وکیل متخصص بانکی

وکیل متخصص بانکی


با معرفی وکیل متخصص بانکی همراهتان هستیم.

امروزه در جوامع مختلف، اکثر مردم با بانک و خدمات بانکی سر و کار دارند، به همین دلیل افراد بسیاری در انجام عملیات بانکی، دریافت تسهیلات مالی از بانک و نحوه بازپرداخت آن دچار مشکلات زیادی می‌باشند و پرونده‌های پولی و بانکی دارای پیچیدگی‌ است و اکثر مردم اطلاعات لازم را در مورد حقوق خود در رابطه با بانک و دعاوی بانکی ندارند.

بنابراین به دلیل گسترده بودن و افزایش موضوعات حقوق مالی و جهت تفسیر مواد قانونی و قابل فهم نبودن این قوانین برای عموم افراد جامعه، به دلیل یک طرفه بودن تنظیم قراردادهای بانکی و جلوگیری از جرایم پولی بانکی، لازم است حتما در خصوص دعاوی بانکی از وکیل متخصص بانکی مشاوره دریافت نمایید.

در گروه وکلای حقوقی مهر پارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل متخصص بانکی و نمونه رأی صادر شده در خصوص تخلفات بانکی که در نتیجه دفاع وکلای متخصص موسسه حقوقی مهر پارسیان صادر شده است، پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان گرامی می‌باشد.

سوالات مهم در بررسی موضوع وکیل متخصص بانکی

 • نقش وکیل متخصص بانکی در دعاوی بانکی چیست؟
 • وظایف وکیل متخصص بانکی چیست؟
 • انواع دعاوی بانکی چیست؟
 • انواع قراردادهای بانکی چیست؟
 • مشاوره با وکیل بانکی قبل و بعد از قراردادهای بانکی چه تاثیری دارد؟
 • محاسبه سود بانکی به چه صورت است؟
 • بهترین وکیل در زمینه وکیل متخصص بانکی کیست و دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟

نقش وکیل در دعاوی بانکی چیست؟

وکیل متخصص بانکی بر امور و دعاوی حقوقی مرتبط با بانک و اشخاص حقیقی (مانند انسان) یا حقوقی (مانند شرکت‌ها) تسلط لازم و اشراف کامل را دارد و می‌تواند از حقوق موکلین خود در مراجع قضایی به بهترین شکل دفاع نماید.

بنابراین موضوعات دعاوی حقوقی که امکان دارد میان بانک و اشخاص حقیقی یا حقوقی مطرح شود شامل، دعاوی وصول یا دریافت مطالبات بانکی، طرح دعوای انجام به موقع تعهدات علیه این اشخاص می‌باشد. در برخی دعاوی، بانک یک طرف دعوای اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌باشد که در این صورت، وکیل بانکی از طرف بانک باید در دادگاه حاضر شود و دفاع نماید.

از جمله دعاوی که علیه بانک قابل طرح می‌باشد، دعاوی مانند مطالبه تسهیلات، انجام تعهدات، فک (آزادکردن) رهن ملک اشخاص و… است. بنابراین وکیل بانکی هم از طرف بانک و هم از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی می‌تواند جهت دفاع از حقوق موکلین خود در دادگاه حضور یابد.

مهمترین ویژگی وکیل متخصص بانکی این می‌باشد که باید اطلاعات جامع و دقیقی از قوانین و آیین‌نامه‌های بانکی داشته باشد، همچنین باید از سیاست گذاری نظارتی بانک مرکزی هم اطلاعات کافی را دارا باشد.

وظایف وکیل متخصص بانکی چیست؟

‌مهمترین وظیفه وکیل دعاوی بانکی این است که علاوه بر طرح دعاوی بانکی قضایی علیه اشخاص، در دادگاه‌های حقوقی یا در مراجع انتظامی حاضر شود و از حقوق موکل خود دفاع کند.

وظیفه دیگر وکیل بانکی جمع آوری اطلاعات لازم و انجام امور حقوقی مربوط به مناقصه و مزایده و بررسی این اطلاعات جهت دفاع از سازمان یا موکل خود در دادگاه می‌باشد.

لازم به ذکر است، وکیل متخصص بانکی که از طرف بانک در محاکم قضایی و غیر قضایی طرح دعوا نموده است یا از طرف اشخاص علیه بانک طرح دعوا نموده است، مطابق قانون باید دارای پروانه وکالت باشد به عبارت دیگر باید وکیل دادگستری باشد.

انواع دعاوی بانکی چیست؟

انواع دعاوی بانکی طرح شده در دادگاه‌ها عبارت است از:

 • مطالبه وجوه نقد، به دلیل صدور چک و سفته و برات از طرف بانک علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی مانند شرکت
 • الزام به انجام تعهدات از طرف بانک علیه اشخاص، مانند رهن ملک جهت وثیقه (تضمین) برای وصول مطالبات
 • الزام به تنظیم سند رسمی ملک مورد وثیقه (بابت ضمانت) به نام بانک
 • دعوای ورود ثالث، جلب ثالث یا دعوای متقابل
 • دعاوی مرتبط با انواع ضمانت‌نامه‌ یا اعتبارات اسنادی
 • اختلاف محاسبه سود و جریمه و وجه التزام (مبلغی توافقی که در صورت انجام نشدن تعهد باید پرداخت گردد)
 • قراردادهای مشارکتی مانند ابطال قرارداد مشارکت مدنی یا مضاربه (نوعی قرارداد که در آن یک نفر سرمایه می‌گذارد و یک نفر فعالیت انجام می‌دهد و در نتیجه سود حاصل از فعالیت را بین خود تقسیم می‌کنند)
 • دادخواست ابطال اجراییه بانکی
 • مربوط به اختلاف با موسسات اعتباری
 • مربوط به قراردادهای دیگر بانکی مانند فروش اقساطی
 • ابطال ضمانت‌نامه بانکی
 • قراردادهای تمدیدی یا تبدیل قراردادها
 • موسسات بدون مجوز از طرف بانک مرکزی

انواع قراردادهای بانکی چیست؟

لازم به ذکر است، روابط میان بانک و اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق قرادادهای دوجانبه تنظیم خواهد شد. در این صورت تسلط بر محتوای این قراردادها از ویژگی‌های یک وکیل بانکی با‌تجربه است.

برخی پرونده های مهم شکایت علیه بانکها

 • مشارکت در ساخت
 • استخدام کارمندان رسمی یا قراردادی
 • بانکی در قالب عقود جعاله و مضاربه
 • اجاره به شرط تملیک در بخش صنعت، معدن، کشاورزی و ساختمان بانک
 • وام قرض الحسنه مانند ازدواج، هزینه درمان، هزینه تحصیل، تعمیر و خرید مسکن
 • تسهیلات رهن بانکی، وثیقه اموال در مقابل دریافت وام بانکی
 • خرید تجهیزات

مشاوره با وکیل بانکی قبل و بعد از قراردادهای بانکی چه تاثیری دارد؟

امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی مردم از تسهیلات بانکی بسیار استفاده می‌کنند. اشخاص جهت تضمین برای بازپرداخت این تسهیلات، املاک و دارایی‌های خود را به عنوان وثیقه (تضمین) به بانک می‌دهند.

بانک‌ها شروط زیادی را به صورت یک جانبه به مشتریان خود تحمیل می‌کنند و انواع ضمانت‌های اجرایی را برای مشتریان خود در نظر خواهند گرفت.

بانک‌ها در صورت عدم بازپرداخت تسهیلات یا تاخیر در پرداخت اقساط، جریمه‌های سنگینی به مشتری تحمیل می‌کنند. در این صورت مشاوره قبل از انعقاد قرارداد بانکی دارای اهمیت بسیاری برای شهروندان است.

مشاوره با وکیل قبل از انعقاد قرارداد

مشاوره با وکیل متخصص بانکی قبل از انعقاد قرارداد بانکی موجب می‌شود اشخاص آگاهی لازم جهت بازپرداخت تعهدات بانکی را داشته باشند و از ضرر و زیان‌های ناخواسته جلوگیری خواهد شد.

هدف اصلی از مشاوره، آشنایی و آگاهی از انواع تعهدات و الزامات حقوقی و آشنایی با انواع تسهیلات و وام‌های بانکی در قالب قرارداهای مختلف است.
مشاوره با وکیل بعد از انعقاد قرارداد:

مشاوره بعد از انعقاد قرارداد بانکی مربوط به پیگیری و طرح دعوا جهت حل اختلاف می‌باشد. بنابراین با مشاوره حقوقی پس از انعقاد قرارداد بانکی می توان از انواع تخفیفات و الزامات حقوقی مربوط به دعاوی بانکی اطلاع یافت که جهت باز پرداخت تسهیلات، قابل استفاده می‌باشد.

محاسبه سود بانکی به چه صورت است؟

گاهی بانک‌ها برخلاف قوانین و مقررات موجود مانند قانون بانک‌داری بدون ربا با زیاده‌خواهی و مطالبه مازاد، حقوق مشتریان را نادیده خواهند گرفت. به عنوان مثال امکان دارد تسهیلاتی را با سود اسمی ۸ درصد به مشتری بدهند اما در واقع به صورتی محاسبات سود را انجام بدهند که سود نهایی به ۳۰ درصد هم برسد.

در این صورت مشتریان باید حقوق خود را از طریق طرح دعوا علیه بانک و دریافت مشاوره از وکیل متخصص بانکی مطلع شوند و پیگیری‌های لازم را انجام بدهند

بنابراین چنانچه بانک اقدام به صدور اجراییه ثبتی یا طرح دعوا در دادگاه نماید، در پرونده‌های که مبلغ محاسبه سود آن از طرف بانک‌ها بسیار است، امکان دارد با قوانین و مقررات بانک مرکزی مغایرت داشته باشد.

در چنین شرایطی جهت پیگیری پرونده دخالت و مشاوره با وکیل بانکی با تجربه و مسلط به قوانین ضروری می‌باشد تا بتواند از حقوق موکل خود به بهترین شکل دفاع کند.

نمونه رای صادر شده در خصوص تخلفات بانکی:

دادنامه

پرونده کلاسه ۱۴۰۰۲۲۹۲۰۰۰۰۹۶۵۹۶۵ شعبه ۸ دادگاه عمومی حقوقی قزوین تصمیم نهایی شماره ۱۴۰۰۲۲۳۹۰۰۰۳۶۲۲۰۳۷

خواهان‌ها: ۱. آقای ص. چ ۲. آقای و. چ با وکالت آقای محمدرضا مهری متانکلایی فرزند حسینعلی به نشانی تهران – خیابان گاندی جنوبی _ خیابان چهاردهم پلاک۱۴ طبقه ۴ واحد ۹ و آقای محمدعلی مهری  فرزند موسی .

خواندگان: ۱. آقای ب.ف فرزند ح به نشانی استان تهران ….۲. آقای س.ر.ر فرزند س.م به نشانی تهران … ۳. آقای م.ر فرزند م به نشانی تهران… ۴. موسسه اعتبار کار….. (در حال تصفیه) با وکالت آقای ب.ط.ر به نشانی… ۵. موسسه اعتباری … شعبه مرکزی… ۶. اعتباری … تهران به نشانی…

خواسته‌ها: ۱.سایر دعاوی منقول ۲. مطالبه خسارت دادرسی ۳. ابطال سند رسمی (موضوع سند ملک است) ۴. توقیف عملیات اجرایی ۵. سایر دعاوی مالی منقول ۶. ابطال اجرائیه (موضوع اجرائیه مالی است) ۷. ابطال عملیات اجرایی.

گردشکار:

خواهان دادخواستی به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری (اجرای) تشریفات قانونی در وقت فوق‌العاده دادگاه به تصدی امضا کننده ذیل تشکیل شده است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رأی می‌نماید:

رأی دادگاه:

در خصوص دادخواست خواهانها: ۱. آقای و.چ فرزند ص ۲. آقای ص. چ فرزند الف با وکالت آقای محمدرضا مهری متانکلائی و آقای محمدعلی مهری متانکلائی به طرفیت خواندگان: ۱. اعتباری … استان تهران ۲. اعتبار کار … (در حال تصفیه) با وکالت آقای ب. ط.ر ۳. موسسه اعتباری … ۴. آقای م.ر فرزند م ۵. آقای ب. ف فرزند ح ۶. آقای س.ر.ر فرزند س.م.

به خواسته: ۱. سایر دعاوی مالی منقول ۲. مطالبه خسارت دادرسی ۳. ابطال سند رسمی (موضوع سند ملک است) ۴. توقیف عملیات اجرایی ۵. ابطال اجرائیه (موضوع اجراییه مالی است) ۶. ابطال عملیات اجرایی.

با توجه به اینکه نظر کارشناس دادگستری پس از ابلاغ مصون از اعتراض موجه مانده است و کارشناس منتخب علی رغم اعطای مهلت کافی به خواندگان مستندات لازم از قبیل مجوز اعطای تسهیلات از بانک مرکزی ارائه نکرده‌اند و در گزارشات ابرازی مبلغ اقساط ماهیانه تسهیلات ۰۰۰/۰۰۰/۴۵ ریال تعیین گردیده که نشان دهنده این است که نرخ سود ۲۷ درصد جهت تسهیلات مذکور می‌باشد و بخش‌نامه‌ها و مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار رعایت نشده است.

زیرا بر اساس ماده ۹ بسته دوم سیاستی و نظارتی مصوب ۱۳۹۰ نرخ عقود غیرمشارکتی تا سر رسید دو سال معادل ۱۴ درصد و برای بیش از دو سال معادل ۱۵ درصد تعیین گردیده است.

بنابراین دادگاه خواسته خواهان‌ها را ثابت تشخیص داده و با توجه به جلسه اول دادرسی و اظهارات طرفین حکم بر ابطال سود مازاد بر مصوبات شورای پول و اعتبار و عملیات اجرایی مربوطه از قبیل ابطال اجراییه صادره ناشی از آن قرارداد و ابطال دستور اجرا و ابتدای عملیات مزایده و ابطال سند انتقالی اجرایی موضوع دادخواست مطروحه و محکومیت موسسه اعتباری و اعضای هیئت تسویه پرداخت خسارت دادرسی به استثنا مواد ۱۹۸ و ۵۱۵ و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی مدنی در حق خواهان‌ها صادر نمود.

همچنین اعلام می‌گردد رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان قزوین می‌باشد.

رئیس شعبه ۸ دادگاه عمومی حقوقی قزوین

مشاوره تخصصی حقوق بانکی و دعاوی علیه بانک

دریافت مشاوره از وکیل متخصص و مجرب دربار‌ه‌ی موضوع وکیل متخصص بانکی موجب کسب اطلاعات کامل و مستند می‌شود، همچنین با ارائه راهکارهای قانونی و اصولی پرونده شما در زمینه موضوع وکیل متخصص بانکی با سرعت بالاتری به نتیجه می‌رسد.

چنانچه به دنبال دریافت مشاوره درباره موضوع وکیل متخصص بانکی هستید، ما موسسه حقوقی مهرپارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را به شما معرفی می‌کنیم که دارای وکلای متخصص و باتجربه در زمینه موضوع وکیل متخصص بانکی است.

جهت دریافت نوبت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع وکیل متخصص بانکی، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک ۱۴- طبقه ۴- واحد ۹ و ۱۰

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف ۱۲ ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

۵/۵ - (۲۴۱ امتیاز)

۴۲ دیدگاه

 • با عرض سلام خدمت وکیل متخصص بانکی، ماجرای من اینه که پس از درخواست اجراییه مهریه ام، شوهرم اعسار داد و اکنون در رای بدوی ملزم به پرداخت هر۱۱ماه یک سکه شده است .چطور میتونم برای ممنوع الخروجی اش اقدام کنم؟
  در پایان رای ذکر شده رای مانع توقیف اموال تعرفه شده یا اموالی که از خواهان بعدا کشف یا بدست می آید نمی باشد؟
  خب من از کجا باید بفهمم بعدا اموالی به دست می آورد یا نه؟
  هر سال باید بروم در خواست استعلامات سه گانه راهور و اداره ثبت و بانک بدهم؟
  بعد مشاورتون پولیه؟

  • باسلام در هر صورت اگر از ایشان دارایی یافت شود قابل وصول است مانند اینکه به ایشان ارثی برسد شما می توانید به عنوان ذی نفع آن را وصول نمایید.
   مشاوره با وکیل متخصص مشمول هزینه می باشد.

 • سلام خسته نباشید وکیل متخصص بانکی آقای دکتر مهری گرامی سوالم از شما اینه که آیا با کپی بنچاق که در رهن بانک هست می‌توانند کاری کنند؟
  آیا با کپی بنچاق که در رهن بانک هست میشود جعل کرد؟

 • سلام آقای وکیل مهری
  خیلی جستجو کردم تا وکیل بانکی متخصص پیدا کنم از هرجا پرسیدم شما را معرفی می کردن اتفاقی سایتتون را هم دیدم گفتم سوالمو اینجا بپرسم اگر لازمه بیام حضوری مشاوره پیشتون
  من کارمند بانکم من از مشتریان وام ازدواج رو خریداری کرده و با گذاشتن ضامن از انها استفاده می کردم می خواهم بدونم بانک می تونه منو باز خواست کنه و اعلام جرم کنه
  من وام ازدواج رو خریدم آیا کار من که تاکیید می کنم کارمند بانکم جرمی دارد؟

 • با سلام وکیل متخصص بانکی محترم سوالم از شما این هست که
  منزل بیع شده ای که خودم بایع بوده ام بدلیل عدم پرداخت ثمن از سوی خریدار،منجر به سیر مراحل قانونی و صدور اجرائیه در حق من(محکوم له) و نهایتا انجام تشریفات مزایده گردیده است،این ملک از قبل به مبلغ ۴۵ میلیون وام در رهن بانک بوده است،حالا بدلیل اینکه بانک با مزایده موافقت نمی کند و طلبش را میخواهد،لذا اجرای احکام،دستور انجام مزایده با رعایت حقوق بانک را صادر کرده است،سوالم این است درصورت فروش نرفتن ملک و متعاقبا واگذاری ملک بجای طلبم با قیمت کارشناسی پایه به محکوم له یعنی خودم،آیا بانک میتواند بنده را مجبور به تسویه وام کند و یا مبلغ وام را بدون رضایت بانک میشود از قیمت پایه کسر کرد که من پول کمتری بابت مزایده بدهم و مثل قبل اقساط وام را پرداخت کنم؟
  (اقساط وام مذکور و باز پرداخت و ضامن و تعهد نامه کسر حقوق و نیز پرداخت ۶ سال قسط بدون معوق و وثیقه ملکی همگی از طرف بنده در پرونده وام وجود دارد و در حقیقت من ملک و وام خودم را دارم دوباره میخرم)
  سپاس

  • با سلام اصولا مخالفت بانک می تواند مانع انتقال سند شود.
   با حفظ حقوق مرتهن می توان اقدام به مزایده نمود.

 • آیا بانک های دولتی می توانند برای پرداخت بدهی از فرصت ۱۸ ماهه برای پرداخت استفاده نماید؟
  ماجرا اینه که حکمی در محکومیت بانک سپه به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در حق شخص حقیقی صادر شده و قطعی شده است.

 • سلام وکیل محترم بانک ،
  من در بانک وامی را برداشتم و به جای ضامنین امضا کردم حالا بانک فهمیده ولی ضامنین چون اقوام بنده هستن شکایتی ندارند حالا بانک می تواند از من شکایت کند و من باید چیکار کنم
  بانک می تواند از من شکایت کند؟

  • با سلام واحترام بله امکان طرح شکایت هست، اما کارمند بانک نیز بدون احراز هویت ضامن ها و دادن برگه به شما تخلف کرده است درصورتیکه ضمان شکایتی ندارند می‌توانند از طرح شکایت صرفه نظر بکنند.

 • سلام کارت عابربانک که رمزش همراهش بود رو ازم دزدیدن و موجودیشو خالی کردن . الان من باید چکار کنم آخه ۲۵ میلیون ازم برداشتن؟

 • سلام شما که وکیل بانک هستید ما را راهنمایی کنید واقعا گیج شدم هرکی یچی میگه
  وقتی چک قدیمی مبلغ بالا را به بانک میبری کارمند بانک میگه چون مبلغ بالاس باید به صاحب حساب زنگ بزنم!میخواستم بدونم این تماس قانونی مثلا اگه صاحب حساب پشت تلفن بگه چک سرقتی و یا …
  بانک می تواند در صورت مطابق بودن امضای چک با امضای صاحب حساب از پرداخت مبلغ چک خودداری کند؟

  • با سلام این یک رویه اداری دربانک ها است وبانک درنهایت مکلف به پرداخت وجه چک میباشد واگر صاحب چک ادعایی بکند ظرف چندروز بایدبه بانک ارائه دهد وگرنه بانک به صرف ادعای ایشان ترتیب اثر نمیدهد
   بانک تخلفی نکرده و صاحب حساب برای اعلام دستور عدم پرداخت ظرف یک هفته باید گواهی دادخواست یا شکایت خود رابه بانک ارایه دهد در غیراین صورت و بعد از گذشت یک هفته بانک موظف به پرداخت است

 • سلام خسته نباشید پدر بنده محجور هست و برای خرید کالا سفته داده به خریدار حالا دادگاه نمیزاره پول از حساب برداریم و تسویه کنیم و فروشنده هم میخاد سفته رو بزاره اجرا راهی هست بشه با پول پدرم که در بانک هست بدهی ایشان را تسویه کنیم؟
  راهی هست بشه با پول پدرم که در بانک هست بدهی ایشان را تسویه کنیم؟

  • با سلام
   می بایست تقاضای صدور حکم محجوریت نمایید
   برای ایشان قیم تعیین می شود
   سپس قیم می تواند از طریق اداره سرپرستی اقدام نماید.

 • باسلام.من ضامن وام شخصی شدم و ایشان با توجه به تماسی که بانک با من داشت ۶ قسط را پرداخت نکرده وکارمند اعتبارات بانک گفتن که با وام گیرنده تماس گرفتن ولی اقساط رو پرداخت نکردن و گواهی کسراز حقوق بنده را اقدام خواهد کرد.خواستم خدمت حضرات بپرسم چه باید بکنم؟ اصولا بهترین اقدام برای اینجور موارد چی میتونه باشه که زودتر به نتیجه برسم.ضمنا وام گیرنده بازنشسته و تمکن مالی کافی هم داره ولی پرداخت نمیکنه.ممنون میشم پاسخ بفرمایید.
  بانک گفتن که با وام گیرنده تماس گرفتن ولی اقساط رو پرداخت نکردن و گواهی کسر از حقوق بنده را اقدام خواهد کرد چه کنم؟

  • به بانک اعلام نمایید از اموال ایشان استعلامی دریافت کنند و در صورت عدم انجام باید خود ابتدا پرداخت کنید و سپس از ایشان مطالبه کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  من و شریکم قرار یک قرارداد مشارکت با بانک رفاه برای تاسیس یک گاوداری داشته باشیم منتها من از نوع قرارداد و شرایط بازپرداخت هیچ اطلاعات و فهمی ندارم آیا وکیلی هست که بتون قرار داد ما رو چک کنه ؟

  • سلام و عرض احترام
   بله برای تنظیم و امضای قرارداد مشارکت در ساخت و یا قرارداد مشارکت مدنی بانک، میتونین با موسسه حقوقی مهر پارسیان جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.
   تلفن برای هماهنگی واریز حق مشاوره و تعیین وقت.
   ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۹

 • سلام، اخیرا لینک های پرداخت شخصی که ارسال میشه مطمئن هستند؟ دوستم دیروز لینک شخصی برام ارسال کرد و گفت میتونی از این طریق مبلغ رو به حسابم واریز کنی
  https://www.alsatpardakht.com/P/aminalizadeh
  امکان واریز از این لینک ها وجود داره؟ مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنون میشم از پاسختون

 • سلام داداشم ۴۵ میلیون تومان وام با سود ۲۱درصد گرفت و با ضمانت فیش حقوقی و سند خونه اش که در رهن بانک بود. اقساط اون رو جز دو سال پرداخت نکرد الان داداشم فوت کرده و بانک خونه رو بخاطر بدهی اش به مزایده گذاشته و خودش خریداره و میخواد خونه رو به نام بزنه و پرداخت اقساط رو از فیش حقوقی دیگر نپذیرفت و گفت همه بدهی را باسود باید یکجا پرداخت کنید. حاضریم بدهی بانک را باسودش پرداخت کنیم بانک میتواند برای خانه ای که چندین سال ساکن آن هستن و سندش موجوده سند بگیرد؟

  • باسلام.
   مطالبات قانونی بانک در هر صورت قابل مطالبه است، و زمانی یک سند برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی در رهن بانک گذاشته می‌شود، بانک می‌تواند طلب خودش را با به مزایده گذاشتن سند، دریافت نماید. در صورتی که مبالغ مورد تقاضای بانک بیش از مبلغ توافق شده باشد، طرح دعوا علیه بانک بابت ابطال محاسبات زیاد نسبت به توافق، امکان پذیر می‌باشد.

 • سلام من سال ۹۹ از بانک وام گرفتم به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان و الان به دلیل عدم پرداخت چند قسط بانک از من ۴۰۰ میلیون بیشتر میخواد و گفتن وجه التزام ایا این مورد قانونی قانونی ؟

  • سلام دوست عزیز
   بانک‌ها ضمن قراردادهای مالی خود شرطی را می‌گنجانند که بر اساس آن وام‌گیرنده متعهد می‌شود که اقساط خود را در سررسید تعیین شده پرداخت کند و در غیر این صورت به دلیل نپرداختن بدهی در موقع مقرر، جریمه تأخیر تأدیه از ایشان مطالبه می‌شود. این مورد قانونی می‌باشد ولیکن شما می‌توانید شکایت نمایید و نیاز به مشاوره با وکیل متخصص امور بانکی دارید جهت رزرو تایم مشاوره با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱ تماس حاصل فرمایید.

 • با سلام و وقت بخیر، طی قرارداد کتبی، با شخصی قرارداد مضاربه سرمایه گذاری۳ ماهه نوشتم که مبلغ ۵۰۰ میلیون برای فعالیت تجاری به او قرض بدهم و ماهیانه ۶ درصد از سود تجارت را به من پرداخت کند، و در پایان ۳ ماهه هم اصل مبلغ۵۰۰ میلیون را بازگرداند.۳ فقره چک‌های سود مشارکت پاس شدند اما چک اصل سرمایه را به دلیل عدم پرداخت ایشان ناچارا برگشت زدم. حالا سوال بنده این است که: اصل سرمایه من که با چک سه ماه بعد تعهد شده وحالا چکش رو برگشت زدم قابل شکایت کیفری هست؟ ایشان مرا متهم به قرارداد ربوی کرده، باوجود قرارداد مکتوب سرمایه گذاری تجاری وسود ۶ درصدی بازهم ربوی بوده؟و همچنین ایشان برخلاف قرارداد، طبق اظهارات خود، سرمایه مرا به شخص دیگری داده که شخص سوم متواریست، ایا می‌شود به جرم خیانت در امانت از او شکایت کرد؟ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید.

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر، شکایت کیفری چک امکانپذیر نیست، و همچنین عمل شما ربا نمیباشد، برای تحقق ربا، شرایط خاصی لازم است. و ایشان هنوز اصل پول را نداده که بخواهد ادعای ربا نماید. همچنین جرم ایشان خیانت در امانت نیست. شما باید دادخواست مطالبه وجه را مطرح نمایید و به قرارداد خود استناد نمایید. شما می‎‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور بانکی با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴ تماس حاصل فرمایید.

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر. فک رهن از سند باید به درخواست وام گیرنده انجام شود، و انتقال سند فک رهن شده به نام اشخاص دیگر، فقط با رضایت مالک و صاحب سند ممکن است. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور بانکی با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱ تماس حاصل فرمایید.

 • سلام سوالی از شما وکیل متخصص در حوزه بانکی داشتم
  آیا میتوان ازچک به عنوان یک سند رسمی در دعاوی دادگاه  استفاده کرد ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   به استناد ماده ۲ قانون صدور چک، چک “در حکم سند لازمالاجرا” است؛ یعنی از مزایای اسناد رسمی، فقط از یک مزیت برخوردار است و آن، لازمالاجرا بودن است.
   سایر مزایای اسناد رسمی مانند اعتبار تاریخ آنها در برابر اشخاص ثالث (ماده ۱۳۰۵ قانون مدنی) و عدم قابلیت انکار و تردید، در چک جاری نیست.

 • سلام روز بخیر اگر فردی چک تضمینی دریافتی از بانک را گم کند و برعلیه بانک شکایت کند تا اثبات کند این مورد را تا بتواند وجه چک را دریافت کند. می‌تواند مطالبه حق الوکاله و هزینه دادرسی دهد؟

  • سلام وقت شما بخیر
   به چنین دعوای خسارت حق الوکاله و هزینه دادرسی تعلق نمی گیرد. زیرا اثبات مراتب در دادگاه و امر محکمه (دستور دادگاه) است که بانک را مکلف به پرداخت وجه چک به ذینفع (شخصی که از طرح دعوا سود و نفعی میبرد) و خسارات مزبور مستند به عمل بانک نبوده است.

 • سلام اقای دکتر مهری بزرگوار. میخواستم بدونم اگر شخصی که چک را صادرکرده باشد فوت شد. باید پول رو از ورثه بگیریم چه کار کنیم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   با توجه به فرض سوال به طور کلی، دارنده چک برای وصول طلب خود باید به دادگاه مراجعه نماید. اگر بعد از صدور چک، صادرکننده چک فوت شود و دارنده چک بعد از تاریخ فوت او به بانک مراجعه کند، درصورت اعلام فوت صادرکننده قابل پرداخت نمیباشد. زیرا با فوت فرد حسابهای جاری او بسته و موجودی حسابهای جاری متعلق به ورثه است.

 • با سلام و عرض ادب. آیا بانک میتواند بعد از مشخص شدن جعلی بودن برگه کسر از اقساط ضامنی که وام گرفتیم. دستور به مفقود کردن این برگه در پرونده ضامن، اقساط عقب افتاده وام گیرنده را در فیش حقوقی ضامن درج و از آن کسر کند؟ جرم یا تخلف است؟

  • سلام وقت شما بخیر
   برداشت از حقوق بعد از جعلیت برگه کسر از حقوق، خلاف میباشد و حقوقهای کسر شدهی قبلی هم باید برگشت داده شود و در صورت عدم پرداخت میتوان مطالبه نمود. همچنین کسر بعد از جعل هم میتواند، تحصیل مال نامشروع باشد که جرم است.

 • سلام
  اگر بانک باب یک وام ۱ میلیاردی که سال ۹۵ گرفته شده الان مبلغ ۲ میلیارد بابت دیرکرد مطالبه کنه امکان شکایت از بانک وجود دارد ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   امکان حذف سود مرکب وجود دارد و چنانچه بانک اقدام به صدور اجراییه ثبتی یا طرح دعوا در دادگاه نماید، در پروندههای که مبلغ محاسبه سود آن از طرف بانکها بسیار است، امکان دارد با قوانین و مقررات بانک مرکزی مغایرت داشته باشد. در این مورد نیاز به بررسی مستندات و مدارک شما میباشد. شما میتوانید جهت رزرو تایم مشاوره با وکیل متخصص امور بانکی با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره مامقالاتتماس