ در ایران سفارت دارد یانه؟من چگونه همین الآن میتوانم بروم نروژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *