وکیل دادسرای نظامی تهران

وکیل دادسرای نظامی تهران

وکیل دادسرای نظامی تهران


امروز با موضوع معرفی وکیل دادسرای نظامی تهران با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

نظامیان مشغول در ارگان‌های نظامی مختلف، در موارد مختلف جز ضابطین عام و خاص قضایی محسوب می‌شوند.

دادسرای نظام صرفا به جرایم خاص نظامی و انتظامی افراد شاغل در این ارگان‌ها رسیدگی می‌نماید و به سایر دعاوی مرتبط با آنها مانند سایر افراد در دادگاه‌های قضایی مطرح و رسیدگی می‌شوند.

به طور مثال دعاوی خانواده مانند طلاق همسر نظامی، در دادگاه خانواده رسیدگی خواهد شد.
ما در این مقاله به شما خواهیم گفت وکیل دادسرای نظامی تهران چه کسی است و چه وظایفی دارد.

وکیل دادسرای نظامی تهران از جانب موکل خود به جرائم و تخلفات نیروهای انتظامی و نظامی جمهوری اسلامی ایران ارتش راهنمایی و رانندگی سپاه پاسداران و … می پردازد.

جرایم نظامی در دادسرای نظامی تهران مطابق آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح بررسی می گردد.

از آنجا که اعتراض و رسیدگی در دادسرای جرایم نظامی تهران کار پیچیده‌ای است و نیاز به تخصص دارند، حتماً باید با محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری با سابقه قضاوت مشاوره نمایید.

وکیل دادگاه و دادسرای نظامی

چرا که قوانین خاص نیروهای مسلح از پیچیدگی فراوانی برخوردار است.
اگر می خواهید بدانید که وکیل چه کمک هایی به شما می کند در این مقاله با ما همراه باشید.
برای شکایت از جرایم و تخلفات در دادسرای نظامی تهران می توان از چندین طریق اقدام کرد.
یک حالت این است که به صورت حضوری به همراه وکیل به دادسرای نظامی محل وقوع جرم مراجعه نمایید.

شکایت از سردبیر روزنامه

حالت دیگر این است که می‌خواهید علیه نیروی انتظامی شکایتی مطرح کنید که در این صورت با مشاوره با وکیل دادسرای نظامی تهران می‌توانید با سامانه نظارت همگانی ناجا تماس گرفته و مشخصات متخلف را بیان نمایید.

مراحل طرح شکایت در دادسرای نظامی تهران

در این موارد نیز بهتر است بعد از ثبت شکایت برای پیگیری به دادسرای نظامی تهران بروید و در این شرایط وکیل دادسرای نظامی تهران محمدرضا مهری را از موضوع خود آگاه سازید.

تفکیک اینکه مسئله به وجود آمده یک تخلف یا یک جرم است در صلاحیت وکیل دادسرای نظامی تهران است و می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد.
هر یک از طرفین یعنی متهم و یا شاکی می توانند برای خود وکیل دادسرای نظامی تهران برگزینند.
توصیه ما این است که حتما وکیل دادسرای نظامی تهران در کنار خود داشته باشید، وکیل دادسرای نظامی تهران به وکیلی می گویند که در دادسرای نظامی تهران تخصص دارد. شاکی پیش از شکایت و یا پس از شکایت می تواند وکیل دادسرای نظامی  تهران را معرفی کند.

وکالت در دادسرا و دادگاه های نظامی

در واقع در چنین شرایطی شاکی به وکیل نظامی در تهران وکالت می دهد تا شکایت مورد نظر را مطرح نماید و امور آن را پیگیری کند.
متهم نیز می تواند در هر یک از موارد ایجاد شده برای دفاع از خود از کمک وکیل نظامی تهران بهره مند شود.
هر یک از طرفین دعوا می توانند در مرحله دادگاه دو وکیل نظامی و در مراحل مقدماتی یک وکیل نظامی دادسرای تهران داشته باشند.

وکیل دادسراهای تخصصی تهران

وکلای دادسرای نظامی تهران باید دارای شرایط خاصی داشته باشند که مهم ترین آن داشتن تجربه کافی و سرشناس بودن است.

‏مراحل شکایت در دادسرای نظامی تهران

برای طرح شکایت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا به دادسرای نظامی تهران مراجعه کرده و جرم مربوطه را در فرم شکواییه درج نمایید و مدارک را پیوست این شکوائیه به دفتر دادستان نظامی تهران ارائه دهید.

بعد از اینکه شکایت شما ثبت شد پرونده زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری، به بازرسی ناجا ارجاع می شود.
اینجا هم نیاز است وکیل یا خود موکل حضور مستمر داشته و مدارک خود را در صورت نیاز به این مرکز ارائه نماید.
سپس بعد از تکمیل پرونده بازرسی ناجا پرونده را همراه با گزارشی مفصل به دادسرای نظامی تهران ارسال می دارد.

و با توجه به دستور دادستان نظامی دادسرای تهران پرونده را به شعبه بازپرسی یا دادیاری ارجاع می‌دهد و پس از ثبت و انجام شکایت یا وکیل دادسرای نظامی تهران در دادسرا حاضر شده و مستندات لازم را ارائه می دهند.

صلاحیت دادسرای نظامی تهران

پیش از ورود به ماهیت و محتوا پرونده در دادسرا باید بگوییم هیئت‌های انضباطی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با توجه به مواد ۱۰۴ و ۱۰۵ قانون ارتش مصوب ۶۶ و مواد ۱۱۳ ۱۱۴ و ۱۱۵ قانون استخدامی سپاه مصوب ۱۳۷۰ و مواد ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون استخدام نیروی انتظامی مصوب ۸۲ به انضمام  آیین‌نامه‌های اجرایی آنها به جهت رسیدگی به تخلفات کارکنان پایور تشکیل و همچنین رسیدگی به شکایات آن ها از رده های بالاتر صلاحیت دارد.

قصور در انجام وظیفه پزشکی چه مجازاتی دارد؟

با توجه به اینکه سازمان قضایی نیروهای مسلح بخشی از قوه قضاییه در ایران و تنها مرجع قضایی اختصاصی پیش بینی شده در قانون می باشد در نتیجه برای این سازمان دادسرا و دادگاه نظامی تشکیل شده است.

دادسرای نظامی تهران در خصوص جرایم

خاص نظامی انتظامی اعضای نیروهای مسلح
جرائم خاص و مرتبط با پرسنل محترم وزارت اطلاعات
جرایمی که در هنگام (اثنا) تحقیقات در راستای جرایم خاص نظامی کشف می‌شود .
جرایم اسرای ایرانی و اسرای بیگانه در کشور

اعتراض به رای دادگاه نظامی یک

با توجه به دو مرحله‌ای بودن رسیدگی در سازمان قضایی نیروهای مسلح پس از  ارسال گزارش و یا طرح شکایت از سوی مقامات مربوطه یا مردم، ابتدا پرونده در دادسرای نظامی تهران تشکیل و تحقیقات مقدماتی توسط بازپرس دادسرای نظامی تهران یا دادیاران نظامی دادسرای نظامی تهران زیر نظر دادستان دادسرای نظامی تهران انجام می شود.

در صورتی که دلایل کافی برای احراز وقوع جرم وجود داشته باشد پرونده با صدور کیفرخواست (تقاضای مجازات) به دادگاه نظامی ارسال می شود تا پس از انجام محاکمه و حکم مقتضی و مناسب در این خصوص صادر گردد.

رسیدگی در دادسرای نظامی بر اساس آیین دادرسی کیفری انجام می پذیرد و متهمین در تمام مراحل رسیدگی می توانند از وکیل دادسرای نظامی تهران برخوردار باشند.

‏ وکیل دادسرای نظامی تهران با سابقه قضاوت هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما مخاطبان گرامی می‌باشد.

آیا صلاحیت سازمان قضایی افزایش پیدا کرده است؟

اخیرا همه جرایم امنیتی مرتبط با خدمت برای نیروهای مسلح، از ناحیه کارکنان قراردادی و یا کسانی که به طور موقت در خدمت نیروهای مسلح، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های وابسته که مشمول مقررات نیروهای مسلح نیستند، جرایم مرتبط با اطلاعات طبقه‌بندی‌شده نیروهای مسلح، از ناحیه اشخاصی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم نسبت به تأمین تجهیزات و تسلیحات نیروهای مسلح همکاری دارند، جرایم امنیتی کارکنان نیروهای مسلح، مرتبط با زمان اشتغال تا پنج سال پس از پایان خدمت، کلیه جرایم مرتبط با سلاح و مهمات توسط کارکنان شاغل در نیروهای مسلح و جرایم مرتبط با انجام وظایف خاص حفاظتی و انتظامی کارکنان یگان‌های حفاظت دستگاه‌های اجرایی در صلاحیت های رسیدگی سازمان قضایی نیروهای مسلح قرار گرفت.

