وکیل ملک در قزوین

وکیل ملک در قزوین

وکیل ملک در قزوین


با معرفی وکیل ملک در قزوین همراهتان هستیم.

استان قزوین به واسطه وجود قطب صنعتی و شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور با پایتخت از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.
وجود املاک صنعتی، تجاری و تولیدی و نزدیکی از استان با مرکز سیاسی و اداری کشور بر این اهمیت افزوده است.

باطل کردن رای داور

گروه وکلای مهر پارسیان به واسطه داشتن رسالت ایجاد تمهیدات استفاده عموم ملت ایران از خدمات مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی، اقدام به انتخاب همکاران و وکلای پایه یک متخصص در اراضی و املاک از بین وکلای حوزه قضائی استان قزوین نموده است.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی ملک در قزوین با موسسه حقوقی مهر پارسیان تماس بگیرید.
با وکیل تخصصی و با تجربه ملک در قزوین همراه باشید.

اگر ملک خریداری شده مال غیر باشد تکلیف ساختمان احداثی توسط خریدار چیست؟

در فرضی که خریدار در ملکی که مستحق للغیر (ملک شخص دیگری باشد) درآمده، مبادرت به ساخت و ساز و انجام هزینه‌هایی در این راستا نموده است، در صورت جهل مشتری، هزینه­‌های صورت گرفته مشمول عنوان «غرامت» موضوع ماده ۳۹۱ قانون مدنی بوده و قابل مطالبه است.

نظریه مشورتی شماره ۷/۹۷/۲۳۷۱ مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

حدود صلاحیت داور قرارداد مشارکت در ساخت

دادگاه برای رسیدگی به ادله‌ای که بر بی‌اعتباری ادله (دلایل) استنادی داور دلالت می‌کند با منع قانونی مواجه نیست.

استعلام:

با توجه به اختلاف نظر و تشتت آراء صادره در خصوص حدود دخالت دادگاه در رسیدگی به بطلان رای داوری، آیا دادگاه باید با در نظر گرفتن تمامی مسائل حکمی و موضوعی رسیدگی کند.

مانند آن‌که خواهان متقاضی ابطال رأی داور، مدعی شود گواهانی دارد که ثابت می‌نماید قرارداد اجاره تمدید شده و از این رو حکم تخلیه داور صحیح نیست و قاضی در مقام بررسی بطلان رأی داور به دلیل تعارض با قوانین موجد (ایجاد کننده) حق مکلف به استماع (شنیدن و رسیدگی) گواهی گواهان باشد.

یا آن‌که رسیدگی دادگاه شامل امور حکمی قضیه بوده و بازبینی مجدد اختلاف و رسیدگی به امور موضوعی و ادله اثبات دعوا از صلاحیت محکمه (دادگاه) خارج است؟

به عبارت دیگر‌، آیا رسیدگی دادگاه در مقام بررسی دادخواست ابطال رأی داور، نظیر رسیدگی صورت گرفته توسط دادگاه تجدیدنظر نسبت به دادگاه بدوی خواهد بود یا آن‌که به صورت شکلی و محدود به امور حکمی قضیه بوده و دادگاه حق مداخله در امور موضوعی و بررسی مجدد اختلاف و اخذ و تحصیل ادله جدید در خصوص موضوع را ندارد.

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه:

هر چند رسیدگی دادگاه به درخواست بطلان رأی داور، جایگزین رسیدگی داور نمی‌باشد و دادگاه در مقام رسیدگی به این درخواست همانند دادگاه تجدید نظر اقدام نمی‌کند، اما دادگاه برای رسیدگی به ادله‌ای که بر بی‌اعتباری ادله (دلایل) استنادی داور دلالت می‌کند با منع قانونی مواجه نیست.

شماره نظریه: ۷/۱۴۰۰/۱۷۳۴
شماره پرونده: ۱۴۰۰-۱۳۹-۱۷۳۴
تاریخ نظریه: ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

چگونه می‌توان دولت را مکلف به تحویل واحد مسکونی تولد فرزند نمود؟

ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی حداکثر به میزان (۲۰۰) مترمربع منطبق با ضوابط حد نصاب تفکیک بر اساس طرح‌های هادی روستایی و شهری یا طرح‌های جامع و تفصیلی شهری مصوب برای ساکنین در روستاها یا شهرهای کمتر از پانصد هزار نفر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر به صورت مشترک و بالمناصفه به پدر و مادر، در همان محل بر اساس هزینه آماده سازی فقط برای یکبار به صورت فروش اقساطی با دو سال تنفس و هشت سال اقساط اعطاء نماید و سند مالکیت، پس از پرداخت آخرین قسط، ظرف حداکثر یک ماه، به مالکین تحویل داده می­‌شود.

بهترین وکیل ابطال رای داوری در ایران

برای ساکنین شهرهای بالای پانصدهزار نفر، زمین یا واحد مسکونی با شرایط مقرر فوق بسته به اعلام ظرفیت توسط دولت مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در شهرک‌های اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای مجاور یا زادگاه پدر یا مادر مشروط به اینکه بالاتر از پانصدهزار نفر نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر، به انتخاب مادر، اختصاص می‌یابد.

دریافت مسکن از دولت برای بار دوم تولد فرزند
ماده ۳ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰

وزارت راه و شهرسازی مکلف است امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مربوط به تأمین مسکن خانوار را برای خانواده‌­ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر فراهم آورد و این خانواده­‌ها می‌­توانند صرفاً برای بار دوم از کلیه امکانات دولتی در این خصوص استفاده نمایند.

تکلیف دولت برای کمک هزینه مسکن خانوارهای پر جمعیت

ماده ۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰

دستگاه‌های اجرایی مکلفند برای تأمین و ارتقای کیفیت مسکن، پایان کار و عوارض ساخت و ساز، کلیه هزینه‌های تخصیص شبکه، انشعابات و هزینه‌های خدمات نظام مهندسی را به میزان پنجاه ­درصد (۵۰%) برای خانواده‌های دارای سه فرزند زیر بیست سال و به میزان هفتاد درصد (۷۰%) برای خانواده‌های دارای حداقل چهار فرزند زیر بیست سال برای یک مرتبه و هزینه پروانه و عوارض ساختمانی را به میزان ده ­درصد (۱۰%) برای خانواده‌های دارای حداقل سه فرزند زیر بیست سال تخفیف دهند.

معافیت‌های فوق تا متراژ (۱۳۰) مترمربع زیر بنای مفید در شهر تهران، (۲۰۰) مترمربع زیر بنای مفید در شهرهای بالای پانصدهزار نفر و (۳۰۰) متر مربع زیر بنای مفید برای سایر شهرها و روستاها قابل اعمال است.

موارد ابطال رای داوری

نحوه فسخ قرارداد در غبن (ضرر) افحش (خیلی زیاد)

رأی وحدت‌ رویه شماره ۸۲۱ ـ۱۴۰۱/۲/۲۰ هیأت‌ عمومی دیوان ‌عالی ‌کشور

مطابق مواد ۴۱۶ و بعد قانون مدنی، در موارد غبن «فاحش»، با لحاظ دیگر شرایط مقرر، مغبون حق فسخ (خیار) دارد.

چنانچه برابر ماده ۴۴۸ همین قانون، سقوط این حق شرط شده باشد، به اقتضای رفتار متعارف اشخاص، شرط یادشده منصرف از مراتب اعلای غبن است که عرفاً «افحش» دانسته می‌شود.

برخی فتاوی معتبر فقهی نیز بر همین اساس صادر شده است، بنا به مراتب، رأی شعبه سوم دیوان عالی کشور که با این نظر انطباق دارد، به اکثریت آراء صحیح و قانونی تشخیص داده می‌شود.

این رأی طبق ماده ۴۷۱ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی، در موارد مشابه برای شعب دیوان عالی کشور، دادگاه‌ها و سایر مراجع، اعمّ از قضایی و غیر آن لازم‌الاتباع است.
هیأت‌ عمومی دیوان‌ عالی‌ کشور

وکیل پایه یک دادگستری در قزوین

قیم (سرپرست) حق فروش اموال غیر منقول طفل یا مجنون را ندارد.
بر طبق مواد ۸۲ و ۸۳ قانون امور حسبی، قیم طفل یا مجنون حق فروش اموال غیرمنقول (ملک) متعلق به او را ندارد، مگر با تصویب دادستان (دادسرای امور سرپرستی).

لذا اگر کسی قصد خرید ملکی را دارد که در میان ورثه، طفل صغیر وجود دارد، قیم باید از دادسرای امور سرپرستی برای انتقال ملک، اجازه مکتوب دریافت کند.

وکیل دادگاه تجدیدنظر ملک در استان قزوین

در صورت صدور رای در پرونده ملکی علیه شما نگران نباشید، این امکان در بیش از ۹۰ درصد پرونده های ملکی وجود دارد که با اعتراض به رای، در تجدید نظر برنده دعوی باشید.

قبل از هر اقدام با وکیل تخصصی مشاوره نمائید، برای یافتن سابقه وکالت وکیل به سایت کانون وکلای دادگستری مراجعه نمائید.
یا نتیجه پرونده‌های وکیل را از خود او بخواهید.

دقت داشته باشید تنها از بین وکلای رسمی و پایه یک دادگستری دست به انتخاب بزنید، موسسات حقوقی غیر مجاز و وکیل نماها صرفا اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
بنابراین با موسسات رسمی و وکلای دارای پروانه مشاوره نمائید.

نکات مهم در وصیت و ارث

وکیل تخصصی ارث قزوین
دانستن نکات زیر برای هر کسی ضروری است:

محرومیت از ارث در قوانین وجود ندارد و کسی حق ندارد و نمی تواند وراث خود را از ارث محروم کند.

وصیت کننده می‌تواند حداکثر تا یک سوم از اموال خود را در وصیت‌نامه به فردی وصیت کند، یا به مصرف مشخصی برساند ولی وصیت کردن بیش تر از یک سوم، جایز نیست و نیاز به تأیید سایر وراث دارد.

اگر فردی در زمان حیات خود اموالی را به یکی از وارثانش انتقال رسمی داد، دیگر ورثه نمی‌توانند به این امر اعتراض کنند و بعد از فوت فرد، آن ورثه‌ای که قبل از فوت او اموالی به نامشان شده، باز هم از دیگر اموال متوفی مطابق قانون ارث می‌برند.

وکیل چک برگشتی در قزوین

بنده ۹ سال پیش ملکی رو خریدم و مبلغی رو پرداخت کردم و مابقی را قرار شد هنگام تنظیم سند پرداخت کنم.

ولی فروشنده به دلیل در رهن (وثیقه) بودن ملک در بانک و بدهی بسیار بالا نتوانست سند بزند و بنده هم مدت ۶ سال است که ملک را اجاره دادم. لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟ ایا اجاره دادن ملک به ضرر بنده تمام می‌شود؟

پاسخ

با تنظیم و امضاء بیع‌نامه با شرایط عمومی و خصوصی صحیح عقد بیع (خرید و فروش)، شما مالک ملک مورد نظر هستید، بنابراین اجاره دادن آن حق مسلم شما می‌باشد.

مضافاً چنانچه سند رهنی توسط بانک بعد از بیع‌نامه شما تنظیم شده باشد و شما می توانید سند رهنی مورد نظر را ابطال نمائید و ملک از قید رهن رها خواهد شد.

 

آیا امکان ابطال رای داوری وجود دارد؟

در صورت وجود شرایط امکان ابطال رای داوری از طریق دادگاه وجود دارد.

آیا وصیت در خصوص تمام اموال صحیح است؟

وصیت فقط نسبت به یک سوم اموال صحیح است و صحت مازاد بر آن منوط با تایید (تنفیذ) وراث است.

 

 

بهترین وکیل ملک در قزوین

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک ۱۴- طبقه ۴- واحد ۹ و ۱۰

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف ۱۲ ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

۵/۵ - (۱۸ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.