وکیل دادگاه و دادسرای نظامی

همچنین بر اساس تبصره یک ماده ماده ۵۹۷ قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به جرایمی که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اجازه فرموده‌اند در دادگاه ها و دادسراهای سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی شود، مادامی که از آن عدول (بازگشت و انصراف) نشده در صلاحیت این سازمان است.

دادسرای نظام به چه مواردی رسیدگی می‌نماید؟ جرایم خاص نظامی انتظامی اعضای نیروهای مسلح، جرائم خاص و مرتبط با پرسنل محترم وزارت اطلاعات، جرایمی که در هنگام (اثنا) تحقیقات در راستای جرایم خاص نظامی کشف می‌شود و جرایم اسرای ایرانی و اسرای بیگانه در کشور.

روند رسیدگی در دادگاه نظامی چگونه است؟ مانند رسیدگی به دعاوی مراجع قضایی ابتدا در دادسرا نظام و سپس در دادگاه نظامی بررسی می‌شوند.

فرجام خواهی از رای دادگاه نظام اعتراض به رای دادگاه دادگاه نظامی یک وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی 

جرایم کارکنان نیروهای مسلح 

دفتر وکالت وکیل دادسرای نظامی تهران

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک ۱۴- طبقه ۴- واحد ۹ و ۱۰

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف ۱۲ ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

۴.۸/۵ - (۴۶ امتیاز)

۱۲ دیدگاه

 • سلام جناب وکیل من نظامی هستم محل کار مشکل خوردم سوالم اینه دادسرا و دادگاه نظامی چجوری میتونه به ی جرمی که ارتباط با نظامی بودن نداره و جرم عمومی هست رسیدگی کنه؟

  • سلام
   اگر در حین تحقیقات و رسیدگی به جرایم خاص نظامی و انتظامی جرایم دیگری کشف شود سازمان قضایی نیروهای مسلح مجاز به رسیدگی می باشد لذا ورود دادسرا و دادگاه نظامی به مباحث اینچنینی فاقد اشکال است اما در فرضی که جرم خاص نظامی رخ نداده و موضوع از مسائل عمومی باشد دادگاه و دادسرای نظامی حق ورود ندارد با توجه به اینکه شغل جنابعالی نظامی می باشد احتمالاً شروع تعقیب قضایی شما ما بر مبنای مسائل نظامی بوده.

 • سلام .من در تهران کارمند نظامی هستم که یه فیلم علیه من پخش شده که موجب اخراج من میشه. نسبت به رای صادر شده اعتراض دارم چه اقدامی باید انجام بدم ؟

 • با سلام بنده برای سمتی در زیرمجموعه وزارت کار انتخاب شدم و پس از تایید مراجع چهارگانه یکی از درجه داران سپاه نامه ای خلاف واقع به استانداری تنظیم نمود و مانع صدور حکم انتصاب من گردید از آنجا که در نامه بنده را دارای سوسابقه عنوان کرده واین موضوع خلاف واقع میباشد و پس از مراجعه ی خودم نیز هیچ گونه مستندی برای ارائه به من وجود نداشت میخواهم بدانم آیا میتوانم از این فرد در دادسرای نظامی شکایت کنم؟

  • سلام و عرض احترام
   شکایت از عدم پرداخت نفقه توسط فرد نظامی هم در دادسرای عمومی محل سکونت شما انجام میشه.
   ترک انفاق از وظایف نظامی گری نیست
   اما برای مطالبه مهریه باید به اداره اجرای ثبت محل سکونت خودتون مراجعه بفرمائید

 • سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم اگر فردی که نظامی هست در پارتی شبانه دستگیر بشه دادگاه نظامی به موضوعش رسیدگی میکنه ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   این موضوع جز تخلفات نظامی نیست که دادگاه نظامی رسیدگی کند ولی در صورت محکومیت، به دلیل عدم رعایت شئونات نظامی این مورد در پرونده ایشان درج می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با وکیل متخصص مشورت نمایید. برای مشاوره با وکیل با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۳ تماس حاصل فرمایید.

 • عرض ادب و احترام
  من نظامی بازنشسته هستم در تاریخ ۹/۱۱/۱۳۵۹ در منطقه آبادان دچار موج انفجار و نامه بستری و علت آن از طرف بیمارستان ماهشهر موجود است و لی صورت سانحه ندارم. از طریق ایثارگران ارتش به بیمارسنانهایی که بستری بودم مراجعه و لی عنوان می کنند سابق امحا شده. سابقه ترک محل کار به علت بیماری و حکم کان لم یکن شدن آن در سازمان قضایی نیروهای مسلح را هم دارم. چطور برای دریافت کارت جانبازی اقدام کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